Berniuko žūties aplinkybės paaiškės po tyrimo

Nuotr. iš policijos archyvo

Ketvirtadienį po pietų kelyje Telšiai–Tirkšliai buvo mirtinai sužalotas aštuonerių metų berniukas. Mokykliniu autobusu iš Tirkšlių parvežtas vaikas ėjo per gatvę ir buvo partrenktas atvažiuojančio automobilio. Automobilį „Volvo S90“ vairavo gydytojas ir Mažeikių rajono savivaldybės tarybos narys Sigitas Kaktys.

Sukrėstas tragedijos

S. Kaktys „Santarvei“ sakė, kad viskas įvyko labai greitai. „Manau, kad važiavau tinkamu greičiu. Tiesiog viskas įvyko, kaip įvyko. Iškart pribėgau prie berniuko. Supratau, kad mano, kaip mediko, pagalba jam jau nepadės“, – kalbėjo mažeikiškis, tą dieną važiavęs iš savo darbovietės Telšiuose.
S. Kaktys „Santarvei“ sakė, jog yra sukrėstas šios tragedijos. Su žuvusio berniuko tėvais jis bendravo netrukus po nelaimės. Pašnekovas tvirtino, kiek galėsiąs, jiems padėsiąs, jei jie sutiks priimti pagalbą.
„Santarvės“ paklaustas, ar jam anksčiau yra tekę pakliūti į eismo įvykius su skaudžiomis pasekmėmis, S. Kaktys atsakė, kad daug važinėjant sunku išvengti eismo įvykių. Jis prisiminė, kad maždaug prieš 15 metų, jam važiuojant į naftos perdirbimo įmonę, į kelią neatsargiai išbėgo pėsčioji. Tuomet buvo apsieita be tragedijos.
Po ketvirtadienio įvykio, kol vyksta tyrimas, S. Kaktys sustabdė savo narystę partijoje. Taip pat jis svarsto sprendimą laikinai sustabdyti savo veiklą Mažeikių rajono savivaldybės taryboje.

Dirba specialistai

Tirkšlių Juozo Vitkaus-Kazimieraičio pagrindinės mokyklos direktorius Marius Vilimas „Santarvei“ sakė, kad ši avarija ir berniuko mirtis – didžiulė tragedija jo šeimai ir visai mokyklos bendruomenei.
Penktadienį nuo pat ryto Tirkšlių mokykloje dirba psichologinės ir pedagoginės pagalbos specialistai. Jie kalbasi su žuvusio berniuko klasės draugais. Toje pačioje mokykloje mokosi ir žuvusiojo vyresnysis brolis.

Plačiau – antradienio laikraštyje.

22 Atsakymai į “Berniuko žūties aplinkybės paaiškės po tyrimo”

 1. Mažeikietis parašė:

  Jei vaikas būtų ėjęs į vietinę kaimo mokyklą , o ne vežamas kitur, šitos nelaimės galėjo ir nebūti…..

 2. Mama parašė:

  Taip išeina, kad visi Pievėnų vaikai į Tirkšlių mokyklą vežami todėl, kad mokykliniame autobuse yra laisvų vietų??? Maršrutas Tirkšliai – Pievėnai yra, o vaikų pagal galiojančią tvarką kaip ir nėra???

 3. Ilonai parašė:

  Ilona, jei galite aprašykite, kur ir kaip įvyko avarija, kodėl buvo nutrauktas ikiteisminis tyrimas dėl avarijoje nukentėjusio asmens, kodėl jums nebereikėjo mokėti Kakčiui už jo sudaužytą automobilį ir t.t. Iš Jūsų komentarų tik galima suprasti , kad Kaktys darė jums spaudimą per kitus asmenis, tame tarpe ir per Jūsų mamą , bet ką Jūs susitarėte su juo -lieka neatsakyta.Nukentėjusiojo susitarimas dėl žalos dydžio ir jos atlyginimo tvarkos yra tvirtinamas teismo. Gal turite tą susitarimą? Geriausia būtų, jei viską smulkiai papasakotumėte ir nemeluotumėte, arba nenutylėtumėte tai, kas jums atrodo nenaudinga . Taip Jūs užkirstumėte kelią Kakčiui tokiu pat būdu vėl išsisukti nuo atsakomybės, jei jis yra kaltas

 4. Romas parašė:

  Skaitau komentarus ir matau, kad yra žmonių užjaučiančių žuvusio berniuko šeimą, gailisi jaunos gyvybės. Bet yra tokių, kurie po 15 metų, nežinant bylos aplinkybių, kelia dar savo nuoskaudas, kalba apie lazdos galus. Kita persona dar drįsta prašyti atsiųsti į asmeninį paštą bylos medžiagą. Graudu. Ką reikia veikti gavus svetimą bylą? Suvest asmeninius santykius, praėjus 15 metų? Byla gi baigta. Kodėl neprisiimame savo vaikų kaltės? Užjaučiu p. Iloną žinoma. Skaudu, bet linčiuoti žmogų, kuris gali tęstis vos perskaičius Kakčio pavardę- niekas nedavė jums teisės. Prisiminkime kiek gyvybių yra išgelbėjęs gydytojas!! Specialiai tikrai niekas nevažiuoja ant žmonių. Girtų už vairo nepateisinu, o nelaimių pilna spauda. Stiprybės jums p. Ilona ir prisiminkite Dievo įsakymus, nepasiduokite įveliama į asmeninius , politinius ginčus. Nuoširdi užuojauta žuvusio berniuko tėvams. Ilsėkis ramybėje mažas angelėli ….

 5. x parašė:

  Ilonai ir kitiems 2018-11-18 09:14:25

  A.a. žuvusiam berniukui, nuoširdi užuojauta jo artimiesiems ir stiprybės S. Kakčiui. O dabar apie lazdas, likimo pirštus ir karmas… Ponia Ilona, pasakykite man ir kitiems, ką tokio padarė tas mažas berniukas, kad jį ištiko tokia tragiška lemtis? Ką tokio padarė jo tėvai, kad turi laidoti savo vaikiuką? Apie kokią lazdą, kuri sukasi p. Kakčiui, Jūs rašote? Kas labiausiai nukentėjo šioje avarijoje, kas palaidojo dalį savo širdies? Ogi žuvusio berniuko artimieji. Tai jie visą savo likusį gyvenimą gyvens su skausmu, su mintimis, kodėl taip atsitiko būtent jiems, jų šeimai. Tai jie ištisus metus lauks grįžtančio savo sūnelio iš mokyklos, nes niekaip negalės susitaikyti su mintimi, kad jis jau iškeliavęs amžinybėn… O p. Kaktys, nors ir slegiamas didžiulio kaltės jausmo, gyvens toliau: gydys žmones, džiaugsis šeima ir anūkais. Tai dar kartą p. Ilona, klausiu: prie ko p. Kaktys, prie ko lazda, kuri jam sukasi? Jei Jūs, savo laiku, nesugebėjote, ar nenorėjote, išiaiškinti iki galo, kas kaltas dėl Jūsų dukrytės avarijos, tai šiandien, praėjus 15-ai metų per vėlu svaidytis nepagrįstais kaltinimais ir grūmoti lazdomis ar likimo pirštais. Saugokite ir mylėkite savo artimuosius, būkite atidūs visur ir visada, nes niekas nežinome, ką mums yra paruošęs rytojus.

 6. vidas parašė:

  Respublikoje zuva trecias ar ketvirtas vaikas pavezetas
  mokyklinio autobuso..buvo lyg tai rengiamas planas- taisykles kaip saugiai parvezti vaikus su pareigom vairuotojui autobuso…ir reikalavimais paciam autobusui..
  ..priemoniu planas yra kokis tai..tik nepadeda…klausimas kodel..
  ..gal kad priemones ar reikalavimai ..lieka popieriuje
  arba priemones ne tos ..
  ..galimas dalykas vaikams kaip prisakyta nepereikit gatves kol nenuvaziuos autobusas..vaikas..sulaukia momento
  ir begte per gatve…
  ..klausimas ar vaikas…mato kas uz nuvaziuojancio autobuso ar mato..atlekiant koki transporta..
  Ir ar situacijoj kai atvaziuoji is priespriesais ar matai kas uz to paties autobuso jeigu matai kad jis vaziuoja ar gali itarti kad jis buvo ka tik sustojes ..
  ..tikimybe..tiek..vaikas..tiek…vairuotojas..
  ..gali buti del didelio daikto kelyje akloj zonoj…
  …klausimas..butu…kodel..mazameciu is tokiu mokykliniu
  autobusu neisleisti kad ir autobusui gryztan is paskutines
  stoteles…kad vaikui….nereiketu…kirsti…kelio…
  ….autobusas gi tuo paciu keliu gryzta…ar klystu…
  ..saugumo atzvilgiu butu daug saugiau….vaikai..veliau..bet….gryztu…
  …transporto daug ir…greito ir visi vairuojam ..
  Vaika prarado ne tik tevai bet ir tauta.. bendruomene..
  …galima..tendencingai…itarti…kad..panasioj..situacijoj..
  …ne..pirma ir nepaskutini..
  Uzjauciu visus..artimus ir del to kaltus…net..

 7. Darius koncervatoriui parašė:

  Pabreziu, as nei toj nei kitoj barikados puseje . Tamsta koncervatoriau jai vairuoji automobili, tai melsk dievo , kad nepapultum i sitokia situacija. Zinau tik viena, kad tikrai reikia juristu paslaugu Teveliams , autobusiuko vairuotojui ir siam zmogui kuris pervaziavo si vaika. Noriu tik patarti ivykio dalyviams, kreipkites viesai, visais imanomais budais,gal kas tuo metu vaziavo tuo paciu keliu su video registratoriu ir gali suteikti informacijos. Dar karta uzuojauta teveliams

 8. Nijole parašė:

  Ar gali būti Lietuvoje rimtas advokatas, jei į Lietuvos advokatūrą priimamas(-i) (ir joje laukiamas (-i)) kyšininkas ( advokatas Jonauskas), bet atsisakoma priimti apie kyšininkus – advokatą Jonauską, prokurorą Gžimailą ir Kauno apygardos teisėją Antanavičių – pranešusį teisėją M.Klemenį.

 9. koncervatorius dariui parašė:

  ar tu dariau esi stipriai apsirūkęs ar kompiuterastas provokatorius, kur pro Balėnus eina greitkelis ir kokiu greičiu galima važiuoti? Beje labai matosi,- ryškiai ir įžūliai formuojama nuomonė ir ruošiama dirva sprendimui, tėveliai skubiai pas rimtą advokatą, nes užmokėsite už įdaužtą volvo

 10. Daivai Šideikienei parašė:

  Ups. kažkaip susipynė tekstas. Kartoju komentarą:

  Ar tik neartėja rinkimai? Jau turbūt renkate palaikymą. Bet niekas dar nepamiršo ir „nuveiktų“ darbų kai buvote tarybos nare…nieko apart skundų visur ir ant visų.

 11. Daivai Šideikienei parašė:

  Ar tik neartėja rinkimai? Jau turbūt renkate palaikymą. Bet niekas dar nepamiršo ir „nuveiktų“ darbų kai buiau niekopart skundų- daugvote tarybos nare. A

 12. Daiva Šideikienė parašė:

  Gerb. Ilona, savo komentaruose rašote apie tai, kad S.Kaktys automobiliu partrenkė Jūsų dukrą. Kaip suprantu pagal pateiktą komentarą 15 min. tai S.Kaktys pasirūpino tuo, kad dukrai dėl sužalojimų avarijoje būtų ne iš karto atlikta operacija, o – planinė. Nors ir daug metų praėjo nuo to įvykio , tačiau vis tiek įdomu ir man tai rūpi, kaip S.Kaktys galimai išsisuko nuo atsakomybės dėl įvykusios avarijos. Jeigu dėl įvykio buvo teismas prašau atsiųsti priimtą teismo sprendimą,o jei ikiteisminis tyrimas buvo nutrauktas prokuratūroje tada prašau atsiųsti prokuratūros nutarimą. Prašomus dokumentus siųskite šiuo el. paštu: d.sideikiene@gmail.com

 13. Darius parašė:

  Uzuojauta vaiko teveliams ir ivykio dalyviams , gerbiami zmones nereikia teisti ir linkciuoti zmogaus. Mes kikvienas galime papulti i tokia situacija . Sitoje situacijoje yra grandine kaltininku, o ne vienas tas ,kuris pervaziavo si vaika. Pasiskaitykite LR saugumo ir eismo taisykles, pasiskaitykite vezancio vaikus vairuotojas , ka privalo daryti , ir kokios jo pareigos. Pasiskaitykite kokios yra pareigos teveliu, del mazameciu vaiku . Siame ruoze galima vaziuoti 90 km.per 1v. tai yra greitkelis, as asmeniskai si kialia zinau puikiai, jo pliusus ir minusus,kadangi vairuoju 22 m. Tikrai nenoriu ne vieno teisti, tam yra atitnkamos strukturos kurios ir isanalizuos ir priims sprendimus. Liudna ir tragiska netektis, Gerbiami zmones, kas jus bebutumete Teveliai, Vairuotojai ar eismo dalyviai , bukite budrus gatveje, ar keli , gerbkite vienas kita.

  Atsiprasau uz gramatines klaidas

 14. Pilietis parašė:

  Užuojauta vaiko tėvams. Karma neaplenkia nei vieno, visi turime atsakyti už savo darbus. Tikekimes visi kalti atsakys pagal visus galiojančius įstatymus. Ir nebus nuolaidų dėl žmogaus užimančių pareigų. Nors šiuo atveju tam kaimely tai sunkiai neįmanoma, nes dažniausiai įtakingi asmenys išsisuka dėl savo pažinčių. Opozicija ir visuomenė turėtu prižiūrėti šį tyrima.

 15. Nijole parašė:

  Po straipsniu “Nepilnametis žuvo po automobilio ratais”, komentatorė Ilona rašė: „ar manotę, kad vaikų skausmas ir mamų ašaros rieda be atsako? “ Liūdna, jei tikrai, anot Ilonos, vaikų skausmas ir mamų ašaros sukėlė tokį tragišką įvykį . Todėl atsitikus nelaimei, bent jau mamos, pasistenkite neverkti , kad po to netektų verkti kitoms mamoms, kurios niekuo nėra kaltos dėl Jūsų vaiko patirtų kančių. Taip, teisingumas Lietuvoje katastrofiškos būklės , bet ar Jūsų, Ilona, atveju S.Kaktys buvo kaltas, neįmanoma nuspręsti , nes nežinomos įvykio aplinkybės. Parašykite komentaruose bylos numerį . Jei komentare rašote tiesą, tai tikrai galime manyti, kad S.Kaktys mėgino (ir jam, remiantis komentaru, tai pavyko )išsisukti nuo atsakomybės, kai avarijoje sužalojo Jūsų dukrą. Dabar, kur S.Kaktys mirtinai suvažinėjo berniuką, tikrai jo, S.Kakčio, veiksmuose yra kaltės, bet yra ir jo kaltę lengvinančių aplinkybių- čia tik mano nuomonė.

 16. skaitytoja parašė:

  kodėl mes labai greitai surandame pasmerkimo žodžių, prisimename dešimtmečio įvykius….O kaip sunkiai surezgame užuojautos ir palaikymo žodžius..Juk kiekvieno iš mūsų šeimose yra vairuojančių,kiekvienam gali atsitikti tokia nelaimė…Ir kiekvienai pusei šiuo metu reikalingas palaikymas Užuojauta šeimai,stiprybės p.S. Kakčiui susitelkimo mokyklos bendruomenei..Laikas sudėlios viską į savo vietas.Mokinkime savo vaikus saugoti save.

 17. Žmogus parašė:

  Užuojauta ir S. Kakčiui ir vaiko tėveliams. Baisu skaityti komentarus. Tokius gali rašyti tik nepilnavertiškumo komleksus turintis žmoneliai. Pavydumo jausmas juos baigia užgraužti, kad savo išsimokslinimu, inteligentiškumu,darbštumu niekada neprilygo ir neprilygs ponui Kakčiui.
  O dėl skaudžios avarijos tai gali nutikti bet kuriam iš mūsų-gal ir netrukus. Todėl būkime žmonės ir gerbkime vieni kitus.

 18. Sigis parašė:

  Kurtau kaktys neissisuks dar mazeikiiose nafta prasvilpe issisuka svarus o ce kazkoki vaika pritrenke tai mielac zizni.Z

 19. Vija parašė:

  Pimiausia užuojauta žuvusio vaiko tėvams, artimiesiems. Skausmas didžiulis, bet kas vairuoja , tas manau ne kartą yra susidūręs su tokiais va staigiais vaikų išbėgimais į važiuojamąją dalį. Nesenai važiuoju, matau, kad priektje tvarkingai dešinio kelio puse eina trys paaugliai. Ir ką jūs manote? Man priartėjus staiga vienas iš jų metasi į kelio vidurį ir vėl staiga grįžta atgal. Visi trys kvatoja, nors man jau ne prie kvatojimo. Lėmė sekundės dalys, nors greitis buvo 30 km, ten keliukas link sodų bendrijų. Užjaučiu ir Kaktį. Visą gyvenimą teks gyventi slegiamam berniuko mirties, čia jau nesvarbu kaltas ar nekaltas. Berniuko nesugrąžinsi

 20. Ilona parašė:

  Ačiū Dievui, mano dukra liko gyva, jai buvo tik sutraiškitas blauzdikaulis ir sulaužytas petys. Skausmas kuris lydės visą gyvenimą….

 21. Taspac parašė:

  Užuojauta… tiek berniuko artimiesiems, tiek ir Sigitui.

 22. koncervatorius parašė:

  koks gražus straipsnio užvardijimas, kaip ir vairuotojas ne prie ko,

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto