COVID-19 sergamumo atoslūgis truko neilgai

Trečiąja, palaikančiąja doze jau yra pasiskiepiję šiek tiek daugiau nei vienuolika tūkstančių mūsų rajono gyventojų. Nuotr. iš SAM archyvo

Sergamumo COVID-19 liga rodikliai kelia baimę, kad pandemija dar nesiruošia trauktis, o karštoji linija ir mobilieji testavimo punktai sulaukia antplūdžio norinčiųjų atlikti PGR tyrimus. Tokia pat įtempta situacija ir Mažeikių rajone: naujų atvejų, ligos protrūkių daugėja, keletui ėminių yra įtariama omikron atmaina.
Specialistų nuomone, susirgimų pakilimas sietinas su šventiniu laikotarpiu, žmonių atsipalaidavimu.

Naujų atvejų kasdien vis daugiau

Statistikos departamento kasdien skelbiami duomenys byloja apie prastėjančią situaciją – COVID-19 sergamumo kreivė sparčiai vis kyla aukštyn. Šia liga serga 353 rajono gyventojai – pusantro šimto daugiau nei prieš savaitę.
Smarkiai didėja naujų atvejų skaičius. Septynių dienų paros vidurkis jau siekia 41 ir yra vos ne dvigubai didesnis, nei buvo prieš savaitę. Beveik iki 870 šoktelėjo naujų atvejų per 14 dienų rodiklis, tenkantis 100 tūkst. gyventojų.
Praėjusią savaitę didėjo ir teigiamų tyrimų dalis – COVID-19 liga buvo nustatoma kas septintam–aštuntam tirtam asmeniui.

Po renginio pasipylė susirgimai

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Telšių departamento Mažeikių skyriaus vedėja R. Nagrockaitė-Lelešienė pastebėjo: kaip ir paskutinę metų savaitę, taip ir pirmą metų savaitę pradedame su atvejų ir protrūkių skaičiaus pakilimu.
Praėjusią savaitę Mažeikių rajone registruoti aštuoni COVID-19 ligos protrūkiai: po vieną gamybos įmonėje, statybos įmonėje, renginyje, prekybos srityje, po du – ugdymo įstaigose, Savivaldybės įmonėse.
„Nustatytas protrūkis naujametiniame renginyje, su protrūkiu siejama 11 susirgimų. Renginių organizatorių duomenimis, renginyje dalyvavo 68 asmenys. Likę protrūkiai nėra gausūs, registruota nuo 2 iki 4 pirminių susirgimų“, – situaciją pakomentavo Mažeikių skyriaus vedėja R. Nagrockaitė-Lelešienė.
Apie protrūkius pageidaujantiems sužinoti daugiau ji priminė, kad informacija yra nuolat atnaujinama Statistikos departamento protrūkių žemėlapyje.
Visas straipsnis – antradienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto