Dešimtmečio laimėjimu „Virventos“ vadovas laiko muzikavimą ir bendrystę

Ar mėgstate gerą, šmaikščią, originalią ir autorinę muziką? Mėgstate, bet nežinote, kur jos mažeikiškiai gali pasiklausyti gyvai?
Pamatykite Viekšnių „Virventą“ ir sutiksite, kad ji nepalieka abejingų.

DIDŽIAUSIA VERTYBĖ
Muzikalios sielos miestelio gyventojai žino, kur praleisti laisvalaikį, nes Viekšnių kultūros centro kapela „Virventa“ skaičiuoja jau dešimtus metus.
„Kaip kolektyvui, tai lyg ir nebūtų daug, bet ir ne taip mažai. Per tiek metų jau kažkiek susiformavo ir bendras kapelos braižas, ir muzikavimo tendencijos, ir veiklos kryptys, ir kolektyvo branduolys nusistovėjęs yra,“ – sako kolektyvo vadovas Rimantas Mikalauskas. O kapelos žmones jis vadina didžiausiu jos turtu. Ne laimėtus prizus, konkursus, atrankas, o tuos dešimt ar vienuolika entuziastų, kurie su malonumu ir didele kantrybe mokosi muzikuoti, dainuoti, būti kartu per repeticijas, koncertus ir užtarnautas pramogines keliones. R. Mikalauskas užtikrino:
„Virventoje“ – visi tie, kurie tikrai nori daryti tai, ką moka geriausiai. Samdytų žmonių čia niekada nebuvo ir nebus – toks mano nusistatymas. Mums dirbtinės garbės nereikia. Jeigu jau yra kolektyvas, jis turi būti tikras. O jei kuris dirba tik dėl vadovo ar kitokių priežasčių, tai nematau prasmės nė dirbti.“

NE KIEKYBĖ SVARBU
Ši kapela, palyginti su kitomis, yra nedidelė, bet tvirta ir aktyvi. Kitaip ir būti negali, nes jos nariai per kiekvieną repeticiją nuoširdžiai ir atsakingai žingsnis po žingsnio eina tobulumo link.
Savo poilsio valandų kultūros centre nuo pat „Virventos“ įsikūrimo negaili pačios ištikimiausios jos dainininkės Rasa Žalienė ir Imeda Žilinskienė. Joms jau visi metai talkina vokalinį išsilavinimą turintis Juozas Taunys, su kuriuo ir kapelos vadovas puikiausiai pasikonsultuoti gali. Vis dar prie „Virventos“ susiėjimų prisideda jai daug metų atidavęs Modestas Dargis, šiuo metu gyvenantis ir dirbantis Klaipėdoje.
R. Mikalauskas pastebėjo, kad daugumai žmonių iš tiesų patinka dainuoti, tik bėda ta, kad ne visi nori bei gali mokytis tai daryti taisyklingai. O su muzikantais dar kita bėda – užauga, pabaigia mokyklas ir išvažiuoja groti į universitetų kapelas. Taip ir tenka „Virventai“ nuolat ugdyti jaunus žmones.
Štai dabar kapeloje antri metai smuikeliais griežia šaunios aštuntokės Džiugilė Kersnauskaitė ir Ingrida Barakauskytė. Jos, kolektyvo senbuvių skaičiavimu, jau yra trečioji „Virventos“ smuikininkių karta.
Merginų bendraamžis Gabrielius Voveris, grojantis triūba, – rimtas vaikinas, vadovo taip pat nusižiūrėtas muzikos mokykloje. Nuo mažų dienų kapeloje laisvalaikį leidžia ir kitas pūtikas – Rimantas Norvaišas.
Su mušamaisiais puikiai sutaria, anot vadovo, tiesiog geras muzikantas, pabuvęs ir profesionalioje scenoje, Vytautas Gedvila.
„Malonumas mums su juo dirbti. Tikiuosi, kad ir jis jaučia malonumą grodamas pas mus. O pareigingumo, punktualumo, atsakingumo pavyzdžiu visiems gali būti kontrabosininkas Vaclovas Radvilas. Šis iki „Virventos“ išvis gyvenime negrojęs žmogus dabar visą repertuarą groja atmintinai. Vaclovas įrodė, kad kiekvienas, turintis noro ir užsispyrimo, tikrai gali išmokti muzikuoti,“ – sakė kapelos vadovas R. Mikalauskas. Jis pasidžiaugė ir tuo, kad viekšniškių kolektyvas nesusiduria su kitus ištinkančia dar viena bėda: nenori vyrai muzikuoti, nors tu ką. O štai „Virventoje“ jų – netgi daugiau nei moterų.

REPERTUARAS – ORIGINALUS
Viekšnių saviveiklininkai nepraleidžia progos pradžiuginti žiūrovų. Kvietimų koncertuoti įvairiuose Lietuvos miestuose paprastai jie turi kiekvienam mėnesiui. Tiesa, vasarą „Virventai“ tenka gastroliuoti ir tankiau: švenčių, festivalių, varžytuvių, darbo kolektyvų susiėjimų, giminių susitikimų šiuo metų laiku visada daugiau.
„Žiūrovai, kurie ateina į mūsų koncertus, neturi tikėtis, kad muzika ir dainos bus išlukštenti kaip saldainiai, nebus čia užstalės muzikos. Mes pateikiame kiek kitokį repertuarą, daugiau diksilendinio pobūdžio. Jame nėra tipiškų liaudiškų dainų. Bet jei jau jas dainuojame, stengiuosi, kad jos būtų išmuzikuotos, išgrotos, išvystytos,“ – pasakojo R. Mikalauskas, kuriantis aranžuotes bei muziką kapelai ir pats.
O „Virventos“ nariai patvirtino, kad savo kapelos repertuaro nė už ką nenorėtų mainyti į tą, populiarųjį. Jie taip pat pripažįsta, kad kolektyvo pagrindinis laimėjimas per tuos beveik dešimtį metų – muzikavimas kartu, puiki atmosfera, bendri siekiai ir tarpusavio supratimas.
Nuotr. Sigito STRAZDAUSKO ir iš asmeninio albumo.: „Virventiškiai“ į repeticijas renkasi žinodami, kad jose teks paplušėti iš peties.

Viekšnių saviveiklininkams daug mielesnis gyvas koncertas, nei išleista kompaktinė plokštelė.


R. Mikalauskas: „Stengiuosi, kad kapelos repertuaras būtų kiek galima platesnis ir turėtų prasmę.“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto