Camino Lituano keliu eis ir mūsų rajono žygeiviai

Praėjusių metų vasarą vykusio bandomojo žygio Pikeliai–Židikai akimirka. Danieliaus Gedučio nuotr.

Rytoj visoje šalyje vyks pėsčiųjų žygių sezono atidarymo renginys „Lietuva eina Camino Lituano keliu“.

Mažeikių turizmo ir verslo informacijos centras drauge su Pikelių ir Židikų bendruomenėmis tokį žygį rengia ir Mažeikių rajone. Jo metu bus paskelbta ne tik oficiali pėsčiųjų žygių sezono pradžia, bet ir įvyks naujos Camino Lituano atšakos Pikeliai–Židikai–Ylakiai–Renavas–Seda atidarymas.

Susijungia su Camino Polaco

Camino Lituano kultūros kelias – pirmas ir vienintelis savarankiškai keliauti paruoštas 500 kilometrų šiuolaikinis piligrimų kelias, besidriekiantis per visą Lietuvą ir prisijungiantis prie Europos tarptautinio Šv. Jokūbo kelių tinklo.

Kelias prasideda ties Latvijos ir Lietuvos siena Žagarėje, vingiuoja per Šiaulių, Kauno, Alytaus apskritis ir pasiekia Lenkiją, kurioje susijungia su Camino Polaco piligrimų taku.

Lietuviškasis kelias suskirstytas į vidutiniškai 25 kilometrų dienos kelionės etapus, sužymėtas geltonomis rodyklėmis bei kriauklėmis.

Camino Lituano piligriminio kelio iniciatoriai ir kūrėjai akcentuoja: šis kelias yra reiškinys, kurį drauge kuria daugelio Lietuvos rajonų bendruomenės, žmonės, nakvynės vietų organizatoriai.

Kelias parengtas savarankiškam žygiavimui per visą Lietuvą, todėl galima žygiuoti vieną dieną, savaitgalį ar ilgiau tokiu metu, koks keliautojams patogiausias.

Planuoja dalyvauti 50 žygeivių

Pikeliai–Židikai–Ylakiai–Renavas–Seda– nauja šio piligriminio kelio atšaka. Žygio organizatorių duomenimis, šeštadienį atkarpą nuo Pikelių iki Židikų eiti planuoja apie 50 pėsčiųjų žygius pamėgusių žmonių. 

Atkarpos Pikeliai–Židikai atidarymas rytoj prasidės šv. Mišiomis, kurios bus aukojamos 9 val. Pikelių Švč. Trejybės bažnyčioje.

Vėliau, po Mišių ir maršruto pristatymo, žygio dalyviai savarankiškai leisis į kelią bendraudami su kitais žygeiviais bei sutiktais vietiniais žmonėmis, aplankydami pakeliui esančius kultūros paveldo objektus. Žygio finišas – Židikų kultūros centre.

Danieliaus Gedučio nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto