Defektai nesutrukdė gauti pinigus

Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Pikeliškiai piktinasi, kad valdininkai nesugeba prispausti UAB „Smėliuotojas“ ištaisyti darbų defektų, dėl to jiems teko nuimti vaikams pavojų keliančias sūpynes. Be to, rangovui įgyvendinant projektą liko nepasėta veja. Tačiau įmonei pinigai sumokėti ne tik už blogai atliktus, bet ir už neatliktus darbus.
Dėl „Smėliuotojo“ kaltės šlubuoja ir kitų rajono projektų įgyvendinimas. Dar daugiau. Savivaldybė gavo įmonės pranešimą, kad ji darbų sutartis nutraukia.
Pikeliškiai džiaugiasi sulaukę finansavimo pagal LEADER programą ir galėję susitvarkyti miestelio centre esantį skverelį. Tačiau, kaip patys juokauja, ir šaukštas degutas medaus statinę pagadina. O čia to deguto buvo ir daugiau.
Visą „košę“ dėl „Smėliuotojo“ darbų broko užvirusi seniūnaitė Vilija Priedininkienė „Santarvę“ veda prie per parkelio vidurį nutiesto tako, išpilto stambia skalda.
„Kas galėjo tokį suprojektuoti? Su aukštakulniais bateliais juo nepaeisi, vaikų ar invalido vėžimėlių  nepastumsi, su dviračiu nepavažiuosi. Toks – tik dėl grožio“, – šaipėsi seniūnaitė.
Kaip sakoma, viena bėda – ne bėda. Rangovai „pamiršo“ pasėti veją ir dabar toje vietoje, kur buvo išrausta žemė – piktžolės auga.
Toliau einame, seniūnaitės žodžiais, prie didžiausio „balagano“ – vaikų žaidimo aikštelės. Mažieji labiausiai mėgo čia buvusias sūpynes, tačiau jomis džiaugėsi neilgai.
V. Priedininkienė prisipažįsta, kad jos iniciatyva sūpynės buvo nuimtos, nes nuo džiaugsmo iki pavojaus buvęs tik vienas žingsnis.
Ir iš tikrųjų… Nereikia būti specialistu, kad tuo įsitikintum. Medinis karkasas, ant kurio buvo pakabintos sūpynės, kliba, nes jis nesutvirtintas, neįbetonuotas, o paprasčiausiai padėtas ant plytelių.
„Norėčiau pažiūrėti į akis tiems žmonėms, kas pasirašė darbų priėmimo aktą, kas suprojektavo tokį taką. Pinigai išmesti į balą, ir tiek“, – replikavo seniūnaitė.
Pikeliškiai negalėjo pasakyti, ar objektas perduotas vertinti komisijai, nes niekas čia nebesilanko – nei rangovai, nei komisija…
Bėdos dėl „Smėliuotojo“ apniko ne tik pikeliškius. Valdininkai prakalbo apie galimą „Smėliuotojo“ bankrotą. Tokios prognozės pasigirdo po to, kai Savivaldybė gavo įmonės prašymą nutraukti sutartis dėl dviejų jos vykdomų projektų: Leckavos dainų slėnio sutvarkymo ir Viekšnių Vinco Deniušio meno mokyklos pastato paprastojo remonto. Toks sprendimas motyvuojamas sunkia finansine padėtimi.

Plačiau apie tai skaitykite ketvirtadienio „Santarvėje“.

7 Atsakymai į “Defektai nesutrukdė gauti pinigus”

 1. Pikeliškis, gyvenantis dabar Anglijoje parašė:

  Negaliu suprasti, kad šiais nedarbo laikais atsiranda pseudo projektuotojų, kurie padaro projektus nebent animacinių filmų dekoracijoms. Bet įdomiausia, kad atsiranda ir veikėjų, kurie priima ir net pasirašo įgyvendintus tuos pseudo projektus. Ar čia visiškai žmonės yra bukagalviai, ar yra papyraguoti apvaliomis pinigėlių sumomis. Užsienyje vienus ir kitus sodintų ilgiems metams į belangę. Tik pas mus viskas galima. Grįžau vasarą iš Anglijos į Pikelius ir kai pamačiau tuos „meno“ šedevrus, tai net šiurpis nukrėtė. Džiugu, kad „Santarvė“ ėmėsi iniciatyvos aiškintis tas nesąmones. Ačiū jai.

 2. Pikeliškė parašė:

  Matau ir projekte ir pliusų. Jei tuo taku praktiškai neįmanoma vaikščioti, tai niekas ir šiukšlių nemėtys. Mums. šiukšlių rinkėjoms, bus mažiau darbo.

 3. Nereikia toli ieskoti parašė:

  ko ne kiekviename miestelyje ar siaip provincijoje pilna nemenku trukumu atliekant iv. darbus su valdzios palaiminimu…

 4. Vardas (privalomas) parašė:

  Kas atsakingas už projekto kontrolę,kas kontroliavo darbus,ir kas pasirašė ant darbu priėmimo akto, tai neturėtu būti paslaptis.Šaunouliai Pikeliškiai kad iškele opia problemą.

 5. Realistas parašė:

  Tik vienas pastebėjimas – kaip galima leisti dalyvauti įmonei konkurse, jei ji nepateikia savo atliktiems darbams garantinio laikotarpio, kuris būtų pagrįstas kokios nors draudimo bendrovės ar kitos finansų institucijos garantiniu raštu? Akivaizdus, o gal net žiaurus aplaidumas tų, kurie aplamai daleido tokią įmonę dirbti viešo intereso objektuose tokius darbus. Ką šiuo klausimu mąsto STT ir FNTT?

 6. irena parašė:

  Vietoj akmens skaldos galėjo smėlio pripilti – tai bent kojų nebadytų.

 7. Kadis parašė:

  Kaip „Smėliuotojas“ gali kokybiškai padaryti darbus, kad laimėjęs konkursą samdo bedarbius keliems mėnesiams, nemoka atlyginimų, maitina tik pažadais. Pridavę projektus pasiima pinigus, o darbuotojus atleidžia, pažadėję sumokėti vėliau. Šnipštą gavęs už darbą, tikrai niekas negrįš taisyti defektų. Galėtų atitinkamos institucijos pasidomėti šios įmonės pinigėliais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto