Bibliotekoje – kalėdinių sveikinimų idėjos

Vienu metu bibliotekoje veikia kelios parodos. Nuotrauka iš asmeninio archyvo

Šventiniu laikotarpiu Viešojoje bibliotekoje mažeikiškiai gali daug sužinoti apie Kalėdas. Ne vienas bibliotekos skyrius pristato skirtingas šventines parodas, kuriose apstu patarimų, kaip pasveikinti ir kaip nustebinti savo artimą.

Periodikos skaitykloje atidaryta paroda „Kalėdų eglutė: originalių variantų beieškant“. Mažeikiškiai gali susipažinti su įdomiais paveikslėliais: tai eglučių, pagamintų iš popieriaus, plastiko, stiklo, siūlų, knygų, daržovių, saldainių, butelių ir kitų įvairių medžiagų bei produktų „portretai“.
Kokį seniausią atviruką esate matę? Bibliotekoje galima apžvelgti įvairius parodos „Seni ir nauji sveikinimų atvirukai“ eksponatus. Seniausias jų – atvirukas, kuriame sveikinimas šv. Kalėdų proga rašytas 1951 metais.
„Kartais jis sugraudina, kartais sukelia sentimentus, kartais priverčia nusišypsoti ar net skardžiai nusikvatoti. Kad ir kaip būtų, aišku viena – gauti atviruką visada malonu. Ypač šiais naujųjų technologijų laikais,“ – parodą pristato bibliotekos darbuotojos.
Muzikos ir meno skaitykloje mažeikiškiai gali apžiūrėti knygeles su sveikinimų ir linkėjimų tekstais, eilėraščiais, prasmingomis mintimis apie gyvenimą ir skubantį laiką. Tai „lobynas“ tiems, kurie pritrūko sveikinimo žodžių… Beje, paroda ir pavadinta populiarios dainos žodžiais „Pasveikinkim vieni kitus, juk tai daryti šitaip lengva“.
Bibliotekos darbuotojai susimąstyti apie stebuklų metą kviečia ir mažiausiuosius savo lankytojus. O stebuklus kurkime patys, prisimindami senovines ir kurdami naujas tradicijas, – ragina bibliotekininkai.
Vaikų literatūros skyriuje veikianti paroda „Kūčių ir Kalėdų naktį įženkite į paslapčių pasaulį“ supažindina su Kūčių vakaro papročiais, burtais, žvakių spalvų reikšmėmis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto