Mažeikiškiai apsinuodija svaigalais bei vaistais

Specialistai primena, kad vaistus reikia laikyti mažamečiams nepasiekiamoje vietoje. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Šiemet Mažeikių rajone apsinuodijo 30 gyventojų, pernai tokių atvejų buvo dviem dešimtimis daugiau.
Dažniausios suaugusiųjų ir paauglių apsinuodijimo priežastys – piktnaudžiavimas alkoholiu ir medikamentais, norint nusižudyti.

Dėl tėvų nedėmesingumo nukenčia vaikai

Telšių visuomenės sveikatos centro Mažeikių skyriaus vyriausioji specialistė Rūta Matulaitienė informavo, kad tik 9 apsinuodijimo atvejai buvo atsitiktiniai, likusieji – apgalvoti. Net 21 žmogus apsinuodijo, perdozavęs alkoholio, narkotikų ar medikamentų.
Kone pusė apsinuodijusių Mažeikių rajono gyventojų – nepilnamečiai: 8 mergaitės ir 6 berniukai. Penki iš jų – mažamečiai.
„Mažamečių nelaimės priežastys – suaugusiųjų nedėmesingumas, vaikams prieinamoje vietoje palikti vaistai, cheminiai preparatai, skirti buičiai,“ – paaiškino specialistė.
Suaugusiųjų grupėje taip pat daugiau apsinuodijo moterų – 9, vyrų – dviem mažiau. Dažniausios suaugusiųjų ir paauglių apsinuodijimo priežastys – piktnaudžiavimas alkoholiu ir medikamentais, norint nusižudyti.
Praėjusiais metais medikai susidūrė su apsinuodijimu cheminėmis medžiagomis: užfiksuoti 7 atvejai, kai buvo apsinuodyta sieros rūgštimi, insekticidais, skiedikliu dažams, nuodais graužikams, bei du apsinuodijimo naftos produktais atvejai.

Ragina žiūrėti, ką valgo ir geria

Vyr. specialistė R. Matulaitienė primena, kad norint išvengti apsinuodijimo, reikia nepamiršti paprastų dalykų. Pirmiausia visi vaistai, cheminės medžiagos, plovikliai, antifrizai ir kita turi būti laikomi mažiems vaikams nepasiekiamoje vietoje.
Mažeikiškiai raginami nevartoti pasenusio maisto, neragauti, nekramtyti nežinomo augalo uogų, lapų, šaknų, nerinkti nežinomų grybų, neleisti to daryti vaikams.
Nelaimingų atsitikimų galima išvengti ir tinkamai laikant chemines medžiagas: jos turi būti specialia etikete pažymėtoje taroje, o ne sulčių, mineralinio vandens ar kitokiuose buteliuose.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto