Dėl iškritusio sniego daugiausia nepatogumų – rajoniniuose keliuose

Savaitgalį stoję žiemiški orai kol kas gyventojams ypatingų problemų nesukėlė. Rimtesnių nepatogumų pajuto tik važiuojantieji rajoniniais keliais, nes jie nėra barstomi.


TRAUMAS
GYDOSI LIGONINĖJE
Pasak Mažeikių ligoninės priėmimokonsultacinio skyriaus administratorės Dalios Kupliauskienės, medikai jau pajuto šalto oro pasekmes.
„Palyginti su paskutinėmis dienomis, po savaitgalio padaugėjo traumuotų žmonių, besikreipiančių į medikus. Sunku pasakyti, kiek konkrečiai, bet pacientų, laukiančių prie traumatologų kabinetų, tikrai yra nemažai. Be to, padaugėjo eismo įvykiuose sužalotų žmonių “, – informavo D. Kupliauskienė.
Dėl slidžios kelio dangos, susidūrus automobiliams, sužaloti du žmonės.
Pirmadienio ankstų rytą kelyje Mažeikiai–Skuodas mažeikiškė Gajutė A., esant slidžiai kelio dangai, nesuvaldė automobilio „Opel Vectra“ ir, išvažiavusi į priešpriešinio eismo juostą, susidūrė su priešais atvažiuojančiu automobiliu „Volvo S80“. Moteris sužalojimus gydosi ligoninėje.
Tą patį rytą už Tirkšlių miestelio, esant slidžiai kelio dangai, Zita S., vairuodama „Renault Espace“, nepasirinko saugaus greičio, todėl trenkėsi į priešais važiuojantį „Peugeot“ markės automobilį. Eismo įvykio metu sužalota „reno“ keleivė paguldyta į ligoninę.

STEBI SITUACIJĄ
Mažeikių kelių tarnybos viršininkas Silvestras Micheenko „Santarvei“ sakė, kad šiais metais rajoniniai keliai bus barstomi tik esant ekstremalioms sąlygoms.
Pašnekovo teigimu, jie bus valomi tik baigus tvarkyti magistralinius ir krašto kelius, barstoma tik intensyvaus eismo rajoninių kelių pavojinguose ruožuose: stačiose įkalnėse, staigiuose posūkiuose ir tik po stiprių lijundrų arba plikšalų.
UAB „Mažeikių komunalinis ūkis“ direktorius Andrius Noreika patikino „Santarvę“, kad iškritęs sniegas ir spustelėjęs šaltukas nesutrikdė įprasto įmonės darbo.
„Dabar barstomos tik pagrindinės gatvės. Šalutinės gatvės barstomos tik tuo atveju, jei to reikalauja Savivaldybė. Barstymo dažnumą padiktuoja oro sąlygos. Jei jos yra blogesnės, tai barstome dažniau, jei ne, barstome tik vieną kartą per parą“, – sakė A. Noreika.
Kasdien yra stebimos skaitmeninės meteorologijos prognozės. Žmonės budi visą parą.
„Šį savaitgalį pagrindines gatves pradėjome barstyti jau iš penktadienio į šeštadienį, nes naktį pradėjo šalti. Iš anksto pasiruošėme, nelaukėme, kol susidarys ledas“, – tvirtino A. Noreika.
Pasak direktoriaus, budintys darbuotojai taip pat situaciją vertina realiai išėję į lauką. Jei sninga – gatvės valomos, jei paspaudžia šaltis – gatvės yra barstomos.

YPATINGŲ
PROBLEMŲ NĖRA
Kol kas ypatingų problemų dėl šalčio nepatyrė ir seniūnijų gyventojai. Kalbinti seniūnai patikino, kad eismo sąlygos pakankamai geros.
„Liko tik tos pačios problemos iš rudens dėl nenugreideriuotų kelių. Sniego iškrito nedaug, todėl visi keliai yra išvažiuojami“, – sakė Reivyčių seniūnas Algimantas Auškalnis.
Sedos seniūnas Algirdas Grinkevičius patikino, kad miestelio gatvės pabarstytos, todėl gyventojai patenkinti. Vaikai mokyklas taip pat pasiekia be vargo.
Laižuvos seniūnas Stanislovas Putelis pasidžiaugė, kad miestelio gyventojai neliko abejingi ir prie savo namų pabarstė takus.
„Kai jau paspaudžia šaltukas, gatves druskos mišiniu barsto žmonės, atliekantys viešuosius darbus. Druskos mišinio padeda pasirūpinti UAB „Mažeikių komunalinis ūkis“, – sakė S. Putelis.

VIEKŠNIUOSE
GATVĖS
NEBARSTOMOS
Vienintelis iš kalbintų seniūnų apie problemas prabilo Viekšnių seniūnas Aldonis Eselinas. Jis neslėpė, kad jau sulaukė nemažai nusiskundimų iš miestelio gyventojų, nes gatvės liko visiškai nebarstytos.
„Gatvių barstymas vis dar išlieka aktuali problema, nes nėra išspręsta, kas ir kaip turi jas barstyti. Seniūnija gali sudarinėti sutartis su ūkininkais tik dėl gatvių valymo – sniego nustumdymo, o barstymas druskos mišiniu taip ir liko atviras klausimas. Ūkininkai, kurie valo sniegą, neturi techninių galimybių jas ir pabarstyti, todėl tenka pagalbos ieškoti per viešuosius darbus. Tačiau ir tai problemos neišsprendžia, nes nepakanka darbuotojų“, – aiškino seniūnas.
Pasak A. Eselino, pernai, kai dėl gatvių barstymo situacija pasidarė kritinė, Savivaldybė pažadėjo skirti pinigų barstymui, todėl buvo kreiptasi į „Mažeikių komunalinį ūkį“. Bendrovė paslaugą suteikė, tačiau pakankamas finansavimas taip ir nebuvo gautas.
„Dėl šių metų bijau ką nors ir prognozuoti, nes atskiros eilutės biudžete kelių barstymui taip ir nėra numatyta“, – sakė A. Eselinas.
Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka.: Šiais metais rajono keliai bus barstomi tik išskirtiniais atvejais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto