Bendruomenių susitikimas: patirtis, bendravimas, linksmybės

Buknaitiškiai praėjusį savaitgalį sulaukė daug svečių. Į bendruomenių šventę atvyko Reivyčių ir Urvikių kaimo atstovai. Mokyklos salėje pagal iš anksto paruoštą programą bendruomenės turėjo prisistatyti, pateikti komisijai savo firminį patiekalą, vėliau vyko dainų konkursas ir nuotaikinga vakaronė.PADEDA VIENI KITIEMS
Vakarą įžanginiu žodžiu pradėjo Reivyčių seniūnas Jonas Repšys. Pasidžiaugęs, kad malonu matyti vienoje vietoje visą seniūnijos aktyvą, jos vadovas palinkėjo linksmai praleisti laiką, pabendrauti, susipažinti vieniems su kitais.
Buknaičių bendruomenės pirmininkas Aidas Mikalauskas pasakojo, kad į tokią šventę trys bendruomenės renkasi pirmą kartą. Lėšas šventei organizuoti už konkurse laimėjusį projektą skyrė rajono Savivaldybė.
Jau metus gyvuojanti Buknaičių bendruomenė jungia per 70 žmonių. Pirmininkui padeda 8 gatvių seniūnai. Bendruomenės nariai sveikina vieni kitus jubiliejų proga, padeda atsitikus nelaimei.

DŽIAUGIASI AKTYVUMU
Pirmieji šventėje prisistatė urvikiškiai. Ši bendruomenė jau turi pusantrų metų patirtį. Vakaro šeimininkams buknaitiškiams svečiai padovanojo simbolinį varpą, žadinantį keltis ir kelti kitus. Urvikių bendruomenei vadovaujanti kultūros namų darbo organizatorė Vita Černookienė pasakojo, kad kaimo žmonės nusivylę, apatiški, bet į bendruomenės veiklą įsijungė gana masiškai ir aktyviai. V. Černookienė patenkinta Urvikių žmonėmis, kaimo jaunimu, sportininkais, verslininkais, vienintele rajone išlikusia „Aušros” žemės ūkio bendrove, visais, „į kurių širdis galima prasimušti ir kuriems dar bent kiek rūpi kaimo kultūrinis gyvenimas”.
Reivyčių bendruomenei vadovauja Brigita Momgaudienė. Bendruomenės aktyvas įsikūręs darželyje-mokykloje „Kregždutė”. Kadangi jungia kaimo ir miesto gyventojus, tai viena gausiausių bendruomenių Reivyčių seniūnijoje. Šventėje reivytiškiai prisistatė su šaunia daina, pasakojančia apie jų bendruomenę, parodė turgaus vaizdelį, šaipėsi iš Reivyčių gyvenvietės centre esančio namo vaiduoklio be langų ir durų.

NAMO NESKUBĖJO
Vėliau bendruomenių atstovai savo išradingumą, sumanumą demonstravo dainų konkurse, kurio kiekviena daina turėjo prasidėti pirmąja bendruomenės pavadinimo raide.
Reivyčių seniūnas J. Repšys patenkintas, kad pagaliau kelios bendruomenės susijungė – tai leis aktyviau rašyti bendrus seniūnijos projektus ir spręsti iškylančias problemas. Seniūnas sakė, kad kiekviena gera bendruomenė teikia seniūnijai didelę pagalbą.
Dar daug šventėje buvo įvairiausių pramogų, linksmybių, šokių, žmonės neskubėjo skirstytis į namus, kadangi tokie draugiški bendruomenių susiėjimai ne itin dažni ir bendraminčių ratas ne toks platus.

Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto