Būkime pilietiški! Antanas TENYS – Socialdemokratų partijos sąrašo lyderis

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Vietinė valdžia yra tokia, kokią patys išsirenkame. Juolab šiuose kovo 1 d. vyksiančiuose rinkimuose tikrai yra gausus pasirinkimas – dalyvauja ne tik partiniai kandidatai, bet ir iš nepartinių asmenų sudaryti komitetai.
Asmenybės įvairaus amžiaus, socialinio statuso, vadybinės patirties… Yra galimybė reitinguoti, rinkti labiausiai lūkesčius atitinkančius žmones.
Žinoma, būtina pasverti pažadus, pamąstyti, kas slypi už skambių rinkiminių šūkių. Žadėti galima tik tiek, kiek įmanoma padaryti. Nesinorėtų, kad žmonės būtų apgauti. Tačiau balsuoti būtina, nes objektyvūs rinkimai yra tie, kuriuose dalyvauja kuo gausiau rinkėjų. Tikiuosi, kad šiemet į rinkimus ateis daugiau jaunų žmonių, nes kandidatų sąrašuose – nemažai jaunimo.
Kovo 1 dieną rajono gyventojai pirmą kartą tiesioginiuose rinkimuose rinks savivaldybės merą. Tokie rinkimai – naujas etapas dar neilgoje Lietuvos savivaldos istorijoje.
Tie, kurie domėjosi daug metų trukusiais debatais apie merų, kaip savivaldybių vadovų, vietą Lietuvos savivaldoje, gal ir yra kiek nusivylę, kad Seimas tiesiogiai išrinktam merui nesuteikė pakankamų įgaliojimų visoms savivaldos sritims.
Siekiant priimti rajono gyventojams svarbius sprendimus ir juos tinkamai vykdyti, bus svarbu, kad ir meras, ir savivaldybės tarybos dauguma būtų panašių politinių pažiūrų, sutaptų programiniai tikslai bei veiksmų planai, turėtų tą pačią savivaldybės ateities viziją. Meras nebus visagalis, nors žmonės, išrinkę jį tiesioginiuose rinkimuose, turės tokių lūkesčių. Dauguma savivaldybėje sprendžiamų klausimų ir toliau liks savivaldybės tarybos bei savivaldybės administracijos direktoriaus kompetencija.
Aš nemanau, kad merui būtinos labai didelės teisės, nes jose slypėtų ir autokratijos galimybė, tačiau svarbu teisių bei pareigų subalansavimas, kuo, manau, ateityje dar užsiims Seimas.
Dar kartą akcentuoju, kad nuo mūsų visų priklauso, kokia bus vietos valdžia. Kviečiu visus rinkėjus pasirinkti savo kandidatus, aktyviai dalyvauti tiek mero rinkimuose, tiek renkant naujus savivaldybės tarybos narius.
Jauskimės atsakingi už rajono ateitį!

5 Atsakymai į “Būkime pilietiški! Antanas TENYS – Socialdemokratų partijos sąrašo lyderis”

 1. to Senjorė parašė:

  Na ką tokia proto ubagė kaip Šideikienė gero gali nuveikti? Čia toks šudvabalio mentalitetas – nuolat mėšlo rutuliukus ridenti.

 2. Senjorė parašė:

  Daivute,kada baigsi knistis po praeitį , busima mere geriau parašyk ką nuveiksi ,ką gero padarysi šiame poste,per susitikimą su visais kandidatais nieko gero nesugebėjai pasakyti

 3. Daivai Šideikienei parašė:

  Nevark, už tave žmonės tikrai nebalsuos. Juk mero darbas ne skundus rašinėti ir loti ant visų, o realiai rūpintis miestu ir jo gyventojais.

 4. Daiva Šideikienė parašė:

  ,,Dideli darbai prasideda nuo mažų’’ – su tokiu šūkiu Darbo partija pradėjo rinkiminį turą per Mažeikių rajoną. Vasario 7 d. Socialinės apsaugos ir darbo viceministrą G.Klimavičių , Seimo narę V.Filipovičienę ir du Mažeikių raj. Savivaldybės tarybos narius Viekšniai pasitiko su šviečiančiais kelio žibintais. Į susitikimą Viekšnių seniūnijos salėje buvo susirinkę 18 žmonių. Nustatytų laiku svečiai nepasirodė, o po 25 minučių laukimo iš susirinkusiųjų tarpo buvo girdėti, kad svečiai užsuko PAVALGYTI ir ilgai laukia atnešamų kepsnių. Svečiai ir du tarybos nariai ( R.Venclova ir Etikos komisijos narė L. Kačerauskienė) į susitikimą su viekšniškiais VĖLAVO NET 40 MINUČIŲ. Manau, kad tai buvo didelė nepagarba susirinkusiems, o didelės apgavystės prasideda nuo mažų.
  Tad ,kaip matyti : ,, Vietinė valdžia yra tokia, kokią patys išsirenkame.“

 5. Daiva Šideikienė parašė:

  UAB „Admituras“ dalyvavusiems 2011-02-27 savivaldybių tarybų rinkimuose,t.y. Socialdemokratų partijai paaukojo 2000,00 lėšų sumą ,o V. Džiugelio koalicijai – 2500,00 lėšų sumą. 2012 m. vasario 24 d. pagal UAB,,Admituras“ pateiktą prašymą, suinteresuoti asmenys atsidėkodami už finansinę pagalbą per rinkimus, šią įmonę atleido nuo vietinės rinkliavos mokesčio. Paskui tie patys politikai t.y. A. Tenys, I. Braziulienė, D. Jarmantavičius, I. Macijauskienė, L. Nagienė, G. Šmaižys, J. Čejauskienė, V. Mažeikis, mūsų rajono gyventojams padidino rinkliavą už šiukšlių išvežimą. Šio mokesčio didinimui pritarė Darbo, Valstiečių , Tvarka ir teisingumas partijų atstovai.
  Įdomu ,jeIgu aš Mažeikių raj. socialdemokratams 2015-03-01 m. Savivaldos rinkimams paaukočiau 39,99 Lt. ar atleistų nuo šiukšlių mokesčio už visus metus?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto