Bendrovė iš Savivaldybės reikalauja 4 mln. eurų

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Savivaldybės administraciją ir Tarybos narius ketvirtadienį pasiekė pretenzija dėl žalos atlyginimo.
UAB „LitCon“ akcininkas bei investuotojas prašo atlyginti padarytą žalą sumokant 4 milijonų eurų kompensaciją.
Tokia suma įvertinti nuostoliai, susiję su sporto centro statybų sutarties nutraukimu.

Terminas – mėnuo

Priminsime, kad 2019 metų gruodžio mėnesį Savivaldybės iniciatyva buvo nutraukta beveik 13 mln. eurų vertės sporto arenos rangos sutartis, nes planuojamam projektui negauta finansavimo.
„Siekdami konstruktyvaus bei operatyvaus ginčo sprendimo bei išvengimo didelių bylinėjimosi kaštų abiems šalims –„LitCon“ akcininkas UAB „Validus energija“ bei investuotojas „BlueEngineering LP“ siūlo bei prašo taikiai atlyginti jiems Mažeikių rajono savivaldybės padarytą žalą sumokant keturių milijonų eurų kompensaciją“, – rašoma ketvirtadienį gautoje pretenzijoje.
Prašoma suma didesnė nei trečdalis statinio vertės. Apsispręsti nurodomas 30 dienų terminas. Savivaldybei nesutikus taikiai atlyginti žalos, „LitCon“ akcininkas bei investuotojas informuoja pradėsiantys pasiruošimą teisminiams ir investiciniams ginčams.

Į situaciją nėra įsigilinęs

Mažeikių rajono savivaldybė šiuo metu dalyvauja teisminiame ginče, kuriame nagrinėjamas daugiau kaip 1,6 mln. eurų UAB „LitCon“ pareikštas reikalavimas, susijęs su kaltinimu dėl sužlugdytos šalių pasirašytos viešojo pirkimo sutarties.
Penktadienį „Santarvės“ kalbintas Savivaldybės administracijos direktorius Saulius Šiurys teigė nelabai ką galįs pakomentuoti, nes tik pradeda gilintis į situaciją.
„Aš nieko nevertinsiu, aš nebuvau šitų darbų sūkuryje ir absoliučiai man tai yra svetima informacija. Man primestas tas darbas ir aš turiu į jį gilintis. Kol kas aš nieko nežinau, kas ten buvo, dėl ko ten buvo, kaip ten buvo. Tai man iki šiol buvo visai neįdomu. Buvo pavesta kam pasirašyti sutartį (tuo metu Savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas ėjusiam Broniui Kryžiui – B. R.), mes vienas kitam ataskaitų neteikiame“, – kalbėjo S. Šiurys, tuo metu, kai buvo pasirašoma sutartis, dirbęs Savivaldybės administracijos vadovo pavaduotoju.

Sunkus palikimas

Praėjusių metų pradžioje patvirtinto rajono biudžeto apimtis – beveik 65 mln. eurų. Žalai atlyginti prašoma suma – vos ne vieno mėnesio biudžetininkų poreikiams reikalinga suma.
„Nemaloni situacija. Ateini ir gauni tokį „palikimą“, kad nežinai, nei kur akių dėti, nei ką sakyti“, – teigė S. Šiurys.
Jo žiniomis, Savivaldybė bandė taikiai susitarti ir sprendžiant ginčą dėl UAB „LitCon“ reikalaujamų 1,6 mln. eurų. Ji bendrovei buvo pasiūliusi 50 tūkst. eurų – patirtiems nuostoliams kompensuoti, už advokatų darbą sumokėti.
„Sukertame rankomis ir baigiame derybas, bet jie prabilo apie keturis milijonus eurų“, – taip išaugusia suma stebėjosi Savivaldybės administracijos direktorius, pridūręs, kad reikia laiko susivokti, kas čia įvyko.
Visas straipsnis – antradienio laikraštyje.

5 Atsakymai į “Bendrovė iš Savivaldybės reikalauja 4 mln. eurų”

 1. pastebėjimas parašė:

  Sutartį su rangovu LitCon nutraukė NAGIENĖ,lauksim kas bus toliau.Ar nebus šis sprendimas galimai istorinis tarybos įgalioto asmens esminis “PRAVALAS”?Laiko klausimas.O pralaimėjus bylą teisme atomazga paprasta.Savivaldybė susimoka priteistą sumą mokesčių mokėtojų pinigėliais.Už tokią sumą 1,6 mln galėtų išasfaltuoti daug daug varganų miesto kiemų.Kas bus Nagienei už tokį sprendimą?Manau,kad niu,niu niu,nebent savivaldybė susimąstytų ieškoti kaltų.

 2. To kaip suprasti parašė:

  O tai kas tamstai neaišku. Rimta, save gerbianti įmonė, į tokią galimai afera nelystu, nes sutarties sąlygos tiesiog šaukte šaukė, jog čia eilinė varkė. Bet jūs ir toliau balsuokit už visokius kryžius, tenius ir co. ir kitus „naudingų“ sutarčių sudarinetojus.

 3. Piatras parašė:

  Kokios problemos. Atleis puse klerku is savivaldybes ir per kelis metus susimokes tuos 4 mln.

 4. Kaip suprasti parašė:

  Kaip galėjo sudaryti sutartį su tokios reputacijos firma?Ji paskendusi teismų maratone,jai buvo skelbta restruktizacija.

 5. Tomas parašė:

  Kas gali paneigti, jog kryzius su teniu (is mazosios, nes visiskai negerbiu)buvo labai, labai, labai suinteresuoti tokia sutarti pasirasyt? Ar neturetu spec. tarnybos tokiais sandoriais dometis? Paklauskit tenio apie tai, sakys – ui nu nepatikesit, bet visiskai nieko apie tai nezinau….

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto