Dėl kavinės nuomos nesutariančias puses politikai nukreipė į teismą

Po dvejų metų pertraukos buvęs kavinės Savivaldybės kultūros centre nuomininkas politikų prašo įpareigoti įstaigos direktorę atnaujinti nuomos sutartį.
Abi pusės viena kitą kaltina dėl įsiskolinimų. Valdžios atstovai mato vienintelę išeitį – pirmiausia ginčą išspręsti teisme.


VERTINA SKIRTINGAI
Prieš trejus metus, laimėjęs Kultūros centro skelbtą konkursą, mažeikiškis Saulius Skerys išsinuomojo kavinės veiklai skirtas patalpas. Plėtoti verslą jis numatė abiejuose Kultūros centro aukštuose – pirmajame, kur patogu užsukti papietauti atvykusiems atlikėjams, ir antrajame aukšte, šalia didžiosios salės įsikūrusioje kavinėje. Tačiau verslas čia tetruko metus – sutartis buvo nutraukta.
Tuo tarpu S. Skerys „Santarvę“ patikino, kad kavinei atnaujinti jis investavo savus 16 tūkst. litų, tad šios lėšos esą turėjo būti įskaitytos kaip nuomos mokestis. Todėl sutartį nutraukęs Kultūros centras jam likęs skolingas apie 4 tūkst. litų.
Jausdamasis apgautas, mažeikiškis rajono politikų prašo tarpininkauti ir leisti sugrįžti į Kultūros centro antrąjį aukštą – prie didžiosios salės esančią kavinę.

IŠSPRĘSTŲ
TEISMAS
Kultūros centro direktorė K. Kinčienė „Santarvei“ stebėjosi: buvęs nuomininkas kreipiasi ne tuo adresu.
Patalpos Kultūros centrui yra suteiktos valdyti patikėjimo teise, o jas nuomoti Tarybos leidimu jis gali iki 2015 metų. Pasak direktorės, šis terminas nenustatytas konkrečiai įmonei – prireikus, per tą laikotarpį gali keistis keli nuomininkai, tačiau tai – Kultūros centro reikalas.
„Mes tikrai ne kartą kvietėme jį derintis. Jis pradėjo sakyti, kad mes už remontą skolingi, bet mes neprašėme tokio remonto. Pasigražinti – taip, tačiau tokiam dideliam remontui jis neturėjo leidimo, ir net sąmatas atnešė po metų neteisingas, ne laiku sudarytas,“ – aiškino įstaigos direktorė.
K. Kinčienė pripažino tematanti vienintelę išeitį – šį reikalą galėtų išspręsti tik juridinės institucijos.
Tokį sprendimą priėmė ir Tarybos Švietimo, kultūros ir sporto komiteto nariai. Komiteto pirmininkė Sigutė Bernotienė apibendrino: tik susitvarkęs teisinius dalykus, S. Skerys vėl galėtų kreiptis į politikus dėl galimybės nuomos sutartį atnaujinti.

GELBĖS LITERATAI?
Politikams apsispręsti nepadėjo ir nauja prie koncertų salės įsikūrusios kavinės vizija. Pasak S. Skerio, galėtų būti plėtojama kultūrinė veikla – literatų sambūrio „Aura“ siūlymu, čia būtų sistemingai rengiami pasisėdėjimai.
Tačiau sambūrio prezidentė Janina Butnorienė „Santarvę“ patikino, kad dėl neigiamo politikų sprendimo jie nenusimena.
„Pakvietė Saulius, jis palaiko tuos poetus ir pats yra poetiškos sielos, jis tikisi atnaujinti tą sutartį. Paprašė, tad tai toks šventas dalykas: kai kviečia, būtinai reikia eiti. Ta dalis, kuri nori, būtinai ateisime, pabūsime, pabendrausime,“ – apie galimus renginius kalbėjo pašnekovė.
Ji pridūrė, kad rajono literatus domintų ne tiek kavinukė, kiek šalia jos esanti nedidelė salė. Šimto vietų salės užtektų seniai brandintoms idėjoms įgyvendinti.
Kultūros centro direktorė K. Kinčienė stebėjosi: Mažeikių rajono literatai išgelbės kavinę?
„Literatai prašo paramos knygoms išleisti, tai ką, jie kavinėje sėdės? Kavinėms reikia pelno, o mes virdulį duosime, atsigers arbatos, pasėdės – durys atdaros visiems,“ – direktorė prasitarė apie galimybę rajono menininkams glaustis po Kultūros centro stogu ir neveikiant kavinei.

PATALPOS –
NEPATRAUKLIOS?
Tarybos Švietimo, kultūros ir sporto komitetui vadovaujanti S. Bernotienė pastebėjo, kad reikėtų skelbti naują nuomos konkursą – galbūt atsirastų daugiau norinčiųjų.
Tačiau K. Kinčienė paaiškino, kad uždaros, Kultūros centro viduje esančios patalpos verslui plėtoti nepatrauklios.
„Mes turime jau ne vieną patirtį. Prie gatvės esančioms kavinėms sunku išsilaikyti, o uždaroje erdvėje – dar labiau. Patekti klientams – labai nepatogu, o aptarnauti žmones tik renginių metu – neekonomiška. Jeigu naudosis tik šia kavine, bet kuri įmonė bankrutuos,“ – prognozavo direktorė.
Pasak K. Kinčienės, kavinukė būtų reikalinga – renginių pertraukų metu žmonėms malonu atsigerti kavos ar arbatos. Ji mato išeitį: pasiūlyti gėrimų renginių metu kavinėje prie salės galėtų pirmajame aukšte veikianti kavinė.
Kalbas apie bankrotą išgirdęs kavinę nuomojęsis S. Skerys „Santarvei“ atkirto: „Jei tik būtų leidę man joje dirbti, ji būtų buvusi pelninga. Aš teisme bandyčiau prašyti draugiškai atnaujinti sutartį. Man nereikia jų pinigų. Aš žinau, kad jiems tos patalpos nereikalingos – nebent kokiai „baliuškai“.

TRUKDYS RENOVACIJA
Į teismą kol kas nesikreipė nė viena pusė. Tačiau šiuo metu verslą kavinėje „Kaštonas“ plėtojantis mažeikiškis S. Skerys jau skaičiuoja: sudėjus moralinę bei materialinę žalą, jis siektų prisiteisti 100 tūkst. litų.
Mažeikiškis įsitikinęs: nesąžininga būtų ieškoti kito nuomininko „ant jo įdėtų lėšų“. Tačiau kultūros darbuotojai tvirtina, kad šiuo metu apie antrajame aukšte įsikūrusios salės nuomą neverta nė galvoti. Tokius žingsnius riboja pavasarį prasidėsianti Kultūros centro pastato renovacija.
„Mums buvo pasakyta: visi nuomininkai turi prisidėti savo dalį. Kitaip išnuomotos patalpos negali būti renovuojamos, todėl mums neapsimoka dabar nuomoti,“ – paaiškino K. Kinčienė.
Jai paantrino ir Savivaldybės Kultūros skyriaus vedėja Angelė Ruputė, kuri priminė Sedos pavyzdį. Renovuojamas Sedos kultūros centras turėjo nutraukti nuomos sutartį su pastate įsikūrusia kavine, nors ji miesteliui ir buvo reikalinga.
Jono STRAZDAUSKO nuotr.: Aistros dėl kavinės nuomos tarp nuomininko ir nuomotojo nerimsta jau dveji metai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto