Dar dviem rajono gyventojams teks grąžinti svetimas skolas

Policijos pareigūnai ragina gyventojus saugoti patikimoje vietoje savo elektroninės bankininkystės duomenis, nesusigundyti atlygiu ir nesuteikti jų kitiems asmenims. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Apgavikų aukų sąrašą papildė dar du rajono gyventojai, kurie sukčiams patikėjo savo elektroninės bankininkystės duomenis ir po kurio laiko sužinojo apie paimtas greitąsias paskolas.

Sužinojo esą skolingi

Kovo pabaigoje į policijos pareigūnus kreipėsi dvidešimtmetis Draugystės gatvės gyventojas. Jis informavo, kad praėjusių metų gruodį, patikėjęs iš matymo pažįstamu vaikinu, susakė jam elektroninės bankininkystės prisijungimo kodus.
Atoveiksmio ilgai laukti neteko: mažeikiškis netrukus sužinojo, kad jo vardu iš bendrovės „Credit.lt“ paimtas 750 litų greitasis kreditas.
Pirmadienį ikiteisminis tyrimas pradėtas pagal 46-erių metų tirkšliškės pareiškimą. Moteris pranešė, kad lapkričio pabaigoje, pasinaudojus jos asmens duomenimis, buvo paimtas greitasis SMS kreditas – 750 litų. Pareiškėja pareigūnams tvirtino pati kredito neėmusi.
Kaip informavo pareigūnai, ši suma sukčių pasirenkama dėl to, kad tai didžiausia paskola, kurią suteikia greitojo kredito bendrovės. Tačiau tai dar ne viskas – per mėnesį paskolos gavėjui vidutiniškai priauga apie 75 litai palūkanų, tad skola vis didėja.

Sukčiai naudojasi patiklumu

Sukčiai labai išradingi, tačiau dažniausiai lengvatikiams pasakojama tokia istorija: draugas dirba užsienyje, turi pervesti pinigų, tačiau prašytojo sąskaita dėl techninių kliūčių užblokuota, ja jis negali naudotis. Dažniausiai prašoma leisti pasinaudoti nukentėjusiojo sąskaita, pažadamas nedidelis atlyginimas
Rajono policininkai užfiksavo ir tokį atvejį. Mūsų rajono statybininkai dirbo Palangoje, laikė savo prisijungimo kodus atvirai, nesidomėjo pinigų judėjimu sąskaitose ir tik gavę laiškus apie paimtus greituosius kreditus bei banko norimas gauti palūkanas, sužinojo, kad yra kažkam skolingi.
Norint išvengti tokių nemalonumų, policijos pareigūnai ragina gyventojus saugoti patikimoje vietoje savo elektroninės bankininkystės duomenis, kurie yra konfidenciali informacija,  nesusigundyti atlygiu ir nesuteikti jų kitiems asmenims.
Ikiteisminiai tyrimai įtariamųjų atžvilgiu dažniausiai tokiu atveju pradedami dėl sukčiavimo (didžiausia gresianti bausmė – laisvės atėmimas iki trejų metų) arba dėl neteisėto mokėjimo priemonės ar jos duomenų panaudojimo (didžiausia bausmė – laisvės atėmimas iki šešerių metų).

3 Atsakymai į “Dar dviem rajono gyventojams teks grąžinti svetimas skolas”

  1. Vardas (privalomas) parašė:

    Štai policijos naujienų puslapis 2012-03-16 anonsuoja:,, Nors policija jau ne kartą įspėjo gyventojus saugotis sukčių, žmonių patiklumas ir toliau stebina. Telefoniniai sukčiai Mažeikių rajone aktyvėja, vien šią savaitę Mažeikių rajono policijos komisariate jau yra pradėti 2 ikiteisminiai tyrimai dėl sukčiavimo, kada gyventojai patiki sukčių sukurtomis istorijomis ir atskleidžia informaciją, susijusią su konfidencialiais asmens elektroninės bankininkystės duomenimis”.,, Saugokitės sukčių”…,,Sukčiai aktyvėja“..taip ir norisi paklausti, o kaip jiems nesuaktyvėti, jei nė vienas dar nėra nubaustas? Ar ne tie patys ,,darbuojasi“, kaip ir prieš 4 metus,? Ar čia tik atsitiktinis sutapimas – viena tokia byla vilkinama jau beveik 4 metus, kai kurie įtariamieji jau nebe įtariamieji( kurie ko gero pagrindiniai veikėjai)? Nedeklaruoti reikia ir rašinėti, kaip jie suaktyvėjo, o imtis konkrečių veiksmų prieš tuos sukčius. Pagrindinė sukčių suaktyvėjimo priežastis – nebaudžiamumas, nereikia čia jau didelių teisinių žinių (skaičiau nutarimą nutraukti ikiteisminį tyrimą kelių sukčių atžvilgiu), kad suvoktum, kad pagrindiniai sukčiai -,,VYKDYTOJAI-VADYBININKAI” dirba puikiai ir kvalifikuotai( jie lengvai ir išsisuka) ir nedaro taktinių klaidų, nei priešingai jų parankiniai. Viena, kas keisčiausia – policijos darbas, tyrimas nueina per niek, kai pasiekia prokuratūrą.

  2. Vardas (privalomas) parašė:

    Gerai parašyta – ikiteisminį tyrimą pradeda dėl sukčiavimo…., o kuo baigia? Kadangi teko susidurti su tais žmonėmis, kurie nukentėjo nuo tokių sukčių, tad žinau visą tą tyrimo virtuvę. Pirmiausia sukčiai – turtingų ir įtakingų tėvelių vaikai, kuriems tik gulbės pieno betrūksta, važinėjasi prabangiais automobiliais, tėvų kiemas pilnas automobilių, o tėveliai tik skėsčioja rankomis ,,ką aš padarysiu tam savo sūneliui, žinot , jis geras, kalti draugai…“ ,o tie durneliai kurie užkliūva ant jų meškerės tiki jų pasakomis, nes kai kurie iš šeimų, kur nematė, kad tėvai ką nors apgaudinėtų, o ir mama kvailė – naivuolė mokino nuo mažens padėti draugui. Draugas nežinojo pasekmių – susigriebė, kai įdavė duomenis sukčiaus draugui ir draugui padarė žalą. Draugas turi sąžinės ir viską papasakoja draugui ir jo šeimai, ir įvardija asmenis. Kokiam ,,kilniam“ tikslui (čia jau sukčių išmonė) panaudoti duomenys, sužinoma, kai ateina laiškai iš kreditinių bendrovių apie paimtas paskolas ( sukčių apetitas nemažas- tūkstantinės sumelės). Bankas išduoda išrašą – kelių minučių skirtumu paimti kreditai ir visi pinigai pervesti į vieno asmens sąskaitą, kurio nukentėjęs nėra matęs. Policija skėsčioja rankomis– ,,žinom išvardytus asmenis, bet…..dirbsim, tik patys nesiartinkit prie jų,…. gal geriau nerašykit pareiškimą, sumokėkit, žinot…“, o sukčeliai samdosi advokatus (pinigų tai turi) ir toliau jų pasiuntiniai važinėjasi jau ir po kaimus ir seka savo ,,kilnias“ pasakas….o pasaka tai tęsis….“, nes teisėtvarka sukčių pusėje…ir ,,Dar dviem rajono gyventojams teks grąžinti svetimas skolas“

  3. Ramis parašė:

    Saunuoliai. Kai daug turi, ir kitus paremti galima…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto