Būsimieji mechatronikai – tarp nacionalinio konkurso laimėtojų

Nuotr. iš Mažeikių politechnikos mokyklos archyvo

Tarp specialybių, kurios ugdomos Mažeikių politechnikos mokykloje, – ir automatinių sistemų eksploatavimo mechatronikai.

Du mažeikiškiai būsimieji automatinių sistemų eksploatavimo mechatronikai ketvirtadienį Visagino technologijos ir verslo profesinio rengimo centre vykusiame Nacionaliniame mechatronikos profesinio meistriškumo konkurse laimėjo antrąją vietą.

Mažeikių politechnikos mokyklai konkurse atstovavo trečiakursiai automatinių sistemų eksploatavimo mechatroniko specialybės mokiniai Šarūnas Matavičius ir Vilius Jonuškis.

Mokyklos praktinio mokymo vadovas Dangiras Gurauskas, bendraudamas su „Santarve“, paaiškino, kad automatinių sistemų eksploatavimo mechatroniką sudaro trys dedamosios: mechanika, elektronika, informatika.

„Automobiliai, signalizacijos, skalbimo mašinos, įrenginiai maisto pramonės, baldų gamyklose – visa tai yra mechatroniniai įrenginiai. Jeigu žmogus pats, savaime kažko nedaro, o padaro kažkas automatiškai už žmogų, tai ir yra mechatronika. Kitaip sakant, kai tam tikra kompiuterinė, relinė dalis valdo mechaninę dalį“, – specialybę apibūdino pašnekovas.
Visas rašinys – „Santarvės“ laikraštyje.

Nuotr. iš Mažeikių politechnikos mokyklos archyvo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto