COVID-19 sergamumo rodikliai šiek tiek gerėja

Nuotr. iš SAM archyvo

Epidemiologinė situacija šalyje gerėja, todėl nuo pirmadienio tik keliose vietose liko privalomos kaukės, sutrumpinta ir sergančiųjų COVID-19 izoliacija.

Vis tik specialistai siūlo ir toliau uždarose patalpose, kur didesnis žmonių susibūrimas, dėvėti kaukes. 
Mūsų rajone situacija dėl COVID-19 stabili, kai kurie sergamumo rodikliai gerėja, tačiau sergamumas ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis ir gripu vis dar aukštas.

Specialistai pabrėžia: kaukės – taip pat viena iš priemonių, užkertančių kelią šioms ligoms plisti.   

Protrūkių mažiau

Ir toliau mažėja naujų atvejų skaičius, per 14 dienų tenkantis 100 tūkst. gyventojų, – jis siekia 792 ir yra 230-čia mažesnis nei praėjusį pirmadienį. Už šalies vidurkį šis rodiklis mažesnis net 550 atvejų. Teigiamų tyrimų dalis liko beveik nepakitusi – siekia 27 proc., tačiau ir šis rodiklis geresnis už šalies vidurkį – šalyje koronaviruso infekcija per paskutines septynias paras buvo nustatoma kas trečiam tirtam asmeniui.
Praėjusią savaitę Mažeikių rajone registruoti 7 COVID-19 ligos (ankstesnę savaitę buvo 11) protrūkiai: po du gamybos įmonėse, ugdymo ir asmens sveikatos priežiūros įstaigose, vienas – prekybos srityje.

Daugėja nežinomų užsikrėtimo aplinkybių

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Telšių departamento Mažeikių skyriaus pateikti duomenys rodo, kad ir praėjusią savaitę daugėjo nežinomų užsikrėtimo COVID-19 liga aplinkybių. Jos sudaro net 67 proc. per savaitę išaiškintų naujų atvejų – ankstesnę savaitę buvo 63 proc. Tokios situacijos priežastis – asmenys negali nurodyti konkretaus infekcijos šaltinio dėl plataus infekcijos paplitimo visuomenėje.

Šiek tiek sumažėjo šeiminių užsikrėtimų, bet jie vis tik sudaro beveik 24 proc. Mažėjo užsikrėtimų  ugdymo įstaigose – jie sudarė 2,3 proc. Per savaitę nustatyti nauji ligos atvejai gydymo įstaigose nesiekė nė vieno procento. Tačiau, lyginant su ankstesne savaite, beveik dvigubai didesnė užsikrėtimų darbe dalis – beveik 6 proc.
Iki minimumo sumažėjo įvežtinių atvejų. Toks atvejis registruotas iš Italijos. 

Daugėja susirgimų gripu

NVSC Telšių departamento Mažeikių skyrius vedėja Radvilė Nagrockaitė-Lelešienė primena, kad būtina saugotis ir ūminių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų bei gripo. Mažeikių rajone sergamumas šiomis ligomis ir praėjusią savaitę išliko aukštas. Iš viso jomis susirgo 469 rajono  gyventojai, iš jų 241 vaikas iki septyniolikos metų amžiaus. Gripu sirgo 55 gyventojai, iš jų net 52 vaikai.
Plačiau – antradienio laikraštyje.

3 Atsakymai į “COVID-19 sergamumo rodikliai šiek tiek gerėja”

 1. ogo parašė:

  jau ir gripas atsirado cha cha

  1. Anonimas parašė:

   Jau ir nesąmones rašinėjantis glušius, vardu ogo, atsirado :-)))

   1. ononimui parašė:

    į save pažiūrėk glušiau

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto