Bibliotekoje – paroda apie Šri Lanką

Gitana Jazdauskienė lankydamasi užsienio šalyse didžiausią dėmesį skiria gamtos fotografavimui. Aringo ŠVELNIO nuotr.

Fotomenininkė Gitana Jazdauskienė Mažeikių viešojoje bibliotekoje surengė nuotraukų parodos „Po Šri Lankos dangum…“ pristatymą ir pasidalijo iš šios šalies parsivežtais įspūdžiais.

Keliauja ir fotografuoja

Ši nuotraukų paroda keliauti, stebėti gamtą bei ją fotografuoti mėgstančiai mažeikiškei – jau antroji. Prieš ketverius metus bibliotekos lankytojus, bičiulius, bendražygius ir bendraminčius ji kvietė pažinčiai su Indija.
Šiemet G. Jazdauskienė besidomintiems įvairiomis pasaulio šalimis, kelionėmis pristatė vaizdus, įamžintus paskutiniame jos aplankytame pasaulio kampelyje – tolimojoje Šri Lankoje – saloje, esančioje Indijos vandenyne.
Anglų rašytojas Samuelis Džonsonas yra pasakęs: „Visos kelionės turi savų pranašumų. Jei keliautojas aplanko geresnes šalis, jis mokosi kaip pagerinti savąją. Jei jis užklysta į blogesnes – jis išmoksta mėgautis savąja“.
Be minėtų kraštų, mažeikiškė yra aplankiusi ir per savo fotoaparato objektyvą pažvelgusi į Ispaniją, Egiptą, Turkiją, Švediją, Tailandą, Tenerifės salą.

Labiausiai žavisi gamta

Šalį, kuri iki 1972-ųjų buvo žinoma kaip Ceilonas, moteris apibūdino taip: valstybė gana turtinga, o jos gyventojai – linksmi ir draugiški žmonės.
„Prieš septynerius metus baigėsi Šri Lanką siaubęs pilietinis karas. Dabar valstybė yra jau gana stipriai atsistojusi ant kojų. Mano, kaip labai gamtą mėgstančio žmogaus, akimis, ši šalis iš tiesų yra įspūdinga“, – sakė G. Jazdauskienė.
Mažeikiškė kelionės po Šri Lanką metu fotografavo ir šios šalies gamtą, ir žmones, ir architektūrą.
Parodos pristatyme dalyvavo literatų sambūrio „Aura“ nariai – vadovė Janina Butnorienė, Vilhelmina Imbrienė, Vladas Daukantas, o taip pat tirkšliškė Alma Krapauskienė drauge su vyru. Jie, sveikindami G. Jazdauskienę, dovanojo savo kūrybos eilių ir dainų.
Artimieji ir bičiuliai autorei linkėjo iš būsimų kelionių parsivežti gražių nuotraukų bei parodyti jas visuomenei.
Nespėjusieji aplankyti šios parodos turėtų suskubti – nuotraukos bus eksponuojamos iki mėnesio pabaigos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto