Bibliotekos įgyvendino projektą „Pažink tautinio kostiumo grožį“

Asmeninio archyvo nuotrauka

Gegužės–spalio mėn. Auksodės ir Laižuvos filialų bibliotekininkės vykdė bendrą projektą „Pažink tautinio kostiumo grožį“.
Baigiantis pavasariui, Laižuvos ir Auksodės bibliotekose vyko projekto pristatymai Laižuvos A. Vienažindžio pagrindinės mokyklos 3–5 klasių bei Auksodės mokyklos-daugiafunkcinio centro 1–3 klasių mokiniams. Mokiniai buvo supažindinti su projekto tikslais ir eiga, parodytas filmas „Mano tautos ir valstybės simbolis“. Projekto pristatymo pabaigoje paskelbtas piešinių ir darbelių konkursas „Tautinio kostiumo raštai“.
Visą vasarą iki rugsėjo vaikai nešė į abi bibliotekas įvairiausius darbelius. Jie ne tik piešė, klijavo darbelius iš popieriaus, bet panaudojo ir gamtos išteklius (uogas, gėles, lapus), natūralią vilną, siūlus. Piešinių ir darbelių paroda „Tautinio kostiumo raštai“ buvo eksponuojama Auksodės bibliotekoje nuo rugsėjo 7 iki spalio 2 dienos.
Įpusėjus rugsėjui, Auksūdžio mokyklos-daugiafunkcinio centro salėje vyko edukacinis užsiėmimas „Pažink tautinio kostiumo grožį“. Apie tautinio kostiumo atsiradimo istoriją ir dabartį papasakojo Mažeikių muziejaus darbuotoja Jūratė Miliauskytė. Didžiausias dėmesys buvo skirtas žemaičių tautiniam kostiumui. Pirmų–trečių klasių mokiniai susidomėję klausėsi, uždavinėjo klausimus, apžiūrinėjo, kaip atrodo tautinis kostiumas, iš kokios medžiagos pasiūti marškiniai, sijonai, prijuostės, liemenės, galėjo juos ne tik pamatyti, bet ir paliesti. Užsiėmimo pabaigoje vyko trumpas žinių patikrinimas.

Asmeninio archyvo nuotrauka

Rugsėjo pabaigoje Auksodės ir Laižuvos bibliotekų darbuotojos kartu su Auksūdžio mokyklos-daugiafunkcinio centro antros–trečios klasės mokiniais ir jų mokytoja Justina Mikštaite lankėsi pas Laižuvoje gyvenantį audėją Simoną Baranauską. Tautodailininkas papasakojo, kaip išmoko audimo meno, kokiomis staklėmis audžia, kaip išaudžiamos raidės ir piešiniai. Parodė vaikams savo išaustus darbus: nuo mažų servetėlių iki lovatiesių.
Prasidėjus spaliui, Auksodės bibliotekoje vyko popietė „Auskit, riškit, mano rankos“, kurios metu bibliotekininkės mokė vaikus, kaip galima iš siuvinėjimo siūlų surišti apyrankes. Po užsiėmimo buvo apibendrintas projektas, apžvelgtos vykdytos veiklos. Popietės pabaigoje paskelbti darbelių konkurso „Tautinio kostiumo raštai“ 9 nominacijų nugalėtojai: spalvingiausio, kruopščiausio, autentiškiausio, inovatyviausio, originaliausio, išradingiausio, tiksliausio rašto, detaliausio kostiumo ir geriausio komandinio darbo.
Projekto vykdymo metu įgytos žinios vaikams buvo labai naudingos, o bibliotekininkėms tikrai pravers projekto vykdymo patirtis.
Ramona PUIDOKAITĖ,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Auksodės filialo vyresnioji bibliotekininkė
Kristina GRYBAUSKIENĖ,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Laižuvos filialo vyresnioji bibliotekininkė        

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto