„Dainų dainelės“ laureatai – du tos pačios gimnazijos ansambliai

Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijos ansamblis „INCANTO“. Nuotr. iš gimnazijos archyvo

Sekmadienį LRT transliavo paskutinį Lietuvos vaikų ir moksleivių konkurso „Dainų dainelė“ 2024 metų koncertą.

Pirmadienį paskelbus galutinius konkurso rezultatus, paaiškėjo, kad konkurso laureatais tapo du ansambliai iš Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijos „INCANTO“ ir „BROS“.

Apie vaikinų ansamblio sėkmę buvo pranešta jau anksčiau, balandį, o, pasibaigus konkursiniams koncertams, komisijos sprendimu laureatėmis paskelbtos ir mažeikiškės merginos iš ansamblio „INCANTO“.

Seniausias tradicijas turintis konkursas

„Dainų dainelė“ – vienas seniausių Lietuvoje respublikinių dainų konkursų, organizuojamas Lietuvos televizijos ir Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos. Pirmasis konkursas įvyko 1974 m. ir nuo tada jis organizuojamas kas dvejus metus.

Šiemet „Dainų dainelė“ ir jos rajoniniuose, zoniniuose etapuose dalyvavę, o paskui ir į LRT televizijoje vykusius konkursinius koncertus pakviesti atlikėjai minėjo konkurso gyvavimo 50-metį. 

Skaičiuojama, kad per tą laiką, kiek gyvuoja šis konkursas, kurio organizatorių tikslas yra išlaikyti  ir propaguoti klasikinį, natūralų dainavimą, jame dalyvavo apie 200 tūkst. Lietuvos vaikų bei moksleivių.

Didelė atranka

Mažeikių Vytauto Klovos muzikos mokykloje rajoninė atranka į „Dainų dainelę“ įvyko sausio pradžioje. Vertinimo komisijos sprendimu į zoninį konkurso etapą buvo deleguota 12 mūsų rajono kolektyvų bei solistų.

Vėliau, po zoninio etapo, vykusio Plungėje, paaiškėjo, kad galimybė pasirodyti trečiajame konkurso etape – televizijos koncertuose, suteikta keturiems mažeikiškiams solistams, dviem ansambliams ir duetui.

Konkurso kulminacija – baigiamasis „Dainų dainelės“ laureatų koncertas vyks birželio 2 dieną Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre. Jį bus galima stebėti LRT televizijos eteryje ir portale LRT.lt.

Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijos ansamblis „BROS“. Nuotr. iš gimnazijos archyvo

Šiame koncerte dalyvaus Merkelio Račkausko gimnazijos merginų ansamblis „INCANTO“ (vadovė – Natalija Dapšienė) ir vaikinų ansamblis „BROS“ (vadovas – Laimonas Terasius).

Tai, kad „BROS“ tapo konkurso laureatais, paaiškėjo dar balandžio mėnesį, kai buvo transliuojama laida, kurioje dainas atliko ir visas būrys mūsų krašto moksleivių.

Pasibaigus visiems „Dainų dainelės“ konkursiniams koncertams, buvo paskelbta, kokie atlikėjai ir kolektyvai komisijos sprendimu tapo šio konkurso laureatais. Tarp jų – mažeikiškės merginos, ansamblio „INCANTO“ narės.

Išsamiau apie ansamblį „BROS“, švenčiantį 15 metų gyvavimo sukaktį ir šeštadienį mažeikiškius kviečiantį į jubiliejinį koncertą Mažeikių kultūros centre, skaitykite mūsų laikraščio kultūros priede „Bendruomenė ir tapatybė“.

One Reply to “„Dainų dainelės“ laureatai – du tos pačios gimnazijos ansambliai”

  1. Remigijus Jokubauskas parašė:

    Juodojo fortepijono paslaptis…
    Steinway & Sons :)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto