Dešimtąjį Konstitucijos egzaminą laikė ir mažeikiškiai

Savivaldybės Ryšių su visuomene skyriaus nuotr.

Antradienį visoje Lietuvoje vykusiame jubiliejiniame 10-ajame Konstitucijos egzamine savo jėgas išbandė dešimt mažeikiškių.

Į antrą etapą nepateko

Egzamino organizatoriai užduotis parengė dviem tikslinėms dalyvių grupėms – mažeikiškiams, turintiems teisinį išsilavinimą ar jo siekiantiems ir jo neturintiems. Dauguma Mažeikių rajono savivaldybės salėje surengto egzamino dalyvių buvo teisinį išsilavinimą turintys asmenys. Trys iš dešimties dalyvių – piliečiai, savo gyvenimą siejantys ne su teise.
Atsakyti į 30 organizatorių parengtų klausimų dalyviai turėjo 45 minutes. Tam, kad patektų į kitą turą, dalyviai turėjo teisingai atsakyti į 25 ir daugiau klausimų.
Nė vienas mažeikiškis į antrąjį turą nepateko. Neturintiems teisinio išsilavinimo egzamino dalyviams pritrūko 4 teisingų atsakymų. Jį turintiesiems – 1.

Galimybė pasitikrinti

Mažeikių rajono savivaldybės Ryšių su visuomene skyriaus vedėja Virginija Steponavičienė džiaugiasi egzamine dalyvavusiais mažeikiškiais.
„Smagu, kai žmonės atsiliepia į iniciatyvas. Tiek, kai yra kviečiami rašyti nacionalinio diktanto, tiek ir laikyti Konstitucijos egzamino. Konstitucija yra svarbiausias mūsų, Lietuvos piliečių, dokumentas. Kasdien pagal jį gyvename, tačiau apie tai nesusimąstome. Taigi, šis egzaminas primena pasižiūrėti, pasitikrinti, ar patys pagal ją gyvename ir ar su mumis elgiamasi pagal Konstituciją“, – sakė pašnekovė.

Plačiau skaitykite ketvirtadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto