Būsimųjų penktokų tėvams patariama laukti Naujųjų metų

Moksleivių tėvams ir kai kurių pradinių mokyklų mokytojams neaišku, ar nuo kitų mokslo metų gimnazijose bus formuojamos penktosios klasės. Jie pasigenda išsamesnės informacijos.Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė metodininkė Gražina Lungienė paaiškino, kad pagal rajono tarybos patvirtintą rajono švietimo įstaigų tinklo pertvarkymo programą nuo kitų metų rugsėjo pirmosios penktosios klasės nebebus komplektuojamos. Tačiau programos sprendime yra ir kitas punktas, kuris numato, kad kasmet programa gali būti peržiūrima ir reikalui esant keičiama.
Pasak specialistės, penktų klasių formavimo gimnazijose klausimas bus sprendžiamas po Naujųjų metų. Bus suskaičiuota, kiek mokinių kokias mokyklas lankys. Jei kils problemų, rajono švietimo įstaigų tinklo pertvarkymo planas gali būti pakoreguotas. Tokiu atveju bus priimamas sprendimas dėl vaikų srautų iš vienos mokyklos į kitą.
Iki šiol „Gabijos“ gimnaziją daugiausia rinkdavosi „Žiburėlio“ pradinės mokyklos moksleiviai. Jiems gali būti pasiūlytos kitos mokyklos.
G. Lungienė patikino, kad tvirtinami sprendimai išlaikys visus įstatymo numatytus terminus. Bet kuriai mokyklos reorganizacijai skiriamas terminas – keturi mėnesiai.
Specialistė pakartojo, kad tėvai ir mokytojai per anksti susirūpino, nes iki Naujųjų dar yra laiko. Mokyklų bendruomenės ir tėvai bus supažindinti su visais sprendimais, tad nerimauti nėra pagrindo.
Kokiu principu vaikams bus pasiūlyta lankyti kitas mokyklas? Pasak G. Lungienės, vienas iš pagrindinių kriterijų – gyvenamoji vieta. Švietimo ir mokslo ministerijos raštuose nurodoma, kad vaikus galima suskirstyti pagal mikrorajoną. Jeigu mokykla nebetalpina vaikų arba jie priversti dirbti antroje pamainoje, moksleivių paskirstymą pagal mikrorajonus galima ir peržiūrėti. Greičiausiai mokyklų paskirstymas pagal gyvenamąją vietą liks ir kitais metais.
Kai kurie moksleivių tėvai iš anksto nori būti garantuoti dėl vietos mokykloje ar gimnazijoje, tad direktoriams neša prašymus.
Pasak specialistės, mokyklų vadovai neturėtų priimti tėvelių prašymų. Priėmimo taisyklėse aiškiai nurodyta, kad atėjęs į penktą klasę moksleivis turi pristatyti keturių klasių baigimo pažymėjimą. Jei mokyklos vadovai prašymus priima iš anksto – tai laikoma pažeidimu.

Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto