Vidaus reikalų ministras Dailis Alfonsas Barakauskas pasirašė įsakymą, kuriuo skyrė papildomą finansavimą dar vienam daugiabučiui namui Mažeikiuose atnaujinti.
Rangos darbai buvo brangesni nei planuota
Skyrus papildomą 4,5 tūkst. litų Europos Sąjungos (ES) fondų finansavimą, visa Mažeikių rajono savivaldybės administracijos vykdomam projektui „Daugiabučio namo, esančio Žemaitijos g. 29, Mažeikiuose, modernizavimas“ skirta ES lėšų suma sudarys bemaž 925 tūkst. Lt.
VRM Regioninės politikos departamento vyriausiojo specialisto Vytauto Strazdo teigimu, projekto vykdytojams papildomų lėšų prireikė dėl jo įgyvendinimo metu atsiradusių nenumatytų, bet būtinų atlikti darbų ir dėl padidėjusių išlaidų po įvykusių viešųjų pirkimų, kurių metu pasiūlyta mažiausia rangos darbų kaina buvo didesnė, nei numatyta projekto finansavimo ir administravimo sutartyje.
Skirta probleminėms teritorijoms
Šis projektas įgyvendinamas pagal Vidaus reikalų ministerijos (VRM) administruojamą 2007–2013 metų Sanglaudos skatinimo veiksmų programos priemonę „Daugiabučių namų atnaujinimas pirmiausia didinant jų energijos vartojimo efektyvumą“.
Priemonė įgyvendinama probleminėmis pripažintose teritorijose – 14 savivaldybių, tarp jų – ir Mažeikiuose.
Modernizuojant daugiabučius namus atliekami darbai, kurie taupo energijos vartojimą: apšildomi ir perdengiami stogai, apšildomos sienos, keičiami seni ir nesandarūs langai bei durys, įstiklinami balkonai.
Rekonstruoti daugiabučiai pagerina bendrą Lietuvos miestų ir miestelių vaizdą, taupo gyventojų lėšas būsto šildymui.
Mažeikiškiai pirmauja
Pagal šią VRM administruojamą priemonę Mažeikių rajone įgyvendinama daugiausiai projektų – 41. Jų finansavimui skirta daugiau nei 39 mln. litų, o panaudota bemaž 36 mln. litų ES fondų lėšų. Mažeikiuose atnaujinta 19 daugiabučių, 22 namų modernizavimas tebevyksta.
Visose probleminėse teritorijose esančių daugiabučių namų atnaujinimui skirta daugiau nei 165 mln. litų ES fondų lėšų.
Iki 2015 m. pabaigos pagal šią VRM administruojamą priemonę numatoma atnaujinti 360 daugiabučių ir pagerinti būsto sąlygas daugiau nei 11 tūkst. asmenų.
Šiuo metu už atliktus darbus išmokėta daugiau nei 145 mln. litų, jau atnaujinti 148 daugiabučiai namai.
NEPAMIRSKITE KAD KAI KURIE RENOVACINIAI PROJEKTAI YRA NUOSTOLINGI PAGAL TAI KIEK NAMAS SUNAUDOJA SILUMINE ENERGIJOS, KAI KURIEMS NAMAMS RENOVACIJA VIETOJ TO KAIP DEKLARUOJAMA KAD PADETU SUTAUPYTI, GALI PAPILDOMAI PRIE SILDYMO KAINOS KAINUOTI NUO 50 IKI 100 LT. DAUGIAU NEI PRIES RENOVACIJA…,
Taip,zinoma. Gal ,kad moka gyventojus ibauginti teismais isrinktieji daugiabuciu „pirmininkai,kurie.eina gyventojams is paskos su grasinimais,siuntineja jiems laiskus. Vienu zodziu, Tik tokie „veikejai“pamirsta,kad uz toki ju „darba“ jiems gresia teismines baudos iki 4000 lt. Mandagus bendravimo elgesys su gyventojais pasiektu kur kas geresniu rezultatu,siekiant renovacijos eigai. Gaila ,bet yra bendriju “ pirmininku“baige vos 10 klasiu ir be jokios kulturos! Tikrai manau,kad zino tas,kuri cia liecia ?!
Nenori renovuoties – negauni kompensacijos. Kam man mokėti už oro šildytojus?
Ventos 24 ketina renovuot,tikrai pasinaudosim advokato paslaugomis,nes buti bankui skoloje iki amziaus pabaigos,neketiname.
SIULYCIAU,DAZNIAU ,NAUDOTIS ,ADVOKATU/ PATAREJU PASLAUGOMIS ,,,,,TADA AFERISTAI ,TURETU ,DIDESNE ATSAKOMYBE…
Dabarmonės masiškai atsisako renovacijos,nes trūksta lėšų ir nenori įsipareigoti bankams.Stogus pasiremontuoja,sklepų vamzdynus-taip pat.Bedarbių mieste šitiek renovuojamų namų,kur tai matyta?
renovacijos parodija: nėra projektuojama vėdinimo sistema, namai gražūs tik išorėje, o kas dedasi viduje… Trumpiau sakant, dėk naujas kojas į seną s…ubinę, vistiek ji liks tik sena s…ubine, tik va kažkas tos s…ubinės sąskaita taps turtingesnis, o kažkas dar didesniu ubagu. Sėkmės ir kantrybės renovuojantis :)
Visų laikų afera, renovuoja pigiausiomis medžiagomis bet sumokame kaip už geros kokybės medžiagas, dirbantiems statybininkams moka ašaras, tai jie taip ir dirba.Taigi, garantija suteikiama 5 metams, o paskui savo lėšomis tvarkyk.Bankas pelnysis iš tavęs 20 metų,nespėjęs išmokėti paskolos, jau moki kitą paskolą už statybininkų paliktą broką,ir taip pasaka begalo.Sutinku kad miestas atrodys gražesnis, bet kokia kaina??? o jei skaičiuojant taip, jog kiekviename name yra nemokių gyventojų, kas padengs renovaciijos išlaidas?? aišku tas kas gali mokėti, vadinasi dar prisidės prie renovavimo kainos.Tik labai įdomu kaip paskui tokį butą parduoti ?
Taip,grazu ziuret i naujai renovuotus namus.Bet ar bent kas susimaste jog yra seimos,kurios ir taip turi bankui isipareigojimu,nes pirko butus pries renovacija.Ka tokioms seimoms daryt? kai nesveikai isauga dar skolos bankui! i gatve eit ar „apsizenyt“ su banku iki senatves?Siunciamos bobutes surinkinet parasus,zmones net neisigilina ant ko pasiraso,nesusimasto kokios pasekmes,baisu. O firmos kaip masalai puola su savo pasiulymais,nes begalo pelningas biznis.Nu tai ka,“pribaigiam“ ta paprasta zmogeli,tegu vaziuoja i Ispanija skint braskiu o renovuotais buteliais pasidziaugs bankai.
Reikia namus renovuoti tai ir miestas atrodis grazesnis ir gyventi maloniau, pinigai gal ir nemazi ,nors gyvenant savame name viskas kainuoja nekiek maziau.
Šiaip tai, kai renovuojama už ES lėšas, gyventojai prisidėjo tik 15 %, tai yra apie 5 – 6 tūkst. litų butui, tai manau įkandama suma. O dabar kur vykdo apklausas pagal Vyriausybės programą, kur gyventojai turi prisidėti 60 %!!!!!?????, tai butui gaunasi 40 – 50 tūkst. lt, va čia tai nesamonė ir briedas baisiausias….žmonės tokių pinigų paprasčiausiai neturi, tad bankams iki mirties tikrai tektų vergaut ir vaikams dar liktų. Mūsų namas kol kas nesutiko, bet yra kurie sutinka!?, ne=inau kokius jiems makaronus prikabina ir kada jiems tai atsipirks??/
O kiek pinigų išleido patys gyventojai, kiek gyventojų su kiokiom paskolom sėdi banke??? kodėl nerašoma? Gyventojas yra verčiamas likti vos ne kiki mirties su skola ant pečių.Gal vertėtų paskelbtii apklausą dėl tos renovacijos,miesto pagražinimo,kas yra už ir kas prieš ?
Gal kas girdėjote – buvo paskirtas ES finansavimas daugiabučių namų kiemų tvarkymui? Ir kad šis finansavimas buvo skirstomas kaip ir slapta, jį gavo „savi“?