Darželinukai patalpas šildo savo kūnais?

Kol darželiuose tokie radiatoriai, temperatūra grupėse vargu ar pakils. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Mūsų mieste šilumos normas atitinka keletas lopšelių-darželių, visur kitur temperatūra grupėse – kritinė. Tėvai skundžiasi, kad vaikai patalpas turi įšildyti savo kūno temperatūra, nes iš drungnų radiatorių sklindančią šilumą seni langai, neapšiltintos sienos paleidžia vėjais. Valdininkai, darželių vadovai teigia, kad padėčiai ištaisyti reikalingos lėšos, o jų nėra.

Kaltina neūkiškumu

Lopšelis-darželis „Linelis“ Mažeikiuose bene jauniausias: jam vos per dvidešimt metų, bet vaikus  ten vedantys tėvai skundžiasi, kad grupėse yra šalta: rytą, kai vaikai atvedami, patalpoje būna vos 16 laipsnių šilumos. Ir tokią šiltą žiemą.
Į šį darželį savo sūnų leidžiantis Alvydas Balčiūnas piktinasi, kad tokiose patalpose palikti vaikai yra pasmerkti susirgti.
„Kai lauke yra pliusinė temperatūra, grupėje iš ryto būna penkiolika šešiolika laipsnių. Vaikai patalpas šildo savo kūneliais. O kas nutiktų, jei lauke būtų minus dvidešimt? Mano nuomone, tokie darželiai neturėtų veikti ir tėvams tokiose grupėse palikti vaikų nereikėtų“, – samprotavo situacija susirūpinęs tėvas.
To priežastis – seni, vėjus ir šaltį praleidžiantys langai, nešiltintos sienos, stogai, nepatikimi radiatoriai.
A. Balčiūnas įžvelgia daug neūkiškumo: darželius išlaikanti Savivaldybė „Mažeikių šilumos tinklams“ moka milžiniškus pinigus, o šilumos, komforto vaikams vis tiek nėra.

Tėvai ėmėsi iniciatyvos

Nebeapsikęsdami tokia situacija, kai kurių „Linelio“ grupių vaikų tėvai iniciatyvos ėmėsi patys: norėdami pakeisti bent langus, jie pradėjo šturmuoti Savivaldybės administraciją, prašyti lėšų ragino ir darželio direktorę.
Ryžtas, atkaklumas davė rezultatų: prieš Naujuosius metus trijose darželio grupėse langai buvo pakeisti. Lėšų skyrė Savivaldybės administracija, o už darbus susimokėjo patys tėvai.
„Bet kiek reikėjo pastangų, kokius kryžiaus kelius teko nueiti, kol padėtis pradėjo taisytis, kol administracija suprato, kad taip ilgiau gyventi nebeįmanoma,“ – stebėjosi A. Balčiūnas.
Vaikų vardu už skirtus pinigus tėvai dėkingi Savivaldybės administracijai, nepriekaištingai, kokybiškai darbus atlikusiai bendrovei „Langė“.
Pakeitus grupėse langus, šilčiau pasidarė, bet temperatūra sunkiai siekia higienos normas. Vakar lopšelyje-darželyje „Linelis“ apsilankėme apie devintą valandą ryto. Termometras rodė beveik aštuoniolika laipsnių. Auklėtoja Prima Stankienė sakė, kad dabar grupė jau yra įšilusi, iš ryto būna vėsiau.
„Labai šilta nėra, bet palyginus su tuo, kaip buvo anksčiau, kol neturėjome naujų langų, tai dabar džiaugiamės“, – situaciją komentavo auklėtoja.

Viską valdo limitai

Lopšelio-darželio „Linelis“ direktorė Gražina Barzdenienė pasakojo, kad darželyje yra dešimt grupių, trijose antrame aukšte sudėti nauji langai, dar dvi grupės naujų langų tebelaukia. Pirmajame aukšte visose grupėse langai likę seni, bet yra šildomos grindys. Langus sudėjo per vargus su tėvų pagalba.
„Problemų su šiluma turim. Mūsų radiatoriai neapgalvoti: vamzdis, ant kurio uždėta skarda, šiek tiek įšyla. Susitvarkėm langus tose grupėse, kurios šalčiausios, iš kurių pusės vyrauja vėjai“, – pasakojo direktorė.
Tėvų skundų įstaiga sulaukia tada, kai lauke būna žemesnė temperatūra. Elektrinių šildymo prietaisų naudoti negalima, be to, viskam yra limitai.
Radiatorių šiluma valdoma automatiškai, pagal lauko temperatūrą. Direktorės nuomone, darželiuose reikėtų leisti, kad radiatoriai būtų keliais laipsniais šiltesni, bet, vėlgi, negalima viršyti limitų.
G. Barzdenienė džiaugėsi, kad vienoje grupėje su tėvų pagalba pasisekė pakeisti ir radiatorius, ir langus, dar dviejose – tik langus. Juos pakeisti pavyko per dvi dienas: šeštadienį ir sekmadienį, tad darbininkai niekam netrukdė.
Direktorė apgailestavo, kad visur reikia taupyti, o visos bėdos ir trūkumai – ne iš gero gyvenimo. „Esame dėkingi visiems padėjusiems tėveliams, Savivaldybei, ypač administracijos direktoriui Broniui Kryžiui: dabar šalčiausios buvusios grupės šiek tiek įšilo. Kad tik mums duotų pinigėlių, mes viską greitai padarytume patys. Apie sienų šiltinimą tik pasvajoti galim. Keliose grupėse savo jėgomis bandėme kažkiek apsišildyti. Ką galime padaryti savo jėgomis, jau padarėme“, – patikino G. Barzdenienė.

Labiau šildyti negali

Šiek tiek kitokia padėtis lopšelyje-darželyje „Berželis“ bei šalia jo esančiame „Gintarėlyje“.
Viename jų jau pakeisti visi langai, „Gintarėlyje“ – tik pusė: likusius ruošiamasi pakeisti pavasarį.
Abiejuose darželiuose grupių radiatorių šiluma reguliuojama automatiškai, atsižvelgiant į lauko oro  temperatūrą. Tiek „Berželio“, tiek „Gintarėlio“ vadovės sutinka, kad darželiuose radiatorių temperatūra turėtų būti keliais laipsniais aukštesnė.
„Radiatoriai vos šilti. Reikėtų pasukti daugiau. Grupėse temperatūra šešiolika septyniolika laipsnių,  o reikėtų apie dvidešimt. Pakelsim temperatūrą – tuoj pinigėliai kyla, nors vaikų sveikata dėl pinigų nereikėtų rizikuoti. O ką padarysi?“ – retoriškai klausė lopšeliodarželio „Berželis“ direktorė Romana Petrikienė.
Jos teigimu, tėvai kol kas nesiskundžia, visi supranta dabartinę situaciją. Esą vaikai grupėse šalčio nelabai jaučia, nes jie juda, bėgioja.
„Dabar nėra vėjo, tad patalpų neatšaldo. Ir oras lauke nešaltas, bet grupėse yra vėsoka. Džiaugiamės, kad pakeisti langai: po to padėtis labai pasikeitė. Šalčiausia grupėse, kur galinės sienos. Iš dviejų procentų gyventojų pajamų mokesčio lėšų šiek tiek tas sienas apsikamšėme, o kitkam jų nėra“, – apgailestavo  R. Petrikienė.

Šilumos tema – neaktuali?

Lopšelio-darželio „Gintarėlis“ direktorė Irena Buivydienė sakė, kad viename darželio korpuse, kur nėra naujų langų, yra blogiau, kitame – geriau.
„Bet nėra taip, kad būtų kritinė riba. Visur šildymo centrai yra reguliuojami, ir kas čia tokio atsitiko, jei iš ryto temperatūra vienoje grupėje pasirodė šešiolika laipsnių ar mažiau. Juk pasukom ir įšilo per valandą. Ir problemos kaip ir nėra“, – tvirtino direktorė.
I. Buivydienė svarstė: kai lauke oro temperatūra beveik visada pliusinė, šiluma darželių grupėse nėra aktuali tema – jeigu lauke septyni šilumos, esą tai ir nekūrenant patalpoje jau dešimt būna.
Direktorė pasakojo, kad „Gintarėlyje“ yra ne radiatoriai, o konvektoriai, tad temperatūra gal ir yra keliais laipsniais žemesnė. O tas kelias dienas, kai buvo pašalę, problemos būta: viename korpuse buvo devyniolika, kitame šešiolika laipsnių. Teko kviesti vyrus iš butų ūkio, žiūrėti, gal kur nors necirkuliuoja vanduo.
I. Buivydienė laukia pavasario, kai jų darželiui ateis eilė pakeisti visus langus. Labiausiai, žinoma, reikėtų viso pastato apšiltinimo.
„Dauguma darželių dar nėra šiltinti. Yra numatyta, kad visi darželiai bus renovuoti, bet juk ne viskas taip greit vyksta. Renovacija ne nuo direktorių priklauso. Juk nėra taip, kad mums skyrė pinigų renovacijai, o mes į ekskursijas važiuojam“, – kalbėjo I. Buivydienė.

Po atnaujinimo nesiskundžia

Kaip diena nuo nakties padėtis skiriasi kitų metų pavasarį trisdešimtmetį švęsiančiame lopšelyje-darželyje „Pasaka“, kurios pastatas yra apšiltintas iš lauko: pakeisti langai, sutvarkytas stogas.
„Pas mus labai gerai, labai šilta, tad džiaugiamės, kad laiku buvo atlikta renovacija“, – patenkinta  darželio direktorė Zita Siliūnienė.
Grupėse temperatūra atitinka higienos normas, būna, kad šilumą reikia pamažinti, nes vaikai, kurie labiau prakaituoja, grupėje vaikšto marškinėliais trumpomis rankovėmis.
„Ir piniginiu atžvilgiu jaučiame didelį pagerėjimą, galime taupyti, ir tėvai džiaugiasi vaikų gerove“, – tikino direktorė.
Prasidėjus renovacijų bumui, susidomėjusi Z. Siliūnienė pradėjo varstyti Savivaldybės administracijos Projektų valdymo skyriaus duris. Tėvams pritarus, savo lėšomis atliko pastato energetinį auditą, paruošė projektą:  2004–2005 metais ES lėšų negavo, vėliau finansavimą gavo per Ūkio ministeriją, 15 procentų prisidėjo Savivaldybė.
„ Žinoma, tai kažkiek priklauso nuo vadovų: eini, prašai, ieškai, domiesi. Kai pradėjau tais reikalais rūpintis, kai kurie kolegos klausė, ką tu čia darai, o kai gavom finansavimą, prasidėjo stebėjimaisi, už kokius nuopelnus jai?“ – šypsojosi direktorė.

Dangstomasi pinigų  stygiumi

Švietimo skyriaus vedėjas Apolinaras Stonkus sakė, kad šiais metais dėl šildymo darželiuose negavo nė vieno skundo, anksčiau, kai būdavo šaltos žiemos, jų pasitaikydavę.
Mažeikių rajone iš viso yra trylika lopšelių-darželių. Trys iš jų – „Pasaka“, „Buratinas“ ir „Giliukas“  (Tirkšliuose) yra renovuoti. Renovacijos darbai vyksta „Bitutėje“ ir „Saulutėje“. Nauji langai sudėti daugumoje darželių, nors keli dar yra likę su senais.
Nors „Linelis“ jauniausias darželis, A. Stonkus sutiko, kad jo padėtis prasčiausia: čia tik dabar keliose grupėse atsirado nauji langai.
Vedėjas pastebėjo, kad mieste prasideda graži iniciatyva, kai langus nuperka Savivaldybė, o tėvai pasirūpina jų sudėjimu.
„Savivaldybė padeda darželiams, kiek išgali. Taip nėra, kad tų lėšų būtų užtektinai, tiek, kiek reikėtų. Bet nė vienas darželis nėra pamirštas ar skriaudžiamas“, – tikino A. Stonkus.
Vedėjas pritarė, kad darželiuose įrengti automatiniai šilumą reguliuojantys prietaisai galėtų būti nustatyti taip, kad palaikytų keliais laipsniais aukštesnę temperatūrą.
„Bet vėlgi, viskas atsiremia į pinigus. Mes pajėgūs už šilumą susimokėti tiek, kad išlaikytume normą“, – sakė A. Stonkus.

Nustatytos temperatūros normos

Telšių visuomenės sveikatos centro Mažeikių skyriaus vedėja Irena Macijauskienė informavo, kad pagal higienos normas lopšeliuose-darželiuose temperatūra priėmimonusirengimo patalpoje, žaidimų kambaryje turėtų būti nuo 20 iki 23, miegamajame nuo 18 iki 22, tualete, prausykloje – 19–23, kūno kultūros ir muzikos salėje nuo 18 iki 20, koridoriuose nuo 18 iki 21 laipsnio šilumos. Pašnekovė tvirtino, kad mūsų darželiuose temperatūra yra normali: yra pakeisti langai, apšiltintos sienos. Visuomenės sveikatos centro patikrų duomenimis, ji svyruoja nuo18 iki 20 laipsnių: vienoje grupėje daugiau, kitoje – mažiau.
I. Macijauskienė sutiko, kad lopšelyje-darželyje „Linelis“ padėtis gali būti blogiausia.
Esą ten prastai išdėstyti miegamųjų langai, daug stiklų, likę senų langų.
Vedėja tvirtino, kad nusiskundimų šį žiemos sezoną negavo, o planiniai patikrinimai vyksta nuolat. Be to, jei ir yra nusižengimų, sunku ką nors padaryti: grupės juk neuždarysi ir nieko nenubausi, nes tai ne darbuotojų, o ekonominės situacijos padarinys.
„Savivaldybės būtų galima reikalauti padidinti limitus šildymui, bet ji ir taip paskendusi skolose už šildymą. Kol darželiai nebus renovuoti, padėtis dar greitai nepasikeis“, – samprotavo I. Macijauskienė.

Ar lopšeliai-darželiai šildomi pakankamai?

21 Atsakymas į "Darželinukai patalpas šildo savo kūnais?"

 1. Mamytei pairšusiai pareigas parašė:

  „Stop! Kada tėvams nebereikės nešti priemonių, tualetinio popieriaus“
  Brangioji mamyte, jeigu turite vaiką, tai juo rūpintis ir privalote labiausiai pati. Juk mokykloje vaikai taip pat ateina su krepšeliais, bet tėvai privalo nupirkti sąsiuvinių, rašiklių, popieriaus (pradinukai nešasi ir tualetinį popierių), jei reikia perka ir knygas, pratybų sąsiuvinius, tai ko darželis kitoks? Čia vaikai taip pat ugdomi, jiems reikia lygiai to paties kaip ir mokykloje.
  Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 3.155 straipsnis nustato, kad tėvai turi teisę ir pareigą auklėti savo vaikus ir yra atsakingi už savo vaikų auklėjimą ir vystymą, privalo rūpintis savo vaikų sveikata, jų dvasiniu ir moraliniu ugdymu. Vaikų prigimtinė teisė būti auklėjamam, ugdomam, tėvų prigimtinė pareiga – savo vaikus ugdyti.
  Lietuvos Respublikos švietimo įstatymo 7 straipsnio 2 dalyje nustatyta, kad ikimokyklinis ugdymas vyksta šeimoje, o tėvams (globėjams) pageidavus ar atsakingoms už vaiko teisių apsaugą institucijoms rekomendavus, pagal ikimokyklinio ugdymo programą.
  Vaiko ugdymas visų pirma yra tėvų pareiga. Su vaiko ugdymu susijusias pareigas tėvai turėtų prisiimti ne tik ugdydami vaiką namuose, tačiau ir leisdami vaiką į darželį.
  Tėvai turi pareigą ugdyti vaikus bei teisę į vaikų ugdymą, o vaikai turi teisę būti ugdomi. Deja, ne visi tėvai sutinka, jog vaikų ugdymu daugiausia turi užsiimti patys tėvai, nemaža dalis mano, jog tai turi daryti auklėtojai.

 2. esu parašė:

  As svo vaika vedu i rajonini darzeli ir negaliu atsidziaugti. Grupes siltos, darzelis sutvarkytas. Kiekvienais metais is po vasaros vis kas nors buna suremontuota. Ir tevai ne cento neprisidejo. Manau, kad daug kas nuo darzelio vadovybes priklauso kaip bus tvarkomas darzelis. Tikra nesamone tevams mestis pinigelius remontui ar baldams.

 3. parašė:

  Tai gal geras tas darželis , jei Balčiūnasa savo vaikus vedė ir veda…

 4. Tėvui parašė:

  o mokesčius visus sumokate ir mokate nuo viso atlyginimo, kurį gaunate į rankas? Ar ir ant to „dėjote“?

 5. skaitytojas parašė:

  Taip išeina, kad savivaldybė visai nežino realios darželių padėties, kad ir to paties darželio ,,Linelio“ langų problemos. Būkit garbingi, gerb. ponai, bet Jums reikia, kad ateitų tėvai ir jūsų prašytų ir jums neužtenka įstaigos vadovų pastangų. Jums, kaip tų pačių vaikų tėvelių išrinktiesiems, irgi turėtų rūpėti darželių padėtis, gal jūs norite, kad savivaldybę šturmuotų likusių grupių, kurios neturi plastikinių langų, tėvai?

 6. Tėvas >darželinuko mama parašė:

  Savivaldybė milijonus mes į VŠĮ „Mažeikių sporto centras“ (futbolistams), o aš langus dėsiu į valdišką darželį?! IŠGRAUŽK!!! Nefinasavau ir nefinansuosiu valdžios! Ir taip pakanka to, kad jau nuplėšė „už maitinimą“. Dėjau ant visokių tokių „gražių iniciatyvų“.

 7. darželinuko mama parašė:

  O aš manau, kad tėvai pagal galimybes turi prisidėti prie darželio ir savo vaikų gerbūvio. Kas pinigėliais , kas savo realiu darbu, gi dėl savo vaikų stengiamės. Na, žinoma galima sakyti nepriklauso it .t.t Bet žinant kokia finansinė situacija , pagalbos tikrai reikia. Per įvairias televizines akcijas surenkami tūkstančiai pinigų aukojant po 5 ar tai 10 lt…įvairiems tiklamas .O argi čia ne ta pati labdara tik saviems vaikams ir rezultatas matomas….
  O dėl problemų Linelyje, aš kaip mama vaiko tkrai nevesčiau į šaltą grupę, jei sutartume su tėvais padėtume, jei ne gi visada yra galimybė rinktis kitą ugdymo įstaigą. Gal ir nuo vadovų dedamų pastangų ir minimų kelių priklauso ką , darželis šiai dienai turi… Aš džiaugiuosi, kad įstaigoje kurią lanko mano vaikas , visas kolektyvas su vadovu priešakyje deda pastangas dėl vaikų gerbūvio ir kai tik paragina mes taip pat kuo galime tuo prisidedame…

 8. mąstantis parašė:

  šideikienė naudoja nuvalkiotą metodą:pati sau rašosi padėkas INTERNETE….ir galvoja sau:kokia aš kieta radau tokią sensaciją,kurios be jos niekas nežinojo
  gaila tokios svieto lygintojos

 9. Melas parašė:

  Keista – teigiama, kad savivaldybė skyrė lėšas, o už darbus susimokėjo patys tėvai. Nei manęs, nei kitų tėvų niekas ir nė už ką mokėti neprašė…

 10. Daivai Šideikienei parašė:

  Nuoširdus ačiū,kad nors Jums rūpi rajono žmonės.O tokie kaip pasivadinęs TO DAIVAI tik piktintis temoka, bet matyt gyvenime pats ( pati) kitų labui nieko gero nepadarė ir nepadarys.Jokių nesąmonių ponia Daiva nerašinėja, tik informuoja apie kaikurių žmonių savivalę ir aferas.Ačiū Jums gerb.Daiva.Sėkmės ir toliau Jūsų nelengvame darbe.Pasakymas ,,Vienas lauke ne karys“ kartais būna klaidingas…

 11. TO DAIVAI parašė:

  Nu sujuokinai , ar nuo to kad tu pirmadienį ateisi į mokyklą ar darželį pasidarys šilčiau , juk sėdi savivaldybėj , tai daryk ką nors, vietoj to , kad pastoviai rašinėji nesąmones,Visi galvoja , kad tie langai stebuklus daro , jeigu per sienas ir stogą vėjas košia , tai tie langai nedaug ką sušildo.Gerai ,kad ponas Balčiūnas nuėjo dėl LInelio langų derėtis , okad būtų kokia mamytė stovinti biržoje ar gaunanti socialinę pašalpą nuėjusi , tai turbūt ir į priėmimą nebūtų patekusi

 12. DAIVA ŠIDEIKIENĖ parašė:

  Vienai Mažeikių rajono valdininkei minėjau apie tai , kokiomis sąlygomis turi dirbti ir mokytojai. Bet kažkodėl, dėl man nežinomų priežasčių, jai labiausiai rūpėjo kokioje mokymo įstaigoje yra tokia temperatūra ir galbūt tokia žema temperatūra yra todėl, kad nėra plastikinių langų. Valdininkę informavau ,kad pastatas , deja, su plastikiniais langais ir pasiūliau pirmadienį, būtent po visų išeiginių dienų, padaryti reidą po Mažeikių rajono mokymosi įstaigas.

 13. Daivai Šideikienei parašė:

  O kad mokytojai mokinių atostogų metų sėdi klasėse ir taiso sąsiuvinius, rašo planus ir kt. ,kai vos +12,(moksleivių atostogų metu šildymas prisukamas iki minimumo) tai dėl to niekam galvos neskauda…Ar tada nepažeidžiamos mokytojų teisės į normalias darbi sąlygas?

 14. DAIVA ŠIDEIKIENĖ parašė:

  Pasibaigus pirmutiniam š.m. Sveikatos priežiūros ir socialinių reikalų komiteto posėdžiui, šio komiteto pirmininkės I. Macijauskienės pasiteiravau, kada bebuvo tikrinama temperatūra mūsų rajono mokymosi įstaigose. Atsakymas buvo trumpas ,kad tai daryta jau senai. Pasiūlau komiteto pirmininkei I.Macijauskienei dažniau patikrinti rajono mokymo įstaigas ir sužinos kokioje temperatūroje sėdi mokiniai. Tiesa , I.Macijauskienė patikino ,kad skundų šiemet negavo. Pasiūliau I.Macijauskienei padaryti patikrinimą ir be gautų skundų.
  Telšių visuomenės sveikatos centro Mažeikių skyriaus vedėją informavau , kad atitinkamoje mokymo įstaigoje mokiniai šią savaitę turėjo sėdi tokioje klasėje , kurioje temperatūra siekė +13 º C. Tokia temperatūra buvo, kai prasidėjo pamokos ,o kai baigėsi pakilo iki +15 º C. Šilčiausias buvo penktadienis , klasėje temperatūra siekė net iki +16 º C. Gaila Laisvos Lietuvos vaikų ,kurie žinių turi semtis ir įvairius įgūdžius lavinti tokiose patalpose ,kurie neatitinka valdžios nustatytų higienos reikalavimų.
  TAUTOS IŠRINKTOJI, SOCIALDEMOKRATĖ I. MACIJAUSKIENĖ samprotauja ,, Savivaldybės būtų galima reikalauti padidinti limitus šildymui, bet ji ir taip paskendusi skolose už šildymą.‘‘ , vadinasi, taupoma yra mūsų visų vaikų sveikatos sąskaita. O Savivaldybės klierkai ir Tautos išrinktieji savo giminių lizdelyje cypsi tokiose sąlygose ,kurios reikalingos, tik ką neseniai išsiritusiems viščiukams.

 15. R. Šliogeris- Žemaitis parašė:

  Turiu gerą pasiūlimą. Žemaičių vaikai darželius lanko 505 Lietuvių 713 vaikų 1000 darželinio amžiaus vaikų. Vyriausybė sutaupo gana nemažus pinigus. Šiuo metu Žemaitijoje tokių vaikų apie 24000. Iš jų darželius lanko apie 12100 o turėtų lankyti apie 17100 vaikų. Vaikų krepšelis mokamas iš biudžeto vienam vaikui šiuo metu siekia 2555 litai per metus. Žemaičiai Lietuvos biudžetui sutaupo 12,775,000 litų. Ar nevertėtų visiems Žemaičių tėvams į Lietuvos viriausybę, kad nors mažą dalį šitos sumos skirtų Žemaitijos vaikų darželiams. Nes čia kažkaip gaunasi, kad lietuvių vaikai kažkuom geresni, gal naudingesni, arba reikalingesni nei Žemaitukai.

 16. mama parašė:

  Neįmanoma skaityti šitą straipsnį, šituos paistalus – limitai, lėšų trūkumas, graži iniciatyva,,,,,,,Stop! Kada tėvams nebereikės nešti priemonių, tualetinio popieriaus, rūpintis langais, radiatoriais ir velniai nežinia kuo, juk pakol kas straipsnyje minimi darželiai dar ne privatūs? Kiekvienas dirbkime savo darbą, tam yra darželiuose atsakingi už tai asmenys ir jie gauna atlyginimą, tad tegul ir rūpinasi tais dalykais, o jei jau reikia patiems tėvams atlikti tuos darbus – tai jau betvarkė……

 17. bet už tad VŠĮ „Mažeikių sporto centras“.. parašė:

  Va tam pinigų tai visada randama. Geriau jau tuos pinigus būtų nukreipę į darželius, o ne į beperspektyvius, ekonominiu sunkmečiu nereikalingus suaugusių dėdžių žaidimus.e

 18. Siga parašė:

  Kas leidziama taurui, tas neleidziama jauciui

 19. Sigita parašė:

  Visiška tiesa, kad pamiršot “ Delfiną“, čia tai jau seniai be stogo gyvena, ir jau beveik langų nebėra, bet valdžiai prirašyti prašymai nieko nereiškia. Gaila, kad čia nėra turtingų tėvelių, kurie stogus uždengtų ir langus sudėtų.

 20. AUKLĖTOJA parašė:

  Iš kur Linelis surado tiek turtingų tėvų , kad net už langus sumoka lygtai buvo oficialus raštas neleidžiantis rinkti jokių pinigų iš tėvų. mums direktorė neleidžia nė tualetinio popieriaus paprašyti , o pasirodo galima rinkliavas daryti, ir tai vadinama ,,gražia iniciatyva’,

 21. mama parašė:

  Tirksliu mikrorajonas uzmirstas kampelis niekas netvarkoma,vaikams zaisti nera kur.Vat darzeli „Delfinas“ nera normaliu langu salta irgi,baisiausiai yra,kad vaiku lovos stovi prie langu,o aukletoju stalas prie sienos…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto