COVID-19 situacija: rajone daugėja šeiminių ligos atvejų ir protrūkių

Nuotr. iš SAM archyvo

Epidemiologų teigimu, paskutinę metų savaitę Mažeikių rajone buvo stebimas COVID-19 ligos atvejų ir protrūkių skaičiaus kilimas.
Padaugėjo šeiminių susirgimų, liga nustatoma vis daugiau tiriamų žmonių.

Sergamumo rodikliai prastesni

Statistikos departamento pirmadienio duomenimis, COVID-19 liga serga beveik du šimtai rajono gyventojų. Praėjusią savaitę ir vėl ėmė daugėti naujų atvejų. Septynių dienų paros vidurkis jau siekia 22 ir yra net devyniais atvejais didesnis nei ankstesnę savaitę.
Iki 480,4 šoktelėjo ir naujų atvejų, registruotų per 14 dienų ir tenkančių 100 tūkst. gyventojų, rodiklis.
Praėjusią savaitę didėjo ir teigiamų koronaviruso tyrimų dalis – pirmadienio duomenimis, COVID-19 liga nustatyta kas aštuntam tirtam asmeniui.

Registruoti penki protrūkiai

Jeigu ankstesnę savaitę džiaugėmės, kad Mažeikių rajone registruotas tik vienas COVID-19 ligos protrūkis, tai praėjusią savaitę, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Telšių departamento Mažeikių skyriaus duomenimis, jų jau išaiškinta penki.
Trys protrūkiai registruoti ugdymo įstaigose, po vieną – neformalaus vaikų ugdymo įstaigoje ir prekybos srityje.
Šiuo metu privalomoje izoliacijoje yra 370 asmenų – keliautojai ir sąlytį su teigiamu COVID-19 turėjusieji.

Padaugėjo atvejų šeimoje

Epidemiologai, analizuodami užsikrėtimo aplinkybes, pastebėjo, kad mūsų rajone gerokai (net 16 proc.) padaugėjo susirgimų šeimoje. Praėjusią savaitę jie sudarė 53,8 proc. naujų atvejų.
Gera žinia, kad sumažėjo atvejų, kurių užsikrėtimo aplinkybės nežinomos. Ir vis tik atvejai, kai asmenys nurodo, jog kontakto su sergančiais neturėjo, į užsienį išvykę nebuvo, su grįžusiais iš užsienio nebendravo, sudarė beveik trečdalį.
Trečdaliu sumažėjo užsikrėtimų darbe (jie sudaro 1,8 proc.). Tačiau COVID-19 susirgimai neaplenkė vaikų ugdymo įstaigų (3 proc. naujų atvejų), gydymo įstaigų (1,2 proc.). Ankstesnę savaitę jose tokių susirgimų neregistruota.
Nors šiek tiek daugiau nei perpus sumažėjo įvežtinių atvejų, praėjusią savaitę jie dar sudarė 7,4 proc. naujai nustatytų susirgimų. Virusas buvo įvežtas iš Suomijos Respublikos, Norvegijos Karalystės, Vokietijos Federacinės Respublikos, Jungtinės Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystės, Prancūzijos Respublikos, Danijos Karalystės.
Visas straipsnis – antradienio laikraštyje.

One Reply to “COVID-19 situacija: rajone daugėja šeiminių ligos atvejų ir protrūkių”

  1. Jau jau parašė:

    Pyderai, kurie prisides prie genocido bus baudziami baisiai,
    Grazinsim mirties bausme
    Tujau baigsia pinigai jusu saltiniu, parein kita valdzia ruoskites perversmui

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto