Buknaičiuose – šiaurietiško ėjimo žygis, skirtas Laisvės gynėjų dienai

Šiaurietiško ėjimo žygis Buknaičiuose. Nuotr. iš bendruomenės archyvo

Šiemet Buknaičiuose Laisvės gynėjų diena paminėta netradiciškai. Urvikių kultūros centras, Buknaičių kaimo bendruomenė ir biblioteka pakvietė gyventojus į šiaurietiško ėjimo žygį. Sudalyvauti žygyje panoro apie 70 dalyvių. Vyriausia žygeivė – 84 metų, o jauniausias – 7 metų. Renginyje dalyvavo ir moteris iš Latvijos Laisvutė, taigi, jos vardas reiškė laisvę. Pasveikinti dalyvių ir išlydėti juos į žygį atvyko Lietuvos Respublikos Seimo nario Kęstučio Bartkevičiaus padėjėjas Česlovas Čyžas.
Dalyviai užsiregistravo ir savo parašu patvirtino, kad yra atsakingi už savo sveikatą. Prieš pradedant žygį, Sporto mokyklos trenerė Lina Beresnevičienė jo dalyvius pakvietė atlikti keletą pratimų kūnui apšilti. Atlikę mankštelę, visi išsiruošė į žygį. Tie, kas neturėjo lazdų, ėjo paprastai.
Lietuvos Respublikos vėliavą nešti patikėta ugniagesiu gelbėtoju dirbančiam Rolandui Baltučiui, šalia vėliavnešio žygiavo ir Lietuvos kariuomenėje tarnaujanti poetė Aurelija Budžytė. Žygio maršrutas Buknaičių salė–K. Jagmino gatvė–Knabikai–Buknaičiai (trasos ilgis – apie 13 km). Prie buknaitiškių ir knabikiškių žygin prisijungė Mažeikių turistų klubo nariai su vadovu Antanu Meškiu, atstovai iš kaimyninės Latvijos, Urvikių kaimo bendruomenės atstovai, Buknaičių kaimo bendruomenės renginių rėmėjas Rimantas Vilkas, pavieniai asmenys.

Gražina dalijasi atsiminimais apie tragiškus Sausio 13-osios įvykius. Nuotr. iš bendruomenės archyvo

Visi žygiavo Pavadaksčiu, Kęstučio ir Irenos Butų įrengtos poilsiavietės link. Čia, slėnyje, tylos minute pagerbti žuvusieji už laisvę, sugiedotas Lietuvos himnas, uždegtas laužas. Žygio dalyviai dalijosi prisiminimais apie tragiškus 1991-ųjų Sausio 13-osios įvykius. Pabendravę, pailsėję, pasivaišinę arbata, dalyviai tęsė žygį. Juos lydėjo ir Mažeikių visuomenės sveikatos specialistė Rima Karklienė, kuri buvo pasiruošusi suteikti pirmąją medicininę pagalbą, jei kuriam iš dalyvių pablogėtų sveikata. Tačiau visi į starto vietą grįžo sveiki ir gyvi.
Grįžusiųjų veiduose matėsi nuovargis, bet visi buvo gerai nusiteikę ir dalijosi patirtais įspūdžiais. Grįžę vaišinosi koše, už kurią dėkojame šeimininkei – Rasai Lukošienei. Prie arbatos puodelio dalyvavusieji minėjime bendravo, susipažino iš arčiau.
Organizatoriai nuoširdžiai dėkoja visiems taip aktyviai įsijungusiems į žygį. Tikėtina, kad Buknaičiuose Laisvės gynėjų dienos minėjimas taps tradiciniu ir kasmet sukvies vis didėjantį dalyvių skaičių. Visiems buvo puiki proga išbandyti savo jėgas, pasisveikatinti, pabendrauti ir netradiciškai paminėti Laisvės gynėjų dieną.
Valerija BENIUŠIENĖ,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Buknaičių filialo vyresnioji bibliotekininkė

Žygio dalyviai Kęstučio ir Irenos Butų poilsiavietėje. Nuotr. iš bendruomenės archyvo

One Reply to “Buknaičiuose – šiaurietiško ėjimo žygis, skirtas Laisvės gynėjų dienai”

  1. padėka parašė:

    tiesiog norisi pasidžiaugti aktyvia kaimo bendruomene ir aktyviu bendruomenės pirmininku… galima tik padėkoti už tokį aktyvumą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto