Daugiabučių namų renovacija įvertinta šalies mastu

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Kaip pranešė Savivaldybės administracijos Ryšių su visuomene skyrius, Druskininkuose vykusiame renginyje „Statykime saugų pasaulį kartu“ mažeikiškiai buvo įvardyti ir apdovanoti kaip sėkmingiausiai šalyje atnaujinantys daugiabučius namus.


Apdovanojo mažeikiškius

Pasaulinei būsto dienai paminėti skirtame renginyje, kurį organizavo Aplinkos ministerija, Druskininkų savivaldybė ir asociacija „Lietuvos butų ūkis“, dalyvavo savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Romaldas Paradnikas, kiti kviesti mažeikiškiai.
Lietuvos savivaldybių asociacijos padėka už sėkmingai įgyvendintą daugiabučio namo atnaujinimo projektą buvo įteikta Mažeikių Sodų gatvės 10 namo butų savininkų bendrijos pirmininkei Nijolei Šiliauskienei.
Respublikinių būsto valdymo ir priežiūros rūmų prezidentas Juozas Antanaitis padėkos raštais apdovanojo UAB „Admituras“, šios įmonės vadybininkę Liną Kurmauskienę bei UAB „Mažeikių butų ūkis“ statybos tarnybos viršininką Saulių Novogreckį už geriausią daugiabučių namų priežiūrą.
J. Antanaitis daug šiltų žodžių skyrė Mažeikiams – miestui, kur daugiausiai šalyje yra atnaujinta daugiabučių namų.


Rajone įgyvendinamos dvi programos

Šiuo metu Mažeikiuose pagal priemonę „Daugiabučių namų atnaujinimas pirmiausia didinant jų energijos vartojimo efektyvumą“ jau yra rekonstruota ir Valstybinei komisijai perduota 13 namų; 2 namai artimiausiu metu bus pateikti Valstybinei komisijai; 21 name vykdomi rekonstrukcijos darbai; 5 daugiabučiams namams perkami rangos darbai.
Pagal valstybinę Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą, startavusią šių metų pavasarį, šešiolikai namų yra parengti investiciniai projektai, atliktas energetinis auditas. Laukiama šių namų butų savininkų raštiško pritarimo investiciniams projektams.

13 Atsakymų į “Daugiabučių namų renovacija įvertinta šalies mastu”

 1. Vardas (privalomas) parašė:

  Butent,is tolo graziai atrode senamiescio daugiabuciai! Bet mums svarbu ,kaip atrodo is arti ir viduje! Namai seni, itrukineje isorines namo sienos,viduje pelesis! Ir kas cia grazaus? Mums reikia patogaus ir silto namo,kad jame nesirgtu musu vaikai ir mes, nuo pelyjanciu sienu! Pvz.P,Voleisio 3- namas isjudintas is pamatu ,pravaziuojanciu pakrautu traukiniu sastatu ir cisternu.Gerai,ar ne? Kai namas,vaziuojant sastatams vibruoja,jauciasi ir bute. Renovuoja,bet juk senu namo pamatu nepakeite naujais,tik aplipde. O traukiniu sastatai ir toliau juda,judindami zeme ir ant jos stovincius daugiabucius ,salia gelezinkelio…. Mano nuomone,siam namui apie 50 metu.Ar nelaikas jau buvo ji griauti?

 2. Sodų 10 parašė:

  Šaunuolė mūsų Nijolė. Sveikiname,

 3. GALVOJU parašė:

  Mažeikiuose bus renovuoti visi bunkeriai(daugiabučiai)REIKIA TIK LAIKO IR NORO.Kita problema yra ta,kad ant visos Lietuvos yra registruota tik 50 įmonių,galinčių atlikti pastatų renovaciją,o rajonų yra 60.Tad kiekvienam rajonui tenka mažiau nei po vieną rangovą.Mažeikiam ir taip pasisekė,nes dirba berods 6 rangovinės kompanijos iš tų paminėtų 50.
  Bėda viena ir praktiškai neištaisoma:Lietuvos gyventojai masiškai sensta,o jaunimui dirbti už pigiausią kaina nėra prasmės.

 4. Senas miestas parašė:

  Turbūt, mažai išmanote apie renovaciją, jei man prieštaraujate. Prie ko čia valdžia ir jos noras pasirodyti? Tai gal ir gyventojų susiremontuotais butais valdžia turi teisę girtis? Kartoju, tik gyventojai už savo nuosavus ir Europos fondų pinigus renovavo tuos namus. Valdžia tam nedavė (ir neturi duoti) nei kapeikos. (Beje, tie senamiesčio namai visai neblogai iš tolo atrodė ir prieš renovaciją. ) Jei mūsų valdžiai būtų gėda, tai prispaustų uodegą p. Balčiūnui už griūvančią buvusią kulinariją Laisvės 34. Tuoj bus baigti renovuoti Laisvės 32 ir 36 namai, o tas beržais apaugęs baisuoklis toliau „puoš“ Laisvės gatvę.

 5. to Senas miestas parašė:

  ne gyventojai iniciatyvūs, o vedžiojant po senamiestį, kur lankosi darbo metu visokių ateivių, tai kaipgi parodysi griūvantį miestą? Turės valdžia kuo pasigirti.
  O senamiestis – apmirusi miesto dalis: pasižiūrėkit, apie 6-7 vakaro miestas kaip išmiręs, centre stovi pensininkų maxima, kelios škurlinės ( miesto prestižinės parduotuvės). Pamiršau paminėti miesto elitą, gyvenantį apie parką.

 6. sodų 10 parašė:

  Šaunuolė mūsų Nijolė, tik jos aktyvaus ir nuoširdaus darbo dėka turime puikią gyvenimo kokybę. Manau, net ir prieštaravusieji namo renovacijai mielai pasirašytų ant šio Asociacijos apdovanojimo rašto. Labai ačiū, Nijole.

 7. Senas miestas parašė:

  Namus renovavo iniciatyvūs tų namų gyventojai, o ne ADMITURAS ar BUTŲ ŪKIS. Čia tas pats, kaip duoti diplomą premjerui, kad J. Kazlauskas su vyrasi parvežė Europos sidabrą. Kodėl senamiestyje visi namai tuoj bus renovuoti? Nes ten gyvena mąstantys, veiklūs, iniciatyvūs žmonės. O kada bus renovuoti Draugystės, Ventos gatvių baisuokliai namai? Nebent XXII-ame amžiuje…

 8. skaitytoja parašė:

  o kazin kada bus pradetas renovuoti ventos 51namas gal kas nors zino :) kiek maciau sarase lyg ir yra

 9. Komentatoriui parašė:

  pritariu. Siūlau ekskursiją pradėti nuo Gamyklos g.3

 10. Komentatorius parašė:

  Puikus sovietinės politikos pavyzdys, kada važiuoja apdovanoti tuos, kurie ale kažką padarė. Nors dirbti ir privaloma visiems, kad ir ant kokios kėdės jie sėdėtų. Susirenka, pasidžiaugia, paploja vieni kitiems ir toliau važiuoja vykdyti metinių planų. Gal kas organizuos ekskursijas po renovuotus namus Mažeikiuose? Ką viešųjų ryšių skyrius apie tai galvoja? Visai nebloga idėja parodyti kaip „mes dirbame“, t.y. užsidedame pliusiukus.

 11. Juzis parašė:

  Šaunuoliai mūsų rajono vadovai.Ačiū Jums už rūpestingumą

 12. Tadas parašė:

  Savo namo renovacijos tikriausiai nesulauksim. Aplink ruošiamasi renovuoti, o mūsų namo sąrąšuose nėra. Gal todėl, kad ruošiamiems renovacijai yra ir rūsio langai išdaužyti, o mes savo turtą saugom ir šilumą taupom?

 13. svarbu parašė:

  ne kiekybė, o kokybė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto