Bibliotekoje – filmai įvairaus amžiaus žmonėms

Penktadienį Viešojoje bibliotekoje organizuojama kino filmų diena. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Tęsiant Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę, penktadienį Viešojoje bibliotekoje organizuojama kino filmų diena. Mažeikiškiai turės progą pasižiūrėti tris įvairios tematikos filmus.

Primins rašytoją

14 valandą bus demonstruojamas filmas vaikams „Įdomioji Lietuvos istorija“. Šis filmas – įgarsinti vaizdo siužetai, kuriais, pasitelkus animuotus vaizdus, vaizdo medžiagą, iliustracijas, tekstą ir kitas medijos formas, pasakojama Lietuvos istorija nuo seniausių laikų iki mūsų dienų.
Po valandos filmas, skirtas aukštesniųjų klasių moksleiviams ir kitiems, besidomintiems lietuvių rašytojų gyvenimu ir kūryba – Agnės Marcinkevičiūtės režisuotas dokumentinis filmas apie Jurgą Ivanauskaitę „Šokis dykumoje“, pristatantis rašytojos gyvenimą, kūrybą ir visuomeninę veiklą. Filme užfiksuoti  svarbiausi rašytojos gyvenimo laikotarpiai.
Šiuo filmu siekiama parodyti anksti iš gyvenimo pasitraukusios J. Ivanauskaitės gyvenimo patirtį ir įamžinti idėjas, kurios turėjo įtakos daugeliui jos amžininkų ir kurias ji paliko mums kaip kvietimą drąsiai ir beatodairiškai siekti dvasinio tobulėjimo.
Filme vaidina Birutė Mar, Jūratė Vilūnaitė, Gediminas Storpirštis.

Filmas apie Tėvo ir Dukros susitikimą

Paskutinis kino seansas, prasidėsiantis 16 valandą – lietuviško kino apdovanojimų „Sidabrinė gervė 2011“ laureato, režisieriaus ir scenarijaus autoriaus Kristijono Vildžiūno filmas „Kai apkabinsiu tave“.
Filmo veiksmas nukelia į 1961 metus, kai Tarybų Lietuvoje gyvenantis Tėvas ir JAV emigrantė Dukra, likimo išskirti per Antrąjį pasaulinį karą, bando susitikti Berlyne. Nors Sovietų sąjungoje atšilimas, o Berlyne dar nepastatyta siena, bet šaltasis karas artėja prie savo apogėjaus, ir palankios geografinės bei politinės susitikimo aplinkybės pasirodo besančios apgaulingos.
Atvykusį į Berlyną Tėvą imasi globoti užsimaskavę valstybės saugumo darbuotojai. Jie bando įvilioti Dukrą į Rytus, tačiau nepasitikėdama įtartina miestą persmelkusia atmosfera, ji bijo peržengti Vakarų Berlyno ribą. Gelbėdami vienas kitą nuo galimų pinklių, Tėvas ir Dukra pasiruošę atsižadėti taip trokštamo susitikimo… Ar jis įvyks?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto