Deklaruojančiųjų pasėlius laukia naujovės

Numatoma, kad pasėlių deklaravimas prasidės balandžio 16 d. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Dėl tiesioginių išmokų taisyklių pakeitimų žemdirbiams atsiranda naujų reikalavimų. Daug dėmesio skirta priemonėms, kurios dar labiau ribotų vadinamųjų „sofos“ ūkininkų veiklą. Siekiant, kad parama pasinaudotų tik tie, kurie patys dirba deklaruojamus plotus, dar atidžiau bus kontroliuojami pareiškėjų žemės ūkio veiklos vykdymo įrodymo dokumentai bei jų pateikimo tvarka.

Parama gali būti mažinama

Numatoma, kad pasėlių deklaravimas prasidės balandžio 16 d. Šiais metais paraiškos išmokoms už deklaruotus žemės plotus gauti bus priimamos iki birželio 4 d. Paraiškos, pateiktos nuo birželio 5 d. iki birželio 29 d., bus laikomos pateiktomis pavėluotai – už kiekvieną pavėluotą darbo dieną tiesioginės išmokos bus mažinamos 1 proc.
Tiesa, kaip ir anksčiau, išmokos nebus mažinamos, jei keičiami kai kurie leistini keisti duomenys ar  deklaruojamų naudmenų kodas ir tai nedaro įtakos žalinimo reikalavimų įgyvendinimui bei tuo atveju, jei taisoma įbraižytų laukų grafinė konfigūracija.
Pasibaigus pavėluotai teikiamų paraiškų priėmimo terminui, paraiška priimama tik tais atvejais, kai vėlavimą lėmė nuo pareiškėjo valios nepriklausančios aplinkybės.

Nustatytas vėlavimo terminas

Žemės ūkio skyriaus vyriausioji specialistė Viktorija Šimkienė informavo apie pasikeitimus, susijusius su deklaracijų pateikimu.
„Jei anksčiau, nepateikus dokumentų iki taisyklėse nurodyto termino, parama pareiškėjui nebuvo mokama, tai nuo šių metų už vėlavimą taikomas išmokų mažinimas. Už kiekvieną pavėluotą darbo dieną išmoka mažinama 1 proc. Be to, nustatyta, kad vėluoti galima ne daugiau kaip 25 kalendorines dienas po taisyklėse nustatyto dokumento pateikimo termino pabaigos“, – paaiškino specialistė.
Po spalio 31 d. paraiškos tiesioginėms išmokoms gauti nebebus priimamos.
Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto