Darbo biržai tapus Užimtumo tarnyba, klientai pokyčių nepajuto

Vaivos SOVAITĖS nuotr.

Prasidėjo trečia savaitė, kai Lietuvos darbo birža kartu su 10 teritorinių skyrių veikia kaip vienas naujas juridinis vienetas – Užimtumo tarnyba.
Ši institucinė pertvarka įvardijama kaip viena didžiausių šiemet Lietuvoje įgyvendintų pertvarkų.
Nors vienas jos tikslų – sumažinti vienam darbuotojui tenkantį vidutinį mėnesio darbo su klientais krūvį, statistika rodo, kad Mažeikiuose dirbantiems specialistams krūvis padidėjo.

Siekis – daugiau dirbančių žmonių

Užimtumo tarnyba visoje Lietuvoje teikia paslaugas darbo ieškantiems asmenims ir darbdaviams.
Skelbiama, kad, įgyvendinant Darbo biržos sistemos reorganizavimą, kuris prasidėjo prieš dvejus metus ir vyksta etapais, vienas iš pagrindinių siekių buvo didinti tiesiogiai su klientais regionuose dirbančių specialistų skaičių.
Norėta, kad, konsultantams sumažinus darbo krūvį, gerėtų paslaugų kokybė. Kitaip tariant, kad daugiau žmonių turėtų darbą.

Susideda iš departamentų

Užimtumo tarnybą sudaro 7 klientų aptarnavimo departamentai: Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio, o taip pat Darbo rinkos ir užimtumo politikos įgyvendinimo, Finansų, teisės ir pirkimų departamentas.
Užimtumo tarnybos Mažeikių skyrius yra Šiaulių departamento dalis.
Į „Santarvės“ klausimus, kas pasikeitė nuo spalio 1 dienos, kai Lietuvos darbo birža tapo Užimtumo tarnyba, atsakė Užimtumo tarnybos Šiaulių klientų aptarnavimo departamento patarėja Daiva Čiegienė.
„Mažeikių rajono gyventojai, kaip ir įprastai, gali kreiptis į savo mieste veikiantį Užimtumo tarnybos skyrių ir naudotis visomis paslaugomis. Užimtumo tarnyba ir toliau teikia darbo rinkos paslaugas, siūlo dalyvauti užimtumo rėmimo priemonėse“, – apie tai, kad nauja tarnyba tęsia buvusios Darbo biržos veiklą, patikino specialistė.
Plačiau – antradienio laikraštyje.

10 Atsakymų į “Darbo biržai tapus Užimtumo tarnyba, klientai pokyčių nepajuto”

 1. Tam HI parašė:

  Tai dėl to ir rašau, kad yra tekę prieš tą jų šantažą atsilaikyt. Ir ką – pasiuto, pasiarde ir nustojo. Bet man neteko paskui pusę metų pas kokioj šaraškinų kontoroj iš paskutiniųjų art, arba baudą susimokėt už tuos jų mokslus. Isiskaitykit kokius popiergalius kiša pasirašyt.

 2. Hi parašė:

  Koks protingas jomajo. Visi mat tokie išsilavinę kaip tu. Ten dažnai net šantažo imamasi. Kad jei nepriims šitų kursų busi išmestas. Kiti eina dėl pašalpos nes gyvenimas jau verčia eit rinkti butelius kuriuos ir taip yra kam surinkt. Rasai pelė tik kad rašyt. Geriau patyletum vietoj to kad per per barzda varva lajai beryjant! Fui.

 3. TAIP parašė:

  Išviso nereikalinga įstaiga,jeigu gyvenimas negerėja,darbinio amžiaus žmonės priversti emigruoti.Nieko gero,jei pensininkai priversti gelbėti alkstančius vaikus ir anūkus,negirdėjot turbūt vakar televizijos laidos.

 4. To Jutano parašė:

  Tai vadinama: nuo žioplumo vaistų nėr. Reik skaityt ką ten tos biržinės pakiša pasirašyt. O kalbėt jos moka gudriai ir gražiai.
  Nemokamas sūris tik spąstuose ir jei jau siunčia mokytis, įprastai turi būti sudaromos ar ne trišalės sutartys, kuriose pasirašo būsimasis mokinys, mokymo įstaiga ir darbdavys, kuris po to mokymosi tą žmogų priims bent jau pusmečiui. Pasirašai nepasiskaitęs ir džiaugsmą gavus diplomą, užtemdo faktas, kad turėsi susimokėt už tuos mokslus, jei nesusiradai darbo.

 5. Jutano parašė:

  Kai siuncia i kursus, tu juos baigi , o darbo vistiek nera , o tu neisidarbines turi susimoketi uz tuos kursus.KAIP TAI VADINASI ? TAI PAGALBA AR GENOCIDAS?

 6. to Vaida parašė:

  Po taškų ir kablelių tarpus reiktų dėti. Ačiū.

 7. Vargasg parašė:

  Kodel uzimtumo tarnyba nepadeda bedarbiui isidarbinti pagal jo kvalifikacija jegu bedarbis pastoviai siuntineja cv o rezultato nera . KODEL?

 8. Vargas parašė:

  Kiekvienam bedarbiui butina pasiulyti darba pagal jo kvalifikacija.Jeigu bedarbis siuntineja cv ir niekaip jo niekas nepriima, tai jau cia uzimtumo tarnyba turetu rimtai pasidometi ir padeti jam isidarbinti, o ne registruoti jo .atvykima i birza sekanti karta.

 9. Vaida parašė:

  Labai d-iaugiuosi, kad turiu darbą ir neteko pasinaudoti šios įstaigos paslaugomis.Bet artimų žmonių ir pažįstamų rate nemažai žmonių, kurie neturėjo darbo.Tad nė vienas neįsidarbino padedant šiems specialistams.Darbą susirado patys arba padedami pažįstamų.Tiesa yra tekę girdėti, kad remia persikvalifikavimo kursus.Tai sveikintina.Daug visokių nesklandumų šios įstaigos darbo organizavime.Labai prasta padėtis,kai is dar vadinamų Drbo biržų panaiinti psichologų etatai.Nes dauguma netekusių darbo žmonių susiduria ir su psichologinėmis,savivertės problemomis.Daugiau paramos ir pagalbos reikia žmonėms.kai ji nesuteikiama yra šeimos,žmonės nueina į visuomenės atskitį.Rasote, kad žmonėms nepasikeitė…kaip gi, juk didesnis krūvis darbuotojui, o tai prastina paslaugų kokybę.

 10. v parašė:

  galetu visai panaikint, o dabar kaip ir sodroj sedi ziurkynas ir pinigus us kavos gerima ima

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto