Dėl Rusijos paskelbto embargo valstybė ketina supirkinėti pieno produkciją

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Lietuva kreipsis į Europos Komisiją (EK) su prašymu leisti vykdyti intervencinius supirkimus. Tai nutarta pirmadienį dėl žemės ūkio produkcijos, žaliavų ir maisto produktų eksporto į Rusiją ribojimo sušauktame pasitarime.

Lėšos Lietuvai būtų kompensuotos

„Jeigu būtų toks leidimas, tai valstybė iš savo lėšų supirktų tam tikrą kiekį produkcijos – tos, kurią galima laikyti, sandėliuoti. Šneku apie pieno miltelius, apie sviestą, fermentuotus sūrius, tą produkciją, kuri negenda“, – po pasitarimo žiniasklaidai sakė žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė.
Gavus EK leidimą, produkcijos supirkimui išleistos lėšos Lietuvai būtų kompensuotos, o praėjus kriziniam laikotarpiui ir atkūrus ekonominius santykius, valstybė pinigus grąžintų atgal EK.
„Ketvirtadienį į Briuselį vyksta mūsų ministerijos atstovai, kurie konkrečiai šnekėsis ir dėl sumų, ir dėl sąlygų“, – sakė V. Baltraitienė.

Apribojimai galios metus

Ministrė mano, kad tokius prašymus EK pateiks ir kitos Europos Sąjungos šalys.
Primename, kad Rusija embargą daugumai maisto produktų, importuojamų iš Jungtinių Valstijų, Europos Sąjungos (ES) ir kitų Vakarų šalių, palaikiusių sankcijų prieš Rusiją įvedimą, įvedė rugpjūčio 7 d.
Rusija uždraudė importuoti į šalį jautieną, kiaulieną, daržoves, vaisius, paukštieną, žuvis, sūrius, pieną ir pieno produkciją, tačiau netaikys embargo vaikams skirtai maisto produkcijai.
Šie apribojimai galios metus.

One Reply to “Dėl Rusijos paskelbto embargo valstybė ketina supirkinėti pieno produkciją”

  1. Vardas (privalomas) parašė:

    Labai idomu,kokia kaina? Visgi naminis pienas kur kas naudingesnis,nei krautuves?! Geriau perkame turguje ,ukininku atvezta ir jiems prisidedami pinigeliais prie ju triuso,nei nuo ju supirks Valstybe pusvelciui..

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto