Darbai atlikti tik popieriuje

Nors tualeto pastatas remontuotas vos prieš porą mėnesių, tačiau ne vienoje vietoje jau byra tinkas. Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Pavasarį miesto seniūnui Šarūnui Armonui buvo skirtas griežtas papeikimas už netinkamą pareigų atlikimą, dėl ko liko nesuremontuota kapinių metalinė tvora ir istorinis lauko tualetas prie miesto kapinių. Žala biudžetui siekia 4,6 tūkstančio eurų (beveik 16 tūkstančių litų).
Savivaldybei nesiseka priversti seniūno likviduoti dėl jo veiksmų biudžetui padarytą žalą. O „Santarvės“ domėjimąsi daugeliui mažeikiškių aktualia tema Š. Armonas pavadino politikavimu, provokacija…

Skirtas griežtas papeikimas

„Santarvė“ jau rašė, kad koją miesto seniūnui Šarūnui Armonui pakišo tvoros Mažeikių kapinėse įrengimo darbai. Už netinkamą pareigų atlikimą gegužės mėnesį jam skirta tarnybinė nuobauda – griežtas papeikimas.
Savivaldybės administracijos direktoriaus Broniaus Kryžiaus sudaryta komisija atliko tyrimą ir konstatavo, kad Š. Armonas pažeidė seniūnijos veiklos nuostatus ir dėl to padarė tarnybinį nusižengimą.
Pastebėta, kad tokie nusižengimai gali būti padaromi tyčia, dėl neatsargumo ar aplaidumo.  Komisijos vertinimu, seniūnas nusižengimą padarė dėl aplaidumo. Todėl buvo pasiūlyta jo pažeidimą vertinti kaip šiurkštų tarnybinį nusižengimą.

Atlikta tik dalis darbų

Ažiotažą sukėlusiai istorijai, iki šiol tebelydinčiai Š. Armoną, jau treji metai. Priminsime, kad 2012 metų vasarą Mažeikių miesto seniūnija pasirašė sutartį su konkursą laimėjusia Tauragės įmone –  UAB „Geima“. Rangovas įsipareigojo miesto kapinėse atlikti apie 400 metrų tinklinės tvoros montavimo darbus, įrengti apie 250 metrų medinės tvoros, šešis suoliukus bei suremontuoti prie kapinių esantį tualetą. Už šiuos darbus iš biudžeto pagal sutartį buvo numatyta sumokėti beveik 50 tūkst. litų.
Kai rangovai darbus baigė ir susižėrė visą pinigų sumą (49549,92 lito) paaiškėjo, o tiksliau „Santarvė“ išsiaiškino, kad kai kurie įsipareigojimai „išgaravo“ –  tinklinė kapinių tvora ir „istorinis“ tualetas liko kaip buvę.

Nusikalstamos veikos neįžvelgė

Tik po „Santarvės“ rašinio Savivaldybės administracija susidomėjo darbais kapinėse.
Savivaldybės Centralizuoto vidaus audito skyrius seniūnijoje atliko ribotos apimties neplaninį vidaus auditą, Š. Armono galimus nusižengimus aiškinosi ne viena komisija, buvo kreiptasi net į Šiaulių apygardos prokuratūrą, tačiau pastaroji nusikalstamos veikos neįžvelgė.
„Prokuratūra seniūno veiksmus vertino baudžiamosios teisės prasme, komisija – Valstybės tarnybos įstatymo prasme, o tai yra skirtingi atsakomybės taikymo pagrindai“, – „Santarvei“ prokurorų išvadas komentavo Savivaldybės juristas Michailas Norbutas.

Įvertino žalą biudžetui

Savivaldybės administracijos auditoriams atlikus ribotos apimties patikrinimą, kilo įtarimų dėl neįvykdytų darbų apimčių. Audito ataskaitoje buvo rekomenduojama Statybos ir remonto skyriui pateikti darbų lokalinę sąmatą.
„Skyriaus specialistai tokią užduotį atliko. Įvertinus sutarties su rangovu numatytą sumą ir atliktus darbus buvo prieita prie išvados, kad jie tuometinėmis kainomis kainavo šiek tiek per 33,6 tūkstančio lito. „Geimai“ sumokėjus už nepadarytus darbus biudžetui galimai padaryta žala siekė 16 tūkstančių litų“, – žalos įvertinimą komentavo Savivaldybės Centralizuoto vidaus audito skyriaus vedėjas Romualdas Milevičius.

Plačiau skaitykite antradienio laikraštyje.

15 Atsakymų į “Darbai atlikti tik popieriuje”

 1. Senjoras parašė:

  Toki seniuna is karto atleisti, nes jis aferistas, nes tokius nuostolius padare, o lesas susikiso i savo kisene. Prisimelavo, nes tarybos narius laiko ant pajuokos.

 2. gyventoja parašė:

  Seniūnai reikėtų savo lėšomis sutvarkyti kapinių darbus, nors seniūnas rugpjūčio mėnesį pats kaip viešųjų darbų darbininkas atstatinėjo ir raišiojo kapinių tvorą. Nebežino kaip išsisukti, nors valdžios vyrai išties pagalbos ranką, nes jie tame pačiame katile verda. Nusamdys kitą įmonę sumokės pinigėlius dar kartą ir sutvarkys kapines. Seniūnas yra tik vadobyvės įrankis aferoms daryti.

 3. Vardas (privalomas) parašė:

  Kodel nieko nedaro? Moka išmintingai patylėti, moka nutaisyti rimtą veidą, moka kitu padarytus darbus pamineti kaip savo. Toks pats Giedraitis tik kitoj saujoj…

 4. mačiau parašė:

  vaje vaje neduok dieve tokios renovacijos. Iš išorės patepliojo ir jau r e n o v a c I j a, o į vidų įeiti baisu. Žino, kad ponai valdininkai nosies ten nekiš, tai kam čia ir pinigus laidyt, sava kišenė arčiau kūno.

 5. tinta parašė:

  Pradžiai atsikrapštykite akis, pasižvalgykite kaip visas miestas sutvarkytas, pmiršot kaip po šabakštynus vaikščiojot

 6. na parašė:

  šis seniūnas tikrai nieko gero nedaro miestui,kam tokį laikyti

 7. parašė:

  pati mačiau kaip vadinami bedarbiai,rankose laikydami BAMBALĮ maišė skiedinį ir tėškė ant tualeto sienų,tai matėsi,kad ne kokia firma daro darbus,o BOMŽAI, norėtusi kad kai pradedami kokie nors darbai būtų prie objekto pritvirtinta lentelė ,kas atlieka darbus,kaip kad yra privačiose statybinėse organizacijose

 8. to fri parašė:

  nusižengimas prieš tris metus, tačiau jo pasekmės iki šiol. Tai gal pačiam patinka toks kapinių tualetas? Jei tektų iš savo piniginės sumokėti už neatliktus drbus, kitaip viskas atrodytų – o čia tik valdiški pinigai. Galima ir nurašyti.

 9. fr parašė:

  Na tikrai ar jau rajone pati didžiausia naujiena miesto seniūno „nusižengimas“ prieš tris metus, ar nėra daugiau ką rašyti, tikrai galvojau, kad Santarvės žurnalistai yra išradingesni, o gal tai kažkam reikėjo vėl priminti apie „blogus“ seniūno darbus, nukreipiant gyventojų mintis nuo gal būt svarbesnių sprendimų priėmimo, pamąstykime?

 10. lolas parašė:

  Siūlau atverti ir Sodų gatvės parkelyje esančio požeminio tualeto duris :D

 11. Istorinis tualetas parašė:

  Tik Mažeikiuose yra „istorinis lauko tualetas prie miesto kapinių“

 12. TAS parašė:

  Pavenčių tūlikas… čia tikra istorija.

 13. :) parašė:

  Socdemai sujudo. Reikia apginti saviškį :)

 14. rabarbaras parašė:

  Gal „Santarvei“ aktualijų bonkrotas, kad tas pačias kartoja po dešimt kartų???????????????????

 15. valius parašė:

  atsibodot, nupezo santarve, vėl apie tą patį, niekas nieko nerado, negi nėra daugiau apie ką rašyti,

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto