Daugiau nei pusė gyventojų norėtų uždrausti saliutus

Daugiau kaip 80 proc. apklaustųjų sutiktų, kad saliutai per šventes būtų leidžiami tik atsakingų asmenų, pavyzdžiui, miesto švenčių organizatorių. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

54 proc. šalies gyventojų pritartų, kad privatiems asmenims leisti saliutus būtų uždrausta, o 80 proc. įsitikinę, kad pirotechnikos naudojimas ir prekyba Lietuvoje nėra griežtai reglamentuoti.

Skandinavijos draudimo bendrovės „If“ šių metų gruodį atliktos visuomenės nuomonės apklausos duomenimis, 81 proc. gyventojų jaučia pavojų dėl saliutų per šventes, o 10 proc. apklaustųjų nurodė, kad yra nukentėję nuo šių šventinių puošmenų. Daugiau kaip 80 proc. apklaustųjų sutiktų, kad saliutai per šventes būtų leidžiami tik atsakingų asmenų, pavyzdžiui, miesto švenčių organizatorių.
Pasak draudimo bendrovės „If“ Lietuvos turto žalų grupės vadovės Giedrės Vitkauskienės, iš esmės žmonės nėra nusiteikę prieš saliutus ir neslepia, kad jais žavisi. Pavyzdžiui, 63 proc. apklaustųjų nurodė, kad vyksta žiūrėti miesto šventėse leidžiamų saliutų, tačiau suvokia jų keliamą pavojų.
Rizikos ekspertės nuomone, esant tokioms gyventojų nuostatoms, turėtų būti ieškoma būdų, kaip reguliuoti saliutų leidimą, kad būtų sumažintas jų keliamas pavojus žmonių turtui ir sveikatai.
Draudimo bendrovės „If“ praktikoje yra buvę atvejų, kai saliutai sukėlė gaisrus namuose ar stipriai apgadino automobilius, taip pat užfiksuota kūno nudegimo atvejų.
Skandinavijos draudimo bendrovė „If“ per šiuos metus gyventojų nuostoliams atlyginti iš viso išmokėjo apie 4 mln. litų.

3 Atsakymai į “Daugiau nei pusė gyventojų norėtų uždrausti saliutus”

  1. Vardas (privalomas) parašė:

    Tai Juk Metu svente! Kam graiuti ,kai tiek metu tai vyksta! Kokia svente be saliutu?! Nejau kelsime juodas veliavas? Ka dar sumastet?

  2. Ela parašė:

    Prasau uzdrausti ir reklama savo puslapyje apie lengvai „numetamus“kilogramus, nes visa tai apgaule.Pati isbandziau ir niekas pinigu negrazina.Neapsigaukite.

  3. butinai parašė:

    butinai uzdrausti,gal sumazes nelaimiu,zmogus bus apsaugojes save ir kitus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto