Belgijos stadione skambėjo ir mažeikiškių šūksniai

Po praėjusį šeštadienį Belgijos mieste Šarlerua vykusių 2006 metų pasaulio futbolo čempionato atrankos grupės rungtynių tarp Belgijos ir Lietuvos rinktinių šalies Futbolo federacijos vadovai plojo ir šaukė “Šaunuoliai”… mažeikiškiams.APLANKYTI VOKIETIJOS
MIESTAI
Futbolo federacijos vadovų pagyrimo žodžio nusipelnė 26 mažeikiškiai, kurie buvo išvykę į Belgiją palaikyti savo šalies futbolo rinktinės. Pasak kelionės iniciatoriaus Aldaro Pupliausko, išvyką suorganizuoti nebuvo sunku: buvo kreiptasi į Lietuvos futbolo federacijos ūkio direktorių, praeityje garsų Vilniaus “Žalgirio” futbolininką Vladimirą Buzmakovą. Pastarasis mielai sutiko užsakyti Belgijoje bilietus, kurie ir buvo mažeikiškiams įteikti dvi valandos prieš rungtynes.
Futbolo mėgėjų ilgai ieškoti neteko, pasak A. Pupliausko, vos išgirdę apie išvyką mažeikiškiai greitai užpildė vakansines vietas. Pasigrožėti populiariausios pasaulyje sporto šakos rungtynėmis į tolimą kelią išsiruošė net keturios merginos. Už kelionę ir už bilietus entuziastai nepagailėjo 375 litų.
Anot organizatoriaus, kelionė, kuri truko keturias paras, nenuvargino: nuvažiuojant beveik visą dieną, kol ilsėjosi autobuso vairuotojai, teko praleisti Berlyne, pasigrožėti legendiniu Reichstago pastatu. Parvažiuojant mažeikiškiai poilsiui pasirinko kitą, ne mažiau gražų ir didelį įspūdį padariusį Vokietijos miestą – Drezdeną.

NUSTEBINO KRAŠTIEČIŲ
PALAIKYMAS
Rungtynes Šarlerua miesto stadione stebėjo daugiau kaip 20 tūkst. žiūrovų. Lietuvos futbolininkų atvažiavo palaikyti ne tik mažeikiškiai: buvo autobusų su sirgaliais iš Kauno, Vilniaus, Gargždų. Neveltui po rungtynių šalies rinktinės treneris Algimantas Liubinskas dėkojo aistruoliams, kurių palaikymas “užvedė” futbolininkus ir leido sužaisti su pajėgiais belgais lygiosiomis 1:1.
Kalbinti mažeikiškiai piktinosi sostinės sirgalių klubo “Ultra” elgesiu. Pasižymėję dar “Romar” laikais Mažeikių stadione, kai jų išsišokimus turėjo tramdyti policija, savo elgesio jie nepakeitė. Dar Lenkijoje vilniečiai sugebėjo susimušti su vietos jaunimu, o į Belgiją atvyko gerokai padauginę alkoholio. Ir per rungtynes, ir po jų vilniečiai elgėsi chuliganiškai: mėtė alaus skardines, kabinėjosi prie juodaodžių, todėl juos beveik visą laiką buvo apsupę vietos policininkai. Tik tokios priežiūros dėka pavyko išvengti rimtesnių incidentų.
Pasak A. Pupliausko, mažeikiškius po miestą visur lydėjo du civiliai persirengę policijos pareigūnai, tačiau jų pagalbos neprireikė: atsisveikinant belgų pareigūnai kėlė nykščius ir teigė, jog viskas “OK”. Savo emocijas mūsų miesto sirgaliai išreiškė mosuodami trispalvėmis vėliavomis ir šūksniais “Lietuva”, “Mažeikiai”, “Barasa”. Pasak jų, pastaroji skanduotė ypač nustebino iš mūsų miesto kilusį rinktinės saugą Nerijų Barasą, kuris po mačo teigė, kad tokio kraštiečių palaikymo jam jau seniai nėra tekę patirti.

FANAI TROKŠTA
PAKARTOTI KELIONĘ
Pačios rungtynės mažeikiškiams įsiminė dviem aspektais. Pirmiausia jų nepasitenkinimą sukėlė prastas aikštės teisėjo iš Kipro teisėjavimas. Kiprietis daugiausia dėmesio skyrė kad ir nežymioms lietuvių pražangoms. Įspūdį taip pat paliko ir belgų sirgalių geranoriškumas po prarasto taško: po lietuvio Edgaro Jankausko pasiekto išlyginamojo įvarčio tribūnos nutilo, po rungtynių jie mielai bendravo su lietuvaičiais, kartu fotografavosi.
Mažeikiškiams futbolo fanams už 30 eurų buvo nupirkti bilietai centrinėje tribūnoje, todėl įvykius jaukioje, vien tik futbolui skirtoje aikštėje stebėti buvo itin patogu. Kartu rungtynes stebėję šalies Futbolo federacijos vadovai liko patenkinti mažeikiškių elgesiu, dėkojo už komandos palaikymą bei kvietė ir kitą kartą vykti į varžybas užsienyje.
Pasak A. Pupliausko, tai ne pirmas mažeikiškių vojažas paskui šalies futbolo rinktinę: pernai septyni mažeikiškiai mikroautobusu važiavo į Vokietijos mieste Niurnberge vykusias rinktinės rungtynes, kurios taip pat baigėsi lygiosiomis 1:1. Tada, anot organizatoriaus, ir stadionas buvo dvigubai didesnis (rungtynes stebėjo 40 tūkst. žiūrovų), ir rungtynių atmosfera buvo kitokia.
Po šios išvykos ne vienas mažeikiškis futbolo mėgėjas klausė: “Kada vyksime į Ispaniją, Serbiją ir Juodkalniją ar Bosniją ir Hercogoviną?”, mat su šiomis rinktinėmis lietuviams dar teks kovoti.
Vidas STANKUS
Nuotrauka iš asmeninio albumo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto