Bendraminčių idėja papramogauti išsirutuliojo iki smiginio klubo

„DARTS“ klubo komanda jau tris kartus yra tapusi šalies komandinių pirmenybių nugalėtojais, du kartus džiaugėsi federacijos taure. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Tarp dvidešimt aštuonerių šiuo metu mūsų rajone registruotų sporto klubų smiginio klubas „DARTS“ yra vienas tituluočiausių – jo komanda jau tris kartus yra tapusi šalies komandinių pirmenybių nugalėtoja, klubo nariai iš įvairių turnyrų ir varžybų retai kada grįžta be apdovanojimų.

Pradžia – tuščioje vietoje

Nors smiginio klubas „DARTS“ susikūrė 2004-aisiais, šios sporto šakos užuomazgos rajone siekia devynioliktus metus.
„Tada teniso aikštelėje mes su Jurijumi Stekolnikovu išsiaiškinome, kad namuose turime smiginio taikinius ir abu retkarčiais į juos pamėtome. Tais pačiais metais nusprendėme pasivaržyti vienas su kitu. Tuomet dar trūko informacijos apie paprasčiausias smiginio taisykles ir Jurijus nuvyko į varžybas Trakuose, kur debiutavęs aplenkė penkis varžovus. Po jo debiuto jau trise, prisijungus mano žmonai Irenai, debiutavome šalies pirmenybėse, kur geriausiai pasirodė kaip tik ji, moterų grupėje užėmusi septintąją vietą“, – „Santarvei“ pasakojo vienas klubo įkūrėjų ir dabartinis jo vadovas Arūnas Čiplys.
2000-aisiais šalies pirmenybėse jau buvo pelnyti medaliai – Mažeikių komanda iškovojo trečiąją vietą, o Irena Čiplienė moterų grupėje taip pat pelnė bronzos apdovanojimą.

Padėjo kavinių savininkai

Nutarę praplėsti žaidėjų ratą šios sporto šakos rajone pradininkai pradėjo ieškoti patalpų. Jas 2001-aisiais suteikė tuometės „Vasgenos“ savininkas Antanas Svobutas, po metų žaidėjai persikėlė į senamiestyje veikusios „Svirno“ kavinės patalpas.
„Tada ir sustiprėjome – kavinės savininkas Vaclovas Žutautas įsteigė puikius prizus, surengėme tarptautinį elektroninio smiginio turnyrą „Svirno strėlės“. 2004-aisiais persikėlėme į kavinės „Roala“ patalpas, kur jau rinkdavosi apie dvidešimt bendraminčių, tada ir įregistravome klubą“, – pasakojo A. Čiplys.
Šiuo metu klubo, vienijančio 24 žmones, susirinkimų vieta – viešbutis „Valina“. Kiekvieną ketvirtadienį  jo salėje „DARTS“ nariai tobulina savo meistriškumą.

Savo tikslą pasiekė

Pasak A. Čiplio, smiginis mažeikiškius patraukė tuo, kad šia sporto šaka gali užsiiminėti visi norintieji, nepriklausomai nuo amžiaus, lyties, be to, jai nebūtinos didelės investicijos – reikia laisvos aprangos, kuri netrukdytų metimui, strėlyčių ir taikinio.

Mažeikių apylinkės teismo teisėją kyšiais bandė papirkti ir advokatas, ir prokuroras. Pasak Arūno Čiplio, klubo sukūrimo tikslas – suburti bendraminčius, šauniai leisti laisvalaikį – pavyko. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

„Nauda didžiulė – smiginis reikalauja taiklumo, šaltų nervų, gebėjimo skaičiuoti. Visa tai praverčia ne tik jį žaidžiant, bet ir kasdieniame gyvenime. O kur dar laisvalaikio praleidimas su draugais? Stebime tendenciją – į klubo veiklą jo nariai įsitraukia kartu su šeima. Manau, kad savo tikslą – suburti bendraminčius į vieną būrį, bendrauti, žaisti, – „DARTS“ jau pasiekė. Dabar reikia tik turtinti prizų kolekciją ir garsinti mūsų miestą“, – tvirtino klubo vadovas.

Laimėjimų netrūksta

Prizų gausa rodo, kad mūsų rajono vardas smiginio meistrų dėka dažnai skamba per apdovanojimų iškilmes – A. Čiplys net septynis kartus yra tapęs Lietuvos čempionu, 2010 metais atstovavo šalies rinktinei Europos taurės varžybose Turkijoje bei po metų Airijoje vykusiame pasaulio taurės turnyre, kur bendroje įskaitoje Lietuvos vyrų komanda iškovojo aukštą 18-tą vietą tarp 39 varžybose dalyvavusių pasaulio valstybių komandų.
2011, 2015 ir 2016 metais „DARTS“ komanda tapo Lietuvos komandinių pirmenybių čempione, 2011 ir 2012 metais – Lietuvos smiginio federacijos taurės laimėtoja.
„Paskutiniai mūsų laimėjimai: šį balandį klubo komanda Taurės varžybose tarp vienuolikos ekipų iškovojo vicečempionų vardus, mus aplenkė tik Kauno smiginio klubo atstovai. Liepą vykusiose Lietuvių pasaulio žaidynėse asmeninėse vyrų varžybose Kaune Jurijus Stekolnikovas iškovojo nugalėtojo titulą. Mūsų sporte vasaros metu skelbiama pertrauka, kovas atnaujiname tik rugsėjį, tada planuojame vykti į pirmąsias varžybas Elektrėnuose“, – sakė A. Čiplys.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto