Bendruomenė priešinasi mokyklos iškėlimui

Tėvai, auginantys specialiųjų ugdymo poreikių turinčius vaikus, įsitikinę, kad „Jievaro“ pagrindinę mokyklą siekiama iškelti tik todėl, kad Savivaldybei yra reikalingos šalia esančios patalpos. Autorės nuotr.

Mažeikiškiai, auginantys specialiųjų ugdymo poreikių turinčius vaikus, pasipriešino Savivaldybės administracijos ketinimui „Jievaro“ pagrindinę mokyklą iškelti į buvusios Laižuvos mokyklos pastatą. Būtent šią ugdymo įstaigą lanko jų vaikai.
Tėvus papiktino ir Savivaldybės mero teiginys, pasakytas paskutiniame tarybos posėdyje, esą šios ugdymo įstaigos bendruomenė sutinka su mokyklos iškėlimu iš Mažeikių.
„Jievaro“ mokyklą lankančių vaikų tėvai savo siekį, kad mokykla liktų miesto ribose, išsakė Savivaldybės vadovams, Seimo, rajono tarybos nariams ir patvirtino 66 parašais.

Paskutiniame Mažeikių rajono savivaldybės tarybos posėdyje jos narių dauguma pritarė Mažeikių „Jievaro“ pagrindinės mokyklos galimybių studijos ir paraiškos parengimui bei finansavimui pagal priemonę „Paslaugų centrai vaikams“, kurią paskelbė Socialinės apsaugos ir darbo ministerija. Buvo pranešta, kad ši ugdymo įstaiga turi galimybę dalyvauti valstybės finansuojamame projekte ir pagerinti vaikų, turinčių specialiųjų poreikių, ugdymo sąlygas bei paslaugų jiems teikimą. Tačiau dėl to „Jievaro“ pagrindinė mokykla turėtų būti perkelta į buvusios Laižuvos pagrindinės mokyklos pastatą.
Rajono politikai buvo informuoti: norint gauti finansavimą, turi būti parengta galimybių studija ir pateikta paraiška. Jas gali teikti trys regionai, tarp jų – ir Vakarų, kuriam priklauso mūsų rajonas. Regionams numatyta skirti po 4,7 mln. eurų. Finansavimas bus skirtas ne daugiau kaip dviem paslaugų centrams kiekviename regione.
Kol kas neaišku, ar „Jievaro“ pagrindinė mokykla atitiks reikiamus kriterijus ir finansavimas bus gautas, todėl nutarta pradėti nuo galimybių studijos – įvertinti situaciją ir galimybę perkelti „Jievaro“ pagrindinę mokyklą į buvusios Laižuvos mokyklos pastatą.
Politikų patvirtinto sprendimo projekto aiškinamajame rašte nurodyta: iškėlus „Jievaro“ pagrindinę mokyklą, dabartines jos patalpas perimtų Savivaldybės administracija savo poreikiams. Šis patalpų perėmimas vyksta jau kelerius metus. Paskutinis Savivaldybės administracijos perimtas pastato plotas – buvusi mokyklos aktų salė.
Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

6 Atsakymai į “Bendruomenė priešinasi mokyklos iškėlimui”

 1. Erika parašė:

  Savivaldybės Užpakaliai ir snukiai nebetelpa savam pastatė tad greit visą Laižuvos gatvę uzgrobs

 2. opa parašė:

  Ar tiesa,kad Mažeikių savivaldybė didina etatų skaičių ir keliasi į Laižuvos pagrindinės mokyklos pastatą?

 3. Nojus parašė:

  Jievaro mokl

 4. tomas parašė:

  Arba kodėl negalima pagerinti vaikų, turinčių specialiųjų poreikių, ugdymo sąlygas bei paslaugų jiems teikimą toje pačioje „Jievaro“ pagrindinėje mokykloje? Gi nevisą pastatą yra užgrobę valdininkai . Tikriausiai jie paliko kelias kamaras ir vaikams turintiems specialius poreikius.

 5. Tomas parašė:

  „Buvo pranešta, kad ši ugdymo įstaiga turi galimybę dalyvauti valstybės finansuojamame projekte ir pagerinti vaikų, turinčių specialiųjų poreikių, ugdymo sąlygas bei paslaugų jiems teikimą. Tačiau dėl to „Jievaro“ pagrindinė mokykla turėtų būti perkelta į buvusios Laižuvos pagrindinės mokyklos pastatą.“ Kodėl į buvusios Laižuvos pagrindinės mokyklos pastatą , o ne į buvusią Krakių mokyklą . Jei į Krakių mokyklą tai valstybė nefinansuos?

 6. Mažeikiškė parašė:

  Specialiųjų poreikių mokinių ugdymosi sąlygų pagerinimas – sveikintinas dalykas.
  Tačiau mokinių iškėlimas į Laižuvos miestelį – sprendimas nėra teisingas. Miesto vaikai atsiduria pakankamai toli nuo savo namų, reikalingų medicininių pagalbų.
  Be to, dalis vaikų atvyksta į „Jievaro“ mokyklą iš rajono. Tai iškėlus mokyklą toli už miesto, vaikai vyks į mokyklą su persėdimu… Vasarą dar nieko, bet mokslo metai vyksta tada, kai dienos būna trumpos…Ar saugu vaikui grįžti temstant? Pabūkite bent trumpam tų vaikų artimaisiais…
  Galimybių studija turėtų būti padaryta labai kruopščiai ir sprendimai turi būti protingi…
  Kartais dideli pinigai atneša daugiau žalos nei naudos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto