Braškių sezoną augintojai ilgina jas laistydami

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Braškės yra tituluojamos labiausiai žmonių laukiamomis vasaros uogomis. Prisirpusios vietinių augintojų ūkiuose, atvežtos iš Graikijos, Lenkijos braškės jau kurį laiką puikuojasi ant prekystalių turgavietėse, prekybos centruose, parduotuvėse. Pasirinkimo galimybių daug, todėl ir ilgų eilių „prie braškių“ nematyti.

Ir savo nedideliuose žemės sklypuose braškes auginantys sodininkai tikina, kad pirmosios braškės šiemet užderėjo truputį vėliau, nei ankstesniais metais. Dalį žiedų nušaldė vėlyvos pavasario šalnos.
Didžiausio Mažeikių rajone, Lėlaičiuose, esančio braškių ūkio savininkas Vidmantas Vilius „Santarvei“ sakė, kad pirmosiomis jo ūkyje užaugintomis braškėmis prekiauti buvo pradėta paskutinę gegužės savaitę.
„Kai lauke yra karšta, braškės greitai džiūsta, greičiau noksta ir noksta net nevisiškai užaugusios uogos. Tai svarbiausia sąlyga – laistymas. Per laistymo sistemą drėkiname žemę naktimis, anksti ryte. Kai braškės gausiai ir reguliariai laistomos, tuomet ne tiek stresuoja. Žodžiu, mes dar suspėjame suktis“, – kalbėjo ūkininkas.
Lėlaitiškis ūkininkas sakė, kad už pačias pirmąsias jo ūkyje užaugintas braškes porą dienų gegužės pabaigoje iš pirkėjų buvo prašoma 7–8 eurų už kilogramą. O dabar kainos jau yra nukritusios ir susilyginusios su lenkiškų braškių kainomis.
Priklausomai nuo braškių dydžio bei kokybės, jų kainos svyruoja nuo 2 iki 4 eurų už kilogramą.

Plačiau skaitykite laikraštyje.

One Reply to “Braškių sezoną augintojai ilgina jas laistydami”

  1. Ira parašė:

    Neringa Švelniene,šiaip jau ne iš Lėlaičių braškių ūkio, bet iš Lėtenių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto