Dantų kanalų gydymas vos per vieną vizitą

Streikų odontologijos namuose pacientų patogumui siūloma efektyvi paslauga – dantų kanalų gydymas mikroskopu. Mūsų klinikoje Naujojoje Akmenėje dirba gydytojas endodontologas iš Ukrainos Serhii Babych. Gydytojo profesionalus darbas mikroskopu – išsigelbėjimas pacientams, nes vienam danties kanalui gydyti užtenka tik vieno vizito.

Streikų odontologijos namuose pacientai, be dantų gydymo, estetinio plombavimo, protezavimo ir implantavimo, jau antri metai naudojasi dar viena paslauga – profesionaliu dantų kanalų gydymu mikroskopu. Mūsų klinika sukūrė ir pritaikė gydytojui endodontologui darbo vietą, įsigijo mikroskopą ir įdarbino jauną, bet patyrusį specialistą iš Ukrainos. Gydytojas endodontologas S. Babych turi jau beveik dešimties metų darbo patirtį, o pastaruosius septynerius dirba vien mikroskopu.

Klinikoje pacientų patogumui gydytojas vienoje vietoje gali pasiūlyti ir konsultaciją, ir tyrimą rentgeno aparatu, ir gydymą mikroskopu – taip taupomas visų brangus laikas.
Dantų kanalų gydymas atliekamas tam, kad būtų pašalinti infekcijos sukėlėjai, kurie per danties šaknies viršūnę gali patekti į aplinkinius audinius. Mikroskopas yra būtinas, kai reikalingas šaknies kanalo pergydymas ar svetimkūnio pašalinimas iš kanalo.

„Jei dantį skauda, o padarius rentgeno nuotrauką nustatoma, jog tai pulpito ar periodontito diagnozė – vien plombuoti neužteks. Reikalingas gydymas mikroskopu, kad šaknies kanalas būtų tinkamai išvalytas, paruoštas bei kokybiškai užplombuotas. Gydant galinius krūminius dantis, labai dažnai pasitaiko, kad gydytojas be mikroskopo tiesiog nepamato papildomų kanalų, danties skilimų. Praėjus keletui metų po gydymo prasideda neaiškūs skausmai, nors dantis buvo gydytas. Po apžiūros paaiškėja, kad trys danties kanalai išvalyti ir uždaryti, o ketvirtas liko nepastebėtas. Mikroskopu matai viską, o plika akimi kanaluose dirbi lyg aklas. Dirbant mikroskopu pagerėja matymo laukas, sėkmės tikimybė padidėja – dantis ilgiau išgyvena“, – darbo mikroskopu būtinybę ir privalumus vardija gydytojas Serhii.

Dar vienas gydytojo darbo ypatumas – darbo protokolas, kai vienam dančiui skiriamas vienas vizitas: „Mes dirbame tokiu principu, kad vienas vizitas – vienas dantis. Iš pradžių pacientams gal pasirodo neįprasta, nes daugelis įpratę vieno danties gydymui skirti keletą vizitų. Gydant šiuo principu gydymo planas realizuojamas greičiau: dantis paruošiamas protezuoti, vizitai nesitęsia mėnesius, o gydymo kokybė ir rezultatas akivaizdūs.“

Tai labai patrauklu pacientams, kurie dėl laiko stokos, manydami, kad gydymas truks ilgai, vis atidėlioja danties gydymą ir taip pablogina danties situaciją. Dabar gi pas gydytoją Serhii užtenka vieno vizito ir pacientas jau išeina ramus, žinodamas, kad dantis sutvarkytas patikimai arba yra visiškai paruoštas galutiniam protezavimui.

„Tai, ką galima matyti mikroskopu, – kitas pasaulis. Savo profesiją reikia mylėti. Specialistas, kad ir kiek kursų baigtų, jei nejaučia pasitenkinimo tuo, ką daro, neturės tokio gero rezultato kaip tas, kuris myli savo profesiją. Neužtenka išmokti, reikia ir suprasti. Kartais jaučiuosi gelbėtoju, nes, jei ne mano atliekamas gydymas, danties likimas būtų nuspręstas – šalinti“, – apie ypatingą savo darbo reikšmę sako patyręs endodontologas S. Babych.

REK-20038

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto