Dėl jaunimo „išdaigų“ Seda gali likti be autobusų stotelės

Sediškiai skundžiasi negalintys susitvarkyti su jaunimu, niokojančiu vietos autobusų stotelę. Mokykla primena, kad po pamokų už vaikų elgesį atsako tėvai. O kelininkai grasina laukiančiuosius autobuso palikti be užuovėjos.

PATIRIA DIDELIŲ NUOSTOLIŲ
Nauja Sedos stotelė iškilo prieš trejus metus. Ne tik pastatytas paviljonas, bet ir sutvarkyta aplinka.
Seniūnas Algirdas Grinkevičius „Santarvei“ pasakojo, kad darbų buvo atlikta už 350 tūkst. litų. Tačiau nuo pat stotelės atnaujinimo tiek kelininkams, tiek seniūnijos darbuotojams nuolat tenka likviduoti jaunuolių „veiklos“ padarinius.
„Drasko trinkeles, tenka betonuoti, griauna sienas, pradeda nuo mažo lopinėlio draskyti ir vis plečia,“ – dėl situacijos apgailestavo seniūnas.
Stotelę pastatė įmonės „Telšių regiono keliai“ Mažeikių kelių tarnybos darbuotojai. Tarnybos viršininkas Silvestras Micheenko skaičiavo, kad, be smulkių išgriovimų, įmonė dukart patyrė tūkstantinius nuostolius. Šiemet nustatyta, kad iš naujo reikėtų keisti 50 kv. m paviljono sienos.
Dėl suniokojimo pareigūnai abu kartus pradėjo tyrimus, tačiau abiem atvejais chuliganai nenustatyti.

PLANUOJA NUGRIAUTI
S. Micheenko „Santarvei“ tvirtino, kad per miestelio jaunimą kentės gyventojai.
„Teks arba visai statinį nuimti, arba palikti tik stogą. Kadangi paviljono konstrukcija yra ant kolonų, tai sienas galime išimti. Stogas bus, o jeigu žmonės nori skersvėjo, tegul bus skersvėjis,“ – prognozavo viršininkas.
Pašnekovas stebėjosi vietos gyventojų abejingumu. Pasiteiravus, ar kas matė prasižengėlius, iš sediškių dažniausiai sulaukiama neigiamo atsakymo. Kiti nedrąsiai prasitaria, kad įvardyti paauglių negali, nes bijo jų keršto.
„Pats vakarais važiuoju ir matau: stotelės miesteliuose ir kaimuose – jaunimo susibūrimų vieta.
Jaunimas sėdi, su dviračiais, motorinkom suvažiavę, čia pat alus, saulėgrąžos,“ – kelių tarnybos vadovas sakė pastebėjęs šią problemą visame rajone.
Tuo tarpu seniūnas A. Grinkevičius „Santarvę“ patikino, kad prieš trejus metus atnaujintą stotelę drasko iš kitų kaimų į Sedą mokytis suvažiuojantys moksleiviai.
„Problema prasidėjo, kai prie Sedos gimnazijos prijungė Plinkšių mokyklą. Čia ne vietinių darbas, sediškiai savo miestelį myli,“ – patikino valdžios atstovas.

ATSAKINGA VISA BENDRUOMENĖ
Sedos Vytauto Mačernio gimnazijos direktorė Genovaitė Gricienė „Santarvę“ informavo, kad po pamokų daliai vaikų autobuso tenka laukti apie valandą. Tačiau transporto lūkuriuoja ne tik iš Plinkšių, bet ir kitų gyvenviečių suvažiuojantys vaikai.
Pasak pedagogės, niokoti paviljoną galėjo pradėti neblaivūs vietos gyventojai. O paskui vaikai pratęsė…
„Seniai praėjo tie laikai, kada gimnazija atsakydavo už vaikus po pamokų. Pirmoji auklėjimo grandis, kad ir kaip ten būtų, yra šeima. Tie vaikai nėra iš kosmoso, jie yra mūsų vaikai. Kad taip atsitiko, tai visų mūsų problema. Jeigu aplink stotelę gyvena vaikai, kurių tėvai nesuvaldo, negi mokytojai turi eiti po pamokų ir saugoti?“ – G. Gricienė priminė visos bendruomenės atsakomybę.
Gimnazijos vadovė pasakojo, kad iš toliau atvažiuojančių vaikų po pamokų mokykloje sulaikyti neįmanoma. Buvo bandyta kurti aplinką, kad jie liktų įstaigoje, ruoštų pamokas. Tačiau tai paauglių nedomina, po pamokų neišsivaikšto tik pradinukai.

SIŪLO REMONTUOTI PATIEMS
Gimnazijos direktorė G. Gricienė „Santarvei“ sakė neteisinanti savo auklėtinių, tačiau stebisi kelininkų darbu.
„Jie turi tokią patirtį, tai turėtų numanyti apie mūsų dar tarybinį mentalitetą, kada viskas griaunama. Kodėl stotelė padaryta iš trapios plokštės, kurią įspyrus įskyla? Kodėl negalėjo jos sumūryti?“ – svarstė įstaigos vadovė.
Kad mūras neatgraso jaunimo nuo draskymo, iliustruoja situacija Pievėnuose. Pasak kelininkų tarnybos viršininko S. Micheenko, nieko negalėdami padaryti mūrinėms sienoms, jaunuoliai užlipo ant šlaitinio stogo ir tol judino statinį, kol išjudino mūrą.
„Mes dar vieną variantą siūlome: patys susiremontuokite. Seniūnija, bendruomenė, mokiniai. Yra toks pavyzdys Nevarėnuose: buvo nuniokota stotelė, tada patys susiremontavo, nusidažė spalvomis, kokiomis norėjo. Kai vaikai įdės savo darbo, gal saugos?“ – samprotavo „Santarvės“ pašnekovas.
Panaši idėja buvo įgyvendinta ir Židikuose, kada po vienos mokyklos šventės buvo suniokota stotelė. Tačiau ją jaunimas išsaugojo tik metus…
Sigito STRAZDAUSKO nuotr.: Ardomą Sedos paviljoną kelininkai siūlo arba nugriauti, arba susitvarkyti pačiai bendruomenei.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto