COVID-19 Mažeikiuose – jau dvejus metus

Pirmasis COVID-19 atvejis rajone registruotas 2020 metų kovo 27-ąją. Nuotr. iš SAM archyvo

Prieš dvejus metus – kovo 27-ąją – Mažeikių rajone buvo patvirtintas pirmasis užsikrėtimo koronavirusu atvejis. Lietuvoje pirmasis COVID-19 atvejis nustatytas 2020 m. vasario 28 dieną, o kovo 16-ąją paskelbtas pirmas karantinas.
Šia liga jau persirgo 13 tūkst. mūsų rajone gyvenančių žmonių, arba kas ketvirtas.
Mįslingas virusas įprastą gyvenimą apvertė aukštyn kojomis, įnešė nerimo ir baimės, tačiau kartu išmokė atsakingumo, gebėjimo saugoti save ir kitus. 

Pirmasis susirgimas nauja infekcine liga Mažeikiuose nustatytas kovo 27 d., kitą dieną registruoti dar du užsikrėtimai. Visi jie buvo susiję tarpusavyje – susirgę asmenys dalyvavo kovo 14 d. Mažeikių kavinėje vykusioje šventėje. Vėliau ši liga buvo nustatyta dar keliems su šiuo pobūviu susijusiems asmenims.
Tokia buvo koronaviruso infekcijos pradžia mūsų rajone, sujaukusi įprastą gyvenimą: įsigaliojo privaloma saviizoliacija, medicininių kaukių dėvėjimas, išgyvenome ne vieną karantiną, draudimus, galimybių pasą, kitus apribojimus.

Ir Mažeikiuose buvo įkurtas naujas medicinines paslaugas teikiantis Mobilusis punktas, Karščiavimo klinika, Regioninėje Mažeikių ligoninėje atsirado COVID-19 infekcijos poskyriai.
Užklupus nežinomai ligai, situacija buvo įtempta, ir patiems medikams teko mokytis, kaip gydyti sergančiuosius.  

Yra ir antra medalio pusė: tiek pandemijos pradžioje buvo, tiek šiuo metu yra skeptikų, kuriems situacija dėl COVID-19 atrodo „išpūsta“, kažkam tai esą galimybė užsidirbti iš vakcinos arba nukreipti gyventojus nuo kitų problemų.

Kad ir ką sakytų tokie žmonės, situacijos rimtumą iliustruoja tokia statistika: per dvejus metus dėl COVID-19 Regioninėje Mažeikių ligoninėje buvo gydyta beveik 900 pacientų, iš jų mirė 240, tarp jų beveik 180 – mažeikiškių. Statistikos duomenys rodo, kad iš viso šia liga persirgo 13 tūkst. rajono gyventojų.

Visas straipsnis – antradienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto