Biudžetinių įstaigų vadovams – nauji reikalavimai

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Vyriausybė pritarė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos parengtoms Biudžetinių įstaigų įstatymo pataisoms, kuriomis numatoma, kad antrą kadenciją iš eilės biudžetinių įstaigų vadovai galės eiti be konkurso tik tuo atveju, jei bus įvertinti už visus paėjusius metus tik gerai arba labai gerai.

Vėl turės dalyvauti konkurse

Į trečiąją kadenciją pretenduojantys vadovai turės dalyvauti konkurse kartu su kitais kandidatais.
„Siekėme atrasti optimaliausią būdą, kaip užtikrinti, kad biudžetinėms įstaigoms vadovautų kompetentingiausi asmenys ir būtų sudaryta galimybė vadovų kaitai“, – sako socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė.
Priėmus šį įstatymą, biudžetinių įstaigų vadovais galės tapti tik turintys aukštąjį universitetinį išsilavinimą žmonės. Tie, kurie šiuo metu jo neturi, galės eiti pareigas ne ilgiau nei 4 metus nuo šio įstatymo įsigaliojimo.

Turi  pritarti Seimas

Įstatymo projekte taip pat įtvirtinti nepriekaištingos reputacijos reikalavimai.
Asmuo negali būti priimtas į biudžetinės įstaigos vadovo, dirbančio pagal darbo sutartį, pareigas, taip pat negali eiti šių pareigų, jeigu yra pripažintas kaltu dėl sunkaus ar labai sunkaus nusikaltimo padarymo ir turi neišnykusį ar nepanaikintą teistumą, yra pripažintas kaltu dėl nusikaltimo valstybės tarnybai ir viešiesiems interesams ar korupcinio pobūdžio nusikaltimo padarymo ir turi neišnykusį ar nepanaikintą teistumą, yra pripažintas kaltu dėl baudžiamojo nusižengimo valstybės tarnybai ir viešiesiems interesams ar korupcinio pobūdžio baudžiamojo nusižengimo padarymo ir nuo apkaltinamojo nuosprendžio įsiteisėjimo dienos nepraėjo 3 metai ir kt.
Kad pataisos įsigaliotų, joms dar turi pritarti Seimas. Siūloma, kad įstatymas įsigaliotų nuo 2017 m. gruodžio 1 dienos.

Parengta pagal LR socialinės apsaugos ir darbo ministerijos inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto