Daugiabučio renovacija – su įtarimais

Renovuotas daugiabutis nemalonumų pridarė ne tik rangovams, bet ir politikams. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Gamyklos gatvės 3-iojo namo renovacijai užsitęsus ilgiau nei įprastai, į viešumą iškilo nemažai gyventojams rūpimų klausimų. Jie įtaria, kad buvo padaryta nemažai pažeidimų: pradedant tuo, kad nesilaikyta darbų rangos sutarties sąlygų, baigiant sumontuotais nekokybiškais langais.
Atsakingi už renovaciją Savivaldybės specialistai tikina, kad broką privalės ištaisyti rangos darbus atlikusi įmonė, ji turės susimokėti ir galimas pinigines baudas.


Pakeitė nuomonę

Bene didžiausias nesusipratimas renovuojant Gamyklos g. 3-iąjį namą kilo dėl ne visų pakeistų daugiabučio langų.
Kai kurie gyventojai stebėjosi, kad renovacijai einant prie pabaigos taip ir liko nepakeisti kelių butų langai.
Savivaldybės statybos ir remonto skyriaus vadovas Arūnas Knystautas paaiškino, kad nepakeisti liko tie langai, kurie nebuvo įtraukti į techninį projektą.
„Prieš rengiant techninį projektą buvo gyventojų atsiklausta, kokių langų jie norėtų. Jie raštiškai pateikė savo pageidavimus. Tiems, kas nepateikė pageidavimų, langai nebuvo pakeisti. Išskyrus vieną butą, kurio šeimininkai pageidavo kitokių langų nei šalia esantys kaimynai“, – sakė A. Knystautas.
Buvęs Gamyklos g. 3-iojo namo bendrijos pirmininkas Vytautas Rimiškis „Santarvei“ teigė, kad dalis nepakeistų langų priklauso butams, kurių šeimininkai yra išvykę ir Mažeikiuose negyvena.


Negali priversti

Nuostabą gyventojams sukėlė tai, kad nebuvo stengiamasi pakeisti visų daugiabučio namo langų ir net buvo žadama palikti senus medinius. 
„Kaip galima sutaupyti šilumos, jei name bus seni, prakiurę mediniai langai? Tai kam išvis reikalinga renovacija? Gal tai tik pinigų švaistymas“, – retoriškai klausė viena iš šio namo gyventojų.
A. Knystautas teigė, kad jei gyventojai nenori keisti savo buto langų į naujus, niekas jų priversti negali.
„Niekur nėra parašyta, kad mes privalome pakeisti visus langus, jeigu mes pasiekiame reikiamą šilumos energijos taupymo kategoriją. Yra numatyta tik tai, kad balkonai privalo būti įstiklinti pagal vieningą projektą“, – kalbėjo Statybos ir remonto skyriaus vadovas.


Ne visi skaičiai sutampa

Kalbėdamiesi su „Santarve“ Gamyklos g. 3-iojo namo gyventojai prabilo ir apie kitą, jų nuomone, padarytą broką bei klaidas. Jie teigė manantys, kad yra slepiama tikroji informacija, arba pateikiami vienas kitam prieštaraujantys skaičiai. 
Tai esą įrodantis ir pavyzdys apie tikrąją minėto namo renovacijos kainą.
Į gyventojų paklausimą, kokia bendra Gamyklos g. 3-iojo namo renovacijos projekto vertė, jiems buvo pateiktas atsakymas – daugiau nei 2,5 mln. litų.
Tačiau „Santarvei“ į tą patį klausimą buvo atsakyta pateikiant kitokius skaičius.
Apie šią renovacijos istoriją skaitykite šeštadienio „Santarvėje“.

16 Atsakymų į “Daugiabučio renovacija – su įtarimais”

 1. Vardas (privalomas) parašė:

  Kodel gyventojai turi sutikti su stat.medziagomis,kuris jus isrenkat? Is kur jos? taip atrodo.kad jos prastos,o parduodat ,kaip geras?! Ar tai ne pinigu plovimas skaitosi?

 2. Vardas (privalomas) parašė:

  Kodel po balkonu renovacijos niekas neatejo ,kad mes pasirasytume uz darba? O jau atsiunte susimoketi? Tegul issitaiso pirma brokus!

 3. jei parašė:

  pradeda renovaciją aš manau turiu teisę gauti vieną sąmatos egzempliorių,nes čia yra ir ne vien europos sąjungos pinigai yra ir mano ,ir kad būtų skaidru turėtume viską žinoti kokios kokybės medžiagas perka ir kiek už jas moka,turėtų būtti skelbiami konkursai,o atliekant darbus reikia kiekvienam butui kontroliuoti darbininkus ir darbų vykdytojus

 4. Stefanija parašė:

  Gerb. p. Knystautai, kodėl Jūs besąlygiškai pasitikite tik V. Rimiškio žodžiais ir išvedžiojimais.. Žmonės gyvena tuose butuose, kur langai nepakeisti, tik gal problema ta, kad dirba ne Mažeikiuose ir anksti išvyksta bei vėlai grįžta. O kodėl radiatorius ir vamzdynus visuose butuose pakeitė, jei įeiti negalima???… Jie ir per bendrijos susirinkimą skundėsi, kodėl iki šiol nepakeisti langai. Bet ne, Jums per žema su eiliniais žmonėmis pasikalbėti. V. Rimiškis aiškino, kad nuo renovacijos liko apie 20000 litų ir reikėsią grąžinti gyventojams ar palikti kaupimo fonde, o dabar viskas dingo. Mūsų name daug kas pradingo, pvz. labai geros laukinės durys dingo ir pakeičiamos naujomis; neseniai sumontuotas šiluminis mazgas dingo, kai pastatomas naujas, nors jis buvo pirktas už gyventojų pinigus. O ponas Knystautas reikalų nesprendžia… ateina su Rimiškiu pašneka ir kaip vanduo nuo žąsies viskas nubėga, dar pasirūpina, kad portretas būtų „Santarvėje“ atspausdintas.

 5. kainai parašė:

  o jei ir ten su techninėm klaidom :)Galima visai susipainioti

 6. KAINA parašė:

  Yra toks tinklapis esparama.lt, jame yra visi Lietuvoje su ES pagalba vykdomi projektai. Jame rašoma:
  Daugiabučio namo,esančio Gamyklos g.3, Mažeikiuose, modernizavimas –
  Bendra projekto vertė: 2 426 761,55 Lt ;
  Projektui skirtas finansavimas iš ES lėšų: 2 062 747,31 Lt ;
  Projektui išmokėta ES lėšų: 1 850 361,36 Lt

 7. to jei parašė:

  teoriškai galėtų taip būti, kaip jūs sakote. Be to dar yra ir techninis prižiūrėtojas, bet praktika yra kiek kitokia -kaip rašoma straipsnyje, net projekto vertės žmonės nežino, ką kalbėti apie tai, kokios medžiagos naudotos. Išoriškai gražu, daugumai to pilnai pakanka.

 8. jei parašė:

  renovuotų mano namą tai aš patikrinčiau visas medžiagas ir jų kokybes ir nekiltų problemų,juk pinigus tai moku aš ir aš turiu pilną teisę kontroliuoti,ir prieš pradedant renovuoti turėtų su sąmata supažindinti kiekvieno buto savininkąo paskui reikalinga kontrolė

 9. klausimėliui parašė:

  matyt, kad nesate susidūręs su ronovacija, todėl, švelniai sakant, nusikalbate. Ne gyventojai rengia projektus, ne gyventojai darbus atlieka ir medžiagas užsakinėja. Pažiūrėčiau, kaip kalbėtumėte, kai už merso kainą vietoj merso kokį papuvusį golfuką atvarytų :)Bet, ką čia kalbėti, matyt toks jau mūsų verslininkų mąstymas-parduot š… už kosminę kainą, dar kokią paskolikę susiorganizuot, tam , kad visi matytų, jog su nauju mersu važiouoja :)

 10. klausimėliui parašė:

  Problema ne kad geri dalykai skatiku nekainuoja, o menki dalykai kainuoja milijonus.. Gamyklos 3 dar ne papigiai padaryta. Va, kas dabar darosi, tai tikrai brangi piguva – tinkas ant akmens vatos vietoj ploksciu, apšildymo nekeicia ir kt. Kosmetinis remontas, renovacijos mazoka. Taip sakant, truksta lesu renovacijos fonde…

 11. Klausimėlis parašė:

  Gyventojai nusimelžia kainą ko norėtų gauti už litą,o po renovacijos nori,kad viskas būtų „PRIMA VERA“Lietuvoj jau tokia mada:už mažai pinigų gauti aukščiausio lygio medžiagas,gaminius ir paslaugą.Atsipeikėkit naivūs žemaičiai:TAIP NEBŪNA.
  Jeigu geri dalykai kainuotų skatikus,tai seniai visi važinėtų šių metų gamybos Mersais ir Lexus.Vo tep va.Ir be reikalo čia tos nepatenkintųjų bangos.Norėjot papigiai tai papigiai ir gavosi.

 12. banaui parašė:

  Pigią mėsą šunys ėda…

 13. nepasitikinti parašė:

  Mano balkono durys irgi neatsivercia,ka daryti? Kur kreiptis,tai po renovacijos praejo 4metai,ka reiskia? Arteja kita renovacija,kai vercia su ja sutikti,bet neturiu tokiu sumu ,tuo labiau pasitikejimo ! I bankus listi nezadu! Lietuvoje krize,o renovacijos vyksta itartinai greitu tempu?

 14. banana parašė:

  Rinkos kaina šiltinant 100 mm. polistiroliu max-120 lt/m. Su viskuo: medžiagos,protingi rinkos įkainiai Jei išeina daugiau,čia jau afera.

 15. Mmmm parašė:

  Lenda yla is maiso

 16. Knystautai parašė:

  gal geriau apie tuos balkonus patylėtum…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto