COVID-19 liga nustatoma kas trečiam tirtam rajono gyventojui

Nuotr. iš SAM archyvo

Situacija dėl COVID-19 ligos tampa vis įtemptesnė: praėjusią savaitę Mažeikių rajone registruotas 31 ligos protrūkis, šiuo metu sergančiųjų skaičius artėja prie tūkstančio, kasdien išaiškinama daugiau nei po šimtą ligos atvejų, liga nustatoma kas trečiam tirtam rajono gyventojui.

Protrūkių – dvigubai daugiau

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Telšių departamento Mažeikių skyriaus duomenimis, praėjusią savaitę mūsų rajone registruotas 31 COVID-19 ligos protrūkis – dvigubai daugiau nei ankstesnę savaitę. Daugiausia protrūkių – net 27 – įvyko ugdymo įstaigose, po vieną – gamybos ir statybų įmonėse, paslaugų srityje, valstybinėje įstaigoje.
„Protrūkiai ugdymo įstaigose registruojami klasės arba srauto lygmeniu, todėl svarbu, kad būtų laikomasi klasių, srauto izoliacijos principo. Būtina ugdymo įstaigose užtikrinti profilaktinį testavimą, laikytis visų privalomų ir rekomenduojamų prevencinių priemonių“, – pabrėžė Mažeikių skyriaus vedėja Radvilė Nagrockaitė-Lelešienė.

Blogėja visi rodikliai

Statistikos departamento pirmadienį paskelbti duomenys rodo, kad praėjusią savaitę mūsų rajone prastėjo ir kiti sergamumo rodikliai.
Pirmadienį COVID-19 liga sirgo 932 gyventojai, arba beveik keturiais šimtais daugiau nei ankstesnę savaitę. Per savaitę naujų atvejų registruota daugiau nei 750, arba paskutinių septynių dienų paros vidurkis siekė 109 atvejus – šis rodiklis yra beveik dvigubai didesnis lyginant su ankstesne savaite.
Sparčiai kyla ir naujų atvejų per 14 dienų rodiklis, tenkantis 100 tūkst. gyventojų, – jis jau įkopė į trečią tūkstantį ir siekia 2270, savaitinis šuolis – daugiau nei aštuoni šimtai atvejų.
Kasdien didėja teigiamų tyrimų dalis – COVID-19 liga jau nustatoma kas trečiam tirtam rajono gyventojui.

Vienų daugėjo, kitų mažėjo

NVSC Telšių departamento Mažeikių skyriaus duomenimis, šiuo metu privalomoje izoliacijoje yra 690 asmenų – keliautojai ir sąlytį su teigiamu COVID-19 turėjusieji.
Visas straipsnis – antradienio laikraštyje.

2 Atsakymai į “COVID-19 liga nustatoma kas trečiam tirtam rajono gyventojui”

  1. Ne vardas svarbu parašė:

    Bus ir dar daugiau, ypač mokyklose. Jau dabar yra mokyklų, kuriose didžiulis sergamumas, bet uždaryti nors trumpam delsiama. Protingai elgiasi Akmenės meras, kad įveda nuotolinį ugdymą nors ir keletui savaičių. Beje, Akmenėje ir kituose srityse elgiamasi protingai ir daroma taip, kad būtų geriaus gyventojams, duotų naudos rajonui. Nuvažiuokit ir pažiūrėkit, kaip Naujoji Akmenė išgražėjo.

  2. nu taip parašė:

    Mokyklose užkrato nėra, serga tik mokiniai ,dirbantieji turi atlaikyti visus užkratus, svarbiausia,kad vaikeliukai namie sėdedami nenudurnėtų ir pasalpiniai,ko ėst turėtų,nes aprūpinami karštu maistu,ko motkėssėdedamos namie pasirūpint nesugeba.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto