Buvusiame bendrabutyje – du gaisrai per vieną vakarą

Sodų gatvės septintojo namo bendrojo naudojimo patalpos dega ir dega: balandį gaisras kilo trečiajame aukšte, antradienį – ketvirtajame ir penktajame. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Ugniagesiai antradienį skubėjo į liūdnai pagarsėjusį Sodų gatvės septintuoju numeriu pažymėtą penkiaaukštį, kur per tris valandas kilo net du gaisrai.

Naudojasi kas tik nori

Apie  tai, kad Sodų gatvės septintajame name dega kambarys, ugniagesiams gelbėtojams buvo pranešta prieš pusę devynių vakaro. Kadangi gaisras kilo daugiabučio penktajame aukšte, jo gesinti buvo išsiųstos visos Mažeikių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pajėgos – dvi automobilinės cisternos ir automobilinės kopėčios.
Pareigūnai nustatė, kad penktajame aukšte dega šiukšlės, kuriomis buvo užverstos šio aukšto bendrojo naudojimo patalpos. Kadangi koridoriuje langų nėra, o dūmai išsisklaidė po visą penktąjį aukštą, ugniagesiai gelbėtojai, naudodami kvėpavimo aparatus, turėjo apeiti visus to aukšto kambarius ir evakuoti žmones.
Kaip pasakojo pareigūnai, pavyko aptikti kelis buvusio bendrabučio „gyventojus“, kurie naudojasi negyvenamomis patalpomis, – koridoriuje besikaupiančių dūmų jie nejautė, nes buvo atsidarę langus. Pareigūnai iš apleistų ir šiukšlėmis užgriozdintų patalpų išvedė tris žmones, kurie spruko laiptais, kiek kojos neša.

Gelbėtis atsisakė

Į tą patį bendrabutį ugniagesiams teko vykti dar kartą – po trijų valandų ketvirtajame aukšte, apleistame kambaryje, užsidegė paliktos šiukšlės.
Evakuacija buvo sudėtinga – kaimynai pranešė, kad viename iš kambarių yra neįgali moteris, bet išlaužus buto duris, ji kategoriškai atsisakė eiti į gryną orą, stovėjo prie lango ir dar apkumščiavo ugniagesius.
Gaisras buvo užgesintas per penkiolika minučių. Dar beveik valandą pareigūnai laukė, kol bus išvėdintos patalpos, apėjo visus butus, ieškodami žmonių, kuriems reikia pagalbos.

Potenciali gaisravietė

Buvęs bendrabutis – daugiabutis, į kurį ugniagesiams tenka važiuoti nuolat.
Pasak pareigūnų, paskutinį kartą du gaisrai šiame pastate kilo balandžio pabaigoje, praėjusių metų gruodį gesinti gaisrų čia važiuota net aštuonis kartus. Ugniagesiai įsitikinę: šiuo adresu teks vykti dar ne kartą –  pastato lauko durų nėra, į jį eina kas tik nori, o apleistų, su atviromis durimis bei šiukšlių pilnų kambarių čia daugiau nei gyvenamų.
Antradienį mažeikiškiai ugniagesiai dar gesino šiukšlių konteinerį sodų bendrijoje „Kūlupis“ bei budėjo dujų nutekėjimo vietoje – Žemaitijos gatvės aštuntajame name.

5 Atsakymai į “Buvusiame bendrabutyje – du gaisrai per vieną vakarą”

 1. Anupras parašė:

  Pritariu Daliai..tą benderį-pijokų lizdą-seniai reikia sulygint su žeme..tai baisi Mažeikių piktžaizdė…kur žiūri rajono valdžia???? kaip ten žmogus išvis gali gyventi…ten gi tikras bomžynas…..

 2. NU NU.. parašė:

  Dalia kai nugriaus ta baraka jie ims rinktis prie tavo laptines, o tu to nenori :)

 3. Vardas (privalomas) parašė:

  Ten ne griauti reikia ,o patalpinti policijos koki padalini kuriame nors aukste ir ramybe butu visame kvartale.

 4. Jonas parašė:

  Pritariu Daliai.

 5. Dalia parašė:

  Griauti tą bendrabutį reikia ir kuo skubiau!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto