Sausio 18 d. lopšelyje-darželyje „Bitutė“ atidaryta nauja grupė. Pertvarkius įstaigos administracijai priklausiusias patalpas, buvo sudarytos sąlygos naujai grupei ir inovatyviai edukacinei STEAM ugdymo aplinkai. Joje vaikai gali tyrinėti, atrasti, kurti ir ugdytis komunikacinius, informacinius, socialinius, meninius bei pažintinius gebėjimus.
Atidarymo proga lopšelio-darželio direktorė Janina Karpinskienė vaikams palinkėjo būti smalsiais, domėtis, mąstyti, žaisti, abejoti, užmegzti ryšį su juos supančiu pasauliu ir būti tikrais mažaisiais mokslininkais.
Ką reiškia STE(A)M ugdymas? Ši santrumpa yra iš anglų kalbos, o vaikų ugdymas apima šias sritis: gamtos mokslų (Science), technologijų (Technology), inžinerijos (Engineering), meno / dizaino (Art), matematikos (Mathematics).
Taikant STEAM metodą, vaikai skatinami eksperimentuoti, pasitelkti vaizduotę, ugdymo procesą papildant estetikos, jutiminio ir emocinio patyrimo aspektais. Vaikai nori sužinoti, išmokti, suprasti, kas vyksta aplinkui. Tyrinėdami jie atidžiai stebi, klausosi, liečia, domisi. Taip tobulėja vaikų aplinkos pažinimo sritis – mažieji skatinami mąstyti, samprotauti, spręsti iškilusias problemas. Veikdami jie mokosi suprasti juos supančią aplinką ir tai perteikti kalba, vaizdais, simboliais bei kitomis kūrybinėmis priemonėmis. Vaikai demonstruoja smalsumą, aktyviai tyrinėdami daiktus, priemones, aplinkoje pastebi naujus objektus, stengiasi suvokti, kaip kas veikia, šis ugdymas neatsiejamas nuo skaičiavimo ir matavimo srities.
Aš tikiu, kad man, STEAM grupės mokytojai, pavyks įprastą vaiko ugdymo(si) dieną paversti atradimų ir išradimų diena, kuri bus kupina neišdildomų įspūdžių, savaiminio mokymosi, mokslinių išdaigų, pašėlusių inžinerinių darbelių, o kartu kuo rimčiausios mokslinės veiklos, kokia tik gali užsiimti jaunasis mokslininkas, išradėjas, kūrėjas ar tiesiog vaikas!
Mokytoja Vaida TRAKŠELĖ