Bibliotekoje pristatyta mažeikiškio knyga ir nuotraukų paroda

Atėjusieji į pristatymą buvo pakviesti susėsti ratu ir būti dalyviais, o ne vien stebėtojais. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Iki spalio 31 dienos Mažeikių viešojoje bibliotekoje galima apžiūrėti Virginijaus Sungailos  nuotraukų parodą „Atspindžiai vandenyje“.
Nors į parodos atidarymą bei knygos „Paslapties piligrimas“ pristatymą mažeikiškius pakvietęs autorius savęs nei fotografu, nei poetu nevadina, vis tik džiaugėsi galėdamas pristatyti visuomenei savo nuveiktus darbus.

Fiksuoja tai, ko kiti nepastebi

Knygos bei nuotraukų parodos autorius nei eiliavimo paslapčių, nei įvairių fotografavimo niuansų niekur nesimokė. Kita vertus, jis teigia ir nenorintis kartoti kažkieno mokyklų – verčiau viską patirti pačiam.
Renginį pradėjusi Mažeikių viešosios bibliotekos direktorė Alina Bernotienė, kalbėdama apie mažeikiškio poeziją ir nuotraukas, sakė: „Neįprasta tvarka matyti ne tik jo poezijoje, bet ir nuotraukose. Jose užfiksuoti tokie vaizdai, pro kuriuos neretai mes praeiname į tai net neatkreipę dėmesio. O šis žmogus pamatė ir užfiksavo tai, ko įprastai nepastebime“.
Bibliotekos salėje ir jos koridoriuose eksponuojama per trisdešimt nuotraukų.
„Esu Vandenis, bet nemoku plaukti ir bijau vandens. Bet visą laiką galvojau, kad reikia vandenį prisijaukinti jį fotografuojant, jame yra labai daug gražių dalykų. Taip prieš trejus metus aš ir ėmiausi fotografijos. Bet nesu fotografas, aš tik mokausi“, – pasakojo V. Sungaila.

Virginijus Sungaila sako, jog nei fotografavimo, nei eiliavimo niekur nesimokė. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Pakvietė bendrystei

Pasirinkusius vakarą praleisti kartu mažeikiškius jo organizatoriai pakvietė susėsti ant ratu sustatytų kėdžių. Rato viduryje tarsi netyčia išbarstyti V. Sungailos poezijos rankraščių lapai, nuotraukos… Smalsiuosius jie traukė prieiti, paskaitinėti, pasižiūrėti.
„Kuomet mes su direktore planavome šį renginį, sugalvojome padaryti tokį bendrą ratą, kad būtų mažiau pykčio. Kad nebūtų vieno personažo, atsistojusio prieš publiką ir pasakojančio savo istorijas“, – kalbėjo knygos ir nuotraukų parodos autorius.
Ši mažeikiškio nuotraukų paroda – jau keturioliktoji. Pirmąją savo fotografijų parodą „Atspindžiai Mažeikių vandenyse“ V. Sungaila dar praėjusių metų gegužę surengė Visagine. Ateityje autorius planuoja atspindžių vandenyje grožį parodyti sostinėje, Panevėžyje ir kitur.

Susirinkusieji skaitė poeziją

Parodoje ir knygos pristatyme dalyvavo Juozo Vaičkaus „Skrajojamojo“ teatro režisierė Airida Lementauskienė ir kelios aktorės.
Režisierės drauge su teatro trupe pagal V. Sungailos eiles pastatė poezijos spektaklį „Langas“. Jame skambėjo mažeikiškio Renato Selenio sukurtos ir grupės „Aš Esu“ atliktos dainos.
Renginio bibliotekoje metu režisierė ir aktorės bei kiti poetiniam žodžiui neabejingi mažeikiškiai skaitė V. Sungailos eiles.
Lietuvių kalbos mokytojai Violetai Giraitienei V. Sungaila paruošė staigmeną – į renginį atsinešė prieš 30 metų jos parašytą ir tuometiniame laikraštyje „Pergalės vėliava“ išspausdintą straipsnį.  Jaunųjų poezijos kūrėjų eilėraščių apžvalgoje-recenzijoje autorė gerai įvertino V. Sungailos eilėraščius, išskyrusi jas iš kitų pradedančiųjų mažeikiškių literatų kūrybinių bandymų.

Eilės buvo atradimas

Pasak Juozo Vaičkaus „Skrajojamojo“ teatro režisierės A. Lementauskienės, prieš metus pirmąkart perskaičiusios V. Sungailos eilėraščius, jie buvo atradimas.
„Man iš mažeikiškių sukurtų eilių jos vienintelės buvo tokios artimos, gilios, prasmingos. Visose radau ir save, ir Dievą, ir visa, kas visuomenei skauda. Ir buvo keista: kaip gali vienas žmogus būti toks įvairialypis. Kaip jo poezija gali būti tokia plati, tokia beribė. Ir mūsų spektaklis „Langas“ irgi toks platus, beribis. Galbūt kai kam nesuvokiamas, galbūt kai kam dar ir tolimas. Nes aš manau, kad ta poezija yra labai brandi. Jeigu šiuos eilėraščius skaitytumėte giliai giliai, daug kartų, kiekvienas atrastumėte save, savo skaudulius, nuo kurių gyvenime kiekvienam būtinai reikia pasveikti“, – kalbėjo poezijos spektaklį pagal V. Sungailos eiles sukūrusi režisierė.

Nida Pukelienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto