Dalia Grybauskaitė: „Ryškiausi prisiminimai – iš vaikystės“

Lietuvos Respublikos Prezidentės D. Grybauskaitė.

Lietuvos Respublikos Prezidentės D. Grybauskaitės kalėdinis interviu

– Su kuo Jums asocijuojasi šv. Kalėdos?

– Ryškiausi prisiminimai yra iš vaikystės. Ko gero, gyvenime pati švenčiausia, laukiamiausia ir gražiausia šventė. Jos niekada niekas negalėjo uždrausti. Net tais laikais, kai švęsti nebuvo leidžiama, tėvai visada Kalėdas surengdavo ir tai buvo didžiausia šventė šeimoje.
– Kaip švenčiate Kūčias, Kalėdas?
– Mūsų šeima visada laikėsi visų Kūčių papročių ir tradicijų. Sėsdavome prie 12 patiekalų Kūčių stalo. Šios tradicijos laikausi ir dabar, stengiuosi Kūčias sutikti su artimaisiais, draugais.
– Be kokio patiekalo neapsieina Prezidentės Kūčių stalas?
– Per šventes artimuosius ir svečius būtinai pavaišinu savo pačios marinuotais grybais.
– Kokia yra įsimintiniausia Jūsų Kalėdų dovana?
– Ryškiausi prisiminimai yra iš vaikystės. Didžiausią įspūdį paliko didžiulis apelsinas. Tuo metu parduotuvėse nieko nebuvo, saldainių buvo mažai. Man atrodė, kad apelsinas buvo labai didelis. Mama iš kažkur jį gavo, slėpė nuo manęs ir per Kalėdas padėjo po eglute.
– Ar tenka pačiai gaminti dovanas, jas pakuoti?
– Be abejo, tenka. Gaminti gal mažiau, bet pakuoti – tikrai. Visada stengiuosi dovaną gražiai pateikti arba padaryti staigmeną.
– Ar kalėdiniu laikotarpiu tenka parašyti, pasirašyti šventinių atvirukų ir kam juos siunčiate?
– Tikrai tenka – ir oficialius atvirukus kitų valstybių vadovams, ir tiesiog draugams. Pasirašinėti tenka daug, gauti tenka daug, atvirukų yra labai įvairių. Jie ateina ir apmegzti, ir su gėlytėmis, ir padžiovintomis žolelėmis. Visi atvirukai yra malonūs, į juos žmonės įdeda daug nuoširdaus jausmo ir meilės. Gera juos gauti.
– Šiais metais prieš Kalėdas kviečiate šalies gyventojus sugrįžti į savo mokyklą ir padovanoti naujų knygų. Kodėl „Knygų Kalėdos“?
– Akciją „Knygų Kalėdos“ pradėjome pernai, kai trys šimtai vaikų iš Šiaulių parašė laišką, prašydami miesto bibliotekai padovanoti naujų knygų. Pernai visi susitelkę surinkome 17 tūkstančių knygų viešosioms bibliotekoms. Šiemet tęsiame šią tradiciją, tačiau kviečiame žmones padėti mokyklų bibliotekoms. Kiekvienas galime prisiminti savo mokyklą ir padovanoti naujų knygų, kurių taip trūksta vaikams. Akcija tęsis iki Trijų karalių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto