Bibliotekininkai metus pradeda, spręsdami įsisenėjusias problemas

Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Miesto viešosios bibliotekos vadovybė Savivaldybės tarybos Šveitimo, kultūros ir sporto komitetui pristatė veiklos ataskaitą, kurioje įvardijo ne tik metų darbus, bet ir problemas, kurios trikdo bibliotekos bei jos filialų darbą. 2016-iesiems baigiantis, kai kurios jų jau buvo išspręstos. 

Gaus nemokamai

Mažeikių rajono savivaldybės viešoji biblioteka po renovacijos atsidarė praėjusių metų vasario mėnesį. Ji turi 24 filialus, kuriuose yra 57 darbuotojai, tarp jų 47 – bibliotekininkai.
Lapkričio pradžioje viešojoje bibliotekoje ir jos filialuose buvo registruotas 7371 skaitytojas. Tarp jų suaugusiųjų buvo 4939, vaikų – 2432.
Mūsų rajono gyventojai gali naudotis 224 tūkst. įvairių dokumentų (knygų, periodinių, elektroninių leidinių) fondu.
Per metus viešoji biblioteka registravo 30175 skaitytojų apsilankymus, suaugusiųjų – 21250, vaikų – 8925. Bibliotekininkai džiaugiasi nemažu lankytoju skaičiumi, tačiau teigia, kad susiduria ir su problemomis.
„Skaitytojai pageidauja daugiau periodinių leidinių, naujų knygų, ypač – mokslinės literatūros. Pastaruoju metu jiems prireikia ir literatūros užsienio kalbomis. Deja, gaunamas finansavimas iš Kultūros ministerijos ne visada leidžia patenkinti skaitytojų poreikius“, – Tarybos nariams ir Savivaldybės vadovams sakė bibliotekos direktorė Alina Bernotienė.

Plačiau skaitykite antradienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto