COVID-19 situacija mūsų rajone išlieka stabili

Nuotr. iš SAM archyvo

Epidemiologai konstatuoja: Mažeikių rajone COVID-19 susirgimų atvejų ir protrūkių skaičius svyruoja tai į vieną, tai į kitą pusę, tačiau reikšmingų pokyčių nėra – kreivės nei leidžiasi, nei drastiškai kyla į viršų.
Ir vis tik pastarosiomis dienomis mūsų rajono savivaldybė vėl atsidūrė Lietuvos sergamumo žemėlapio juodojoje zonoje – nes teigiamų tyrimų dalis didesnė nei 10 proc.
Be to, praėjusią savaitę gerokai padaugėjo „įvežtinių“ ligos atvejų.

Registruotas tik vienas protrūkis

Statistikos departamento pirmadienį pateiktais duomenimis, COVID-19 liga serga 164 Mažeikių rajono gyventojai. Septynių dienų naujų atvejų paros vidurkis – 13, trimis mažesnis nei ankstesnę savaitę.
Sergamumo rodiklis – nauji atvejai, per 14 dienų tenkantys 100 tūkst. gyventojų, – liko panašus ir siekia beveik 400. Praėjusią savaitę padidėjo teigiamų tyrimų dalis – pirmadienio duomenimis, COVID-19 liga buvo nustatyta kas dešimtam tirtam asmeniui.
Gera žinia, kad praėjusią savaitę Mažeikių rajone registruotas tik vienas COVID-19 ligos protrūkis – gamybos įmonėje. Ankstesnę savaitę protrūkių buvo net šeši. Mažėja žmonių, kuriems privaloma izoliuotis. Pirmadienio duomenimis, privalomojoje izoliacijoje yra 605 asmenys – keliautojai ir sąlytį su teigiamu COVID-19 turėjusieji.

Daugėjo įvežtinių atvejų

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Telšių departamento Mažeikių skyriaus pateikti duomenys apie užsikrėtimo aplinkybes rodo, kad joms įtakos turėjo ir šventinis laikotarpis, iš kitų šalių sugrįžę tėvynainiai „įvežė“ ir COVID-19 susirgimus.
Įvežtiniai ligos atvejai fiksuoti iš Švedijos Karalystės, Suomijos Respublikos, Norvegijos Karalystės, Vokietijos Federacinės Respublikos, Jungtinės Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystės, Nyderlandų Karalystės, Danijos Karalystės, Belgijos Karalystės ir Pietų Afrikos Respublikos. Jie sudaro net 14 proc. per savaitę išaiškintų naujų atvejų (ankstesnę savaitę tokių buvo tik 1,8 proc.).
Keturiais procentais padaugėjo ir šeiminių atvejų – jie sudarė 37,6 proc. Užsikrėtimų, kurių aplinkybės nežinomos, procentas išliko panašus – 43 proc., perpus sumažėjo užsikrėtimų darbe.
Nė vieno susirgimo neregistruota vaikų ugdymo, gydymo įstaigose, po apsilankymo renginiuose.
Visas straipsnis – antradienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto