Bibliotekoje – konferencija „Emocijų karuselė: skaitau, džiaugiuosi, dalinuosi“

A. Macijauskienė pasakoja apie „Alfa“ kartos vaikus.

Mažeikių rajono savivaldybės viešoji biblioteka įgyvendina projektą „Emocijų karuselė: skaitau, džiaugiuosi, dalinuosi“. Birželio 2 d. suorganizuota konferencija projekto partneriams ir rėmėjams.
Sveikinimo žodį susirinkusiesiems tarė ir apie projektą, jo veiklas papasakojo Viešosios bibliotekos direktorė Alina Bernotienė. Ji taip pat pasidžiaugė, kad buvo atnaujintas Vaikų ir jaunimo skyrius, o prieš metus įkurta emocinės raiškos erdvė bus papildyta naujomis interaktyviomis priemonėmis.

Pirmąjį pranešimą „Alfa“ kartos vaikai, būdai juos suprasti ir įtraukti į edukacinį procesą“ perskaitė pedagogė, metodinių leidinių vaikams autorė Aurelija Macijauskienė. Ji teigė, jog nuolat girdinti sakant, kad viskas su dabartiniais vaikais yra kitaip: pradedant jų elgesiu ir baigiant gebėjimais. Akcentavo, kad tokiems vaikams reikia vaizdumo, originalios veiklos, netradicinės aplinkos, bendradarbiavimo. Lektorė seniai renka informaciją šią kartą ir pati yra dviejų alfų mama. Pedagogė papasakojo ir skaidrėse parodė, kaip pati dirba su šios kartos vaikais, kaip juos motyvuoja mokytis.
Mažeikių visuomenės sveikatos biuro specialistė Ieva Šimkutė pristatė pranešimą „Psichologinės gerovės ir psichikos sveikatos stiprinimo paslaugos“. Siekdami stiprinti visuomenės psichologinę gerovę, psichikos sveikatą ir gyventojų streso valdymo įgūdžius, biuro darbuotojai organizuoja individualias konsultacijas ir grupinius užsiėmimus įvairaus amžiaus žmonėms. Pranešėja akcentavo, jog per pastaruosius dvejus metus labai padaugėjo asmenų, kurie kreipiasi į psichikos sveikatos specialistus ir ieško pagalbos.

Projektą pristato viešosios bibliotekos direktorė Alina Bernotienė.

Psichologė Elena Šmitienė pranešime „Veiklų įtaka psichinei sveikatai ir kūrybiškumui“ kalbėjo apie žmogaus emocines būsenas, reakciją į įtampą ir stresą. Jos manymu, reikia ne tik atpažinti, įvardinti patiriamus jausmus, bet ir mokytis, rasti individualiai tinkančių būdų, kaip atsipalaiduoti, išgyvenant ilgalaikį stresą. Viešnia pastebėjo, kad dažnai ir kūrybiški, gabūs žmonės turi labai mažą savivertę. Lektorė skatino ne tik svajoti ir kurti planus, bet eiti ir daryti, nes tik tada viskas pavyks. Jeigu norime geros emocinės būsenos, turime laikytis 4 M taisyklės: mintys, mankšta, maistas, miegas. Tai turi didžiulę įtaką kiekvieno iš mūsų emocinei būsenai.
Mažeikių lopšelio-darželio „Žilvitis“ direktoriaus pavaduotoja Daiva Narmontienė pasidalijo gerąja patirtimi, įstaigoje įsirengiant ir užsiėmimų metu naudojant interaktyvias grindis. Džiaugėsi, kad jos vaikams labai patinka, mėgaujasi žaisdami ir dalyvaudami įvairiuose edukaciniuose užsiėmimuose.
Konferencijos pabaigoje pristatytos naujos priemonės, kurios papildys emocinės raiškos erdvę ir kuriomis galės naudotis mažieji bibliotekos lankytojai.
Sigita Repšytė, projekto koordinatorė,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Vaikų ir jaunimo skyriaus vedėja

Nuotraukos Janinos Dambrauskaitės, Daivos Atienės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto