Būsimi kariškiai skatinami išmokomis

Kaip ir šiais metais, 2016 metais į privalomąją karinę tarnybą planuojama pašaukti tris tūkstančius merginų ir vaikinų. ELTOS nuotr.

Atnaujintos nuolatinės privalomosios karo tarnybos savanoriais tapo beveik keturiasdešimt mūsų rajono merginų ir vaikinų. Savanoriai, būsimi kariai, gali tikėtis ne tik jiems priklausančių pinigų buitinėms išlaidoms ir kaupiamojo fondo lėšų, bet ir priedų.

Priklausys nuo vertinimų

Kiekvienam šauktiniui kariui, atliekančiam nuolatinę privalomąją karo tarnybą, be visiško  valstybės išlaikymo – apgyvendinimo, maitinimo, aprangos, socialinio ir gyvybės draudimo – kas mėnesį kitais metais bus mokama 140,60 euro išmoka buitinėms išlaidoms.
„Šiuos pinigus karys gali išleisti kur nori – būtiniausioms higienos prekėms ar pramogoms, kai turi laisvadienius. Tuo tarpu, skatinant jaunimą tarnauti kariuomenėje, yra suformuota ir kaupimo sistema, kuri po tarnybos pabaigos gali gerokai palengvinti buvusiojo kario pirmąsias dienas civiliame gyvenime. Lėšos, kurios kas mėnesį bus kaupiamos, priklausys nuo kario tarnybos, jo elgesio“, – „Santarvei“ sakė Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų Prisikėlimo apygardos šeštosios rinktinės teritorinio karo prievolės ir komplektavimo poskyrio viršininkas vyresnysis seržantas Arūnas Beržis.
Kario tarnybą įvertinus labai gerai, už vieną tarnybos mėnesį bus skaičiuojamos keturios bazinės socialinės išmokos (152 eurai), gerai įvertintiems – trys bazinės socialinės išmokos (114 eurų), patenkinamai – dvi bazinės socialinės išmokos (76 eurus).

Plačiau – „Santarvės“ laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto