Be poezijos…

Virginijus Sungaila. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Kaip kiekvienais metais, taip ir šiemet Lietuvoje pasibaigė Poezijos pavasaris.
Kaip kiekvienais metais taip ir šiemet Poezijos pavasario nebuvo Mažeikiuose.
Gal ir gerai, nes poezija išreiškia tik jausmus ir išgyvenimus.
Nejaugi mūsų gyventojams to reikia? Mums, kaip pramonės centrui, reikia statybų, renovacijų ir kitų pelną ir „otkatus“ nešančių malonumų. O ką poezija, – kvailių ir keistuolių rašliavos mūsų „grietinėlei“ neįdomios.
Prisimenu, kai 1999 metais su Rasa Čergeliene lankėmės namuose pas Justiną Marcinkevičių ir prašėme, kad jis atvažiuotų į Mažeikius, kad dalyvautų Poezijos pavasario renginiuose. Gerbiamas POETAS sutiko ir jis apsilankė mūsų mieste, kaip ir Juozas Erlickas ar Čikagoje gyvenanti lietuvių išeivijos poetė Eglė Juodvalkė.
Tada buvo atvažiavę daug poetų, skaitymai vyko įvairiose rajono vietose. Žmonės buvo patenkinti, verslininkai parėmė renginį, apie kurį rašė visi Lietuvos kultūriniai leidiniai. Ir Mažeikiai buvo laikomi pavyzdžiu visiems, kaip reikia organizuoti Poezijos pavasarius.
Dabar to nebėra. Gal ir gerai. Pamenu, kai kalbėjomės su Just. Marcinkevičiumi, jis sakė, kad kažkada su Paulium Širviu ir Alfonsu Maldoniu buvo pasodinę Mažeikiuose po medį ir norėjo, kad atsirastų poezijos parkas. Bet atsirado Melioratorių parkelis, o šalia jo dar viena krautuvė…
Dabar, pažvelgus į Marijampolės poezijos parką, gali tik pavydėti, kaip yra sutvarkyti parkai, kaip yra tvarkomas miestas. Tikra poezija su savo metaforom ir šviesom.
Na, pas mus miestas vulgaresnis, jam labiau tinka proza. Gal todėl čia poezijai nėra vietos? Gal ir nieko blogo. Galima ir be poezijos gyventi šiame mieste, taip…
Kažkada Varšuvoje pas tuometinį merą atėjo Adomas Mickevičius ir paprašė, kad pagelbėtų finansiškai ir skirtų kažkiek lėšų jo knygai. Meras lėšų jam nedavė ir knygos leidimo neparėmė. Gal kas atsimenate tuomečio Varšuvos mero pavardę?..

4 Atsakymai į “Be poezijos…”

 1. nu jo parašė:

  nepatinka ,kai tiesą Virgilijus sako,daug kam akis bado,jei galėtų pakastų gyvą…taip taip gerbiami valdininkai …

 2. reikia, dar ir kaip parašė:

  Dar toli, vadinas, iki poezijos mažeikiškiams. Nesuvokia auksščiausios kalbos išraiškos, net ir nesiekia. Apmaudu.

 3. Jonis parašė:

  Va gerai parasei 100 balu .Pridursiu ,tokiu erlicku ,kai isgeria, pilni kaimai ,man jis nepatinka nes negeres nesuprasi o as ne……

 4. Jėzusmarija parašė:

  didžiajam Mažeikių poetui poezijos pavasario prireikė. Tai jeigu esi poietas, tai pats ir organizuok, o nelakstyk po miestą ir pliotkus rink. Lipk mieste ant suoliuko, pasisamdyk Čergelienę, kad prilaikytų ir skaityk tas eiles, jei kas klausysis. Bet kam ten tavo briedai rūpi.
  Mažeikiai jam negražus miestas, poezijos mat trūksta. O pats kuo užsiima? Poezija? Tokią prozą po miestą nešioja, kad baisu klausytis. Unabomberis atsirado.
  Mero pavardės neprisimenu, bet to prašytojo, tai tikrai: Sungaila. Ir gerai, kad nedavė – protingo mero būta. Neduoda pinigų, nepatinka Mažeikiai – važiuok iš čia. Viena tokia jau buvo… Į traukinį ir iš paskos: 7.10 išvažiuoja. Kasdien. Iki Šiaulių, o paskui perlipti reikia. Bet tamstai, poete, gerai bus ir Šiauliai – vis toliau nuo Mažeikių. Poetas iš miesto, miestui geriau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto